tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 53 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TESLA SM 260

'

 

 

Stereo cassette deck TESLA SM 260 HiFi

Stereo cassette deck TESLA SM 260 HiFi

 

Budem veľmi zdržanlivý vo vyjadreniach chvály na tento prístroj, pretože skôr než som si ho zadovážil, navštívil som veľa diskusií, ktoré sa touto kultovou mašinou zaoberali. Jedni hlásali slávu a večné požehnanie a tí druhí ich sústavne schladzovali aby sa z toho neposrali, že na svete boli vyrobené aj lepšie decky a pre istotu ho porovnávali s nejakým tesláckym kotúčákom.
Ja vyjadrím svoj názor, aj keď sa do polemiky s nikým púšťať radšej nebudem. Nezadovážil som si ho preto, lebo by to mal byť prístroj kategórie Hi-END, ale preto, lebo v tej dobe mala táto mašina nekresťansky vysokú cenu a aj ten bol frajer, kto ho vlastnil. V tých dobách stál tento deck podľa mojich informácií 5500.- korún československých, čo boli teda asi 3 priemerné robotnícke platy. Uznáte sami, že v tých dobách vlastniť doma niečo takéto bol fakt luxus a ten, kto si takéto niečo kúpil, sa okolie akurát posmievalo, že za tie prachy si mohol buď z Tuzexu, alebo zo zahraničia, čo nebolo zase jednoduché, doviesť značkový stroj omnoho vyššej kvality. Nevraviac o tom, že k tomuto decku sa ako pivo na segedínsky guláš hodil prijímač TESLA 820 HiFi, ktorý stál zase cca 7500.- korún československých a ktorý márne zháňam k tomuto decku v dobrom vizuálnom stave. Tie bezchrbťácke ponuky, čo mi chodia z Bazošu.sk vytrvalo ignorujem, lebo s prepáčením iba nenažraný hajzel môže za takýto prijímač pýtať nekresťanských 185 € a keď príde na lámanie chleba, ani detailné fotografie mi nevie poslať! Neuveriteľné, ale vtedy skoro 20 kg poctivého železa kúpiť za 13000 Kčs (deck + prijímač 820A) bolo ozaj šialené. Pravdou je, že tieto mašiny mali hlavne podniky, alebo lepšie kancelárie riaditeľov s voľnejším a tučnejším rozpočtom na rozhadzovanie, prípadne takí čo nemali núdzu o lepšie peniaze. Na fórach som sa ale dočítal aj rôzne príbehy ľudí ako si na tento deck šetrili a potom si ho celí vytešení užívali.
Dosť ale nostalgie a hodnotenie čias minulých, priblížim vám tento konkrétny prístroj ako som k nemu prišiel.

Priveľmi sa mi spôsob nadobudnutia nechce opisovať, pretože neberiem veci na dobierku zásadne preto, lebo kupovať mačku vo vreci je nič moc a tentoraz som na to akurát doplatil. No, doplatil, keby som to videl niekde na burze v takomto stave, určite by som neuvažoval o kúpe. Tak dobre, doplatil je silné slovo, nevyšlo to. Ale povedal som si po nejakých tých mailoch s človekom, že to bude pravdepodobne seriózna záležitosť a šiel som do toho. Urobil som chybu, ktorú ani veľmi neľutujem, akurát ma mrzí, že vzniklo takéto, už som sa zmieril s týmto pojmom, "nedorozumenie". Už len to, že to malo ísť Slovenskou poštou bola hrozba a zdvihnutý varovný prst a obavy boli opodstatanené. Balík prišiel v takomto stave, áno, po otvorení som s ním nijak nemanipuloval, proste obsah balíku mi takto povedal "Dobrý deň, som tu k Vašim službám!" Ak sa balík prepravoval dole hlavou, nechcel by som byť v koži poteciometra záznamovej úrovne! Nebudem riešiť kde vznikla chyba, či to predávajúci zle zabalil, alebo sa tým balíkom tak hádzalo, že sa to tam pomiešalo do takejto podoby. Iba som tŕpol, aby to bolo bez ujmy. Bolo, ale k tomu sa dostaneme. Nuž po vybalení decku z balíku prišli prvé sklamania. Mašina bola značne zapackaná a kto to trošku pozná vie, že tieto Tesly mali takú divnú drsnú povrchovú úpravu, ktorá sa veľmi zle čistí a kto sa o ňu nestaral, špina zašla a už bolo po paráde. Keďže sú tam nápisy, nie je vhodné čistiť kryty agresívnymi rozpúšťadlami. Nepodarilo sa mi to, skúšal som od miernejších až po silnejšie, aj špeciálnejšie roztoky. Nepomohlo. No a ďalšia vec, ošúchaný REC LEVEL potenciometrový gombík, namiesto jedného škrabančeka na odklopnom paneli boli dva a riadne prechádzajúce až na tlačidlo ovládania mechaniky  a na plexiskle vpredu po celej dĺžke ošúchaný pás po intenzívnom trení. Nevraviac o nie poškriabanom, ale dorasovanom vrchnom kryte decku, ktorý je dokonca prehnutý smerom dovnútra akoby tam nebol podľa slov predošlého majiteľa iba ten teslácky prijímač 820, ale nejaká ťažká komponentná zostava ruskej výroby s možnosťami vtedy všetkých dostupných druhov existujúcich médií vrátane spektrálneho analyzéra, preampu, televízora Rubín II a ja neviem čoho ešte.
Nech pre každého plynie ponaučenie, že kupovať cez inzerát takéto niečo je riskantné a s najväčšou pravdepodobnosťou natrafí na fotku, ktorá síce vyzerá ako z obývačky predávajúceho, ale v tomto prípade bola v inzeráte použitá fotka zo stránky http://www.oldradio.cz/sm260.htm. Tu je celkom pekná, ale po rozbalení balíka mi bolo jasné, že fotka nebola reálna. Ale naozaj som to celé hodil za hlavu a som rád, že môžem napísať aj pochvalnejšie riadky. Takže konečne sa dostávam k tomu najhlavnejšiemu a najdôležitejšiemu! Vnútro prístroja. Výborná mechanika nevyžadujúca okrem výmeny kladky nič! Neuveriteľné, ale je to prvá teslácka mechanika, ktorá funguje na 100%!!! Okrem už notoricky známeho šumu vychádzajúceho z tesláckych mašín šiel z výstupu celkom dobrý zvuk a prehnaný cez sám o sebe šumiaci zosilňovač z miniveže TESLA 710 som bol prekvapený, čo táto skoro 8,5 kilová potvora zo seba tlačila von. A tu končím s hodnotením zvuku. Mal som posledný krát pred rokmi možnosť mať tento prístroj nachvíľu a veru, to bola jedna zvuková katastrofa. Takže som rád tomu čo mám a neriešim, že nejaký Studer je lepší a nejaká B100-vka má lepší zvuk. Život ide ďalej, len nech sa horšie veci nedejú!
 
Ďakovačka: Ďakujem svojej blbosti, že som kúpil mačku vo vreci. A to len preto, lebo som porušil svoju zásadu NEKUPUJEM CEZ DOBIERKY!!!
 
Rok výroby: 1988 - 1990 
Rozmery: 46 x 11,5 x 33
Váha: 8,20 kg

Späť na zoznam Kazetové decky

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -