tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 96 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TESLA K-10

'

 

K-10

TESLA K-10

 

K týmto teslám by sa mohol pridávať jeden a ten istý komentár. Trest, zloba, zúfalosť, katastrofa. Ani nie čo sa týka pocitu pri pohľade na mašinku, ale servisní technici by o opravovaní týchto výdobytkov socializmu vo veľkom v servisných pobočkách vedeli rozprávať svoje príbehy. Tieto stroje tu mám len z recesie, nostalgie a neviem čoho ešte, ale rozhodne nie, že by to mali byť nejaké vážne šperky. Typická československá inžinierska prepracovanosť a komplikovanosť odsúdila tieto výrobky na údel večnej kritiky či od spotrebiteľov, alebo už u spomenutých servisných technikov, ktorým tieto stroje chodili na servis denne asi ako ranný rozvoz mileka do potravín. Mám v sebe ešte emócie zo včera, keď som skladal ďalší môj skladový kúsok TESLA KM350, to je fakt tiež trest a v neustálom pomyslení na to, že ešte aj Condor zase vypovedal poslušnosť a po sekunde na ňom vypína mechanika by ani nebolo divu, keby som túto značku nezačal nenávidieť. Vieme dobre, vtedy nič iné nebolo. Boli sme odkázaní na štátny podnik Domáce potreby, prípadne väčšie obchodné domy ako Prior, Budúcnosť, Skleník, Kotva, Máj, Bílá labuť, podnik zahraničného obchodu Tuzex a rôzne na čierno dovozy do republiky ako dary od vzdialených rodín zo zahraničia. Ale dosť bolo všeobecných nárekov, dajme trošku technickej omáčky. 
Je to monofónny magnetofón samozrejme bez rádioprijímača pripravený prehrávať kazety typu Normal, s nahrávaním buď cez linku, alebo malý vstavaný mikrofón. Celé ovládanie je sústredené na vrchnom paneli, VOLUME, TONE, gombíky na mechaniku a šmitec. Ešte taká skrytejšia záležitosť, pre večných ladičov náklonu audiohlavy je z dôvodu dosiahnutia niekedy nedosiahnuteľných výšok v nahrávke na prednej strane štribnka pre malý ladiaci skrutkovač. Ako kazeťáčik hrá sa radšej ani zmieňovať nebudem, ale aby to nebolo úplne zatratené, počul som oveľa horšie. Jednoducho povedané, je to monofónny kazeťák z núdze cnosť od Tesly, takže na tú dobu ak ho niekto vlastnil, bol rád že bol rád. Pocitovo však neodmysliteľne patril k československému koloritu osemdesiatych rokov, takže mu aspoň takýmto spôsobom vzdávam hold. Veľa ľudí si určite rado zaspomína. 

Rok výroby: 1982 - 1985
Váha: 2,1 kg
Rozmery d x v x h: 23,5 x 23,5 x 6,5

Späť na hlavný zoznam TESLA

Späť na Úvodnú stránku

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -