tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 281 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TESLA K-10

'

 

K-10

TESLA K-10

 

K týmto teslám by sa mohol pridávať jeden a ten istý komentár. Trest, zloba, zúfalosť, katastrofa. Ani nie čo sa týka pocitu pri pohľade na mašinku, ale servisní technici by o opravovaní týchto výdobytkov socializmu vo veľkom v servisných pobočkách vedeli rozprávať svoje príbehy. Tieto stroje tu mám len z recesie, nostalgie a neviem čoho ešte, ale rozhodne nie, že by to mali byť nejaké vážne šperky. Typická československá inžinierska prepracovanosť a komplikovanosť odsúdila tieto výrobky na údel večnej kritiky či od spotrebiteľov, alebo už u spomenutých servisných technikov, ktorým tieto stroje chodili na servis denne asi ako ranný rozvoz mileka do potravín. Mám v sebe ešte emócie zo včera, keď som skladal ďalší môj skladový kúsok TESLA KM350, to je fakt tiež trest a v neustálom pomyslení na to, že ešte aj Condor zase vypovedal poslušnosť a po sekunde na ňom vypína mechanika by ani nebolo divu, keby som túto značku nezačal nenávidieť. Vieme dobre, vtedy nič iné nebolo. Boli sme odkázaní na štátny podnik Domáce potreby, prípadne väčšie obchodné domy ako Prior, Budúcnosť, Skleník, Kotva, Máj, Bílá labuť, podnik zahraničného obchodu Tuzex a rôzne na čierno dovozy do republiky ako dary od vzdialených rodín zo zahraničia. Ale dosť bolo všeobecných nárekov, dajme trošku technickej omáčky. 
Je to monofónny magnetofón samozrejme bez rádioprijímača pripravený prehrávať kazety typu Normal, s nahrávaním buď cez linku, alebo malý vstavaný mikrofón. Celé ovládanie je sústredené na vrchnom paneli, VOLUME, TONE, gombíky na mechaniku a šmitec. Ešte taká skrytejšia záležitosť, pre večných ladičov náklonu audiohlavy je z dôvodu dosiahnutia niekedy nedosiahnuteľných výšok v nahrávke na prednej strane štribnka pre malý ladiaci skrutkovač. Ako kazeťáčik hrá sa radšej ani zmieňovať nebudem, ale aby to nebolo úplne zatratené, počul som oveľa horšie. Jednoducho povedané, je to monofónny kazeťák z núdze cnosť od Tesly, takže na tú dobu ak ho niekto vlastnil, bol rád že bol rád. Pocitovo však neodmysliteľne patril k československému koloritu osemdesiatych rokov, takže mu aspoň takýmto spôsobom vzdávam hold. Veľa ľudí si určite rado zaspomína. 

Rok výroby: 1982 - 1985
Váha: 2,1 kg
Rozmery d x v x h: 23,5 x 23,5 x 6,5

Späť na hlavný zoznam TESLA

Späť na Úvodnú stránku

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -