tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 104 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

Realistic Minisette VII

'

 

 

Realistic Minisette VII

Realistic Minisette VII

 

 

Niekedy v lete 2010 som si bol pre dva kazeťáky. Jedným bol tento minikazeťáčik Realistic Minisette VII s dátumom narodenia  25. jún 1979 a druhý Stern R 4100. 4100-ka je veľmi tvrdý oriešok, ten si ešte na operáciu počká, ale tento veľmi podarený vreckový noisebox už bol najvyšší čas uviesť do zbierky.
Realistic Minisette VII je jednokazetový mono rádioprijímač s možnosťou nahrávania, ponúkajúci dva vlnové rozsahyFM (CCIR) a AM (MW). Typický strojček baliteľný do kufra na liečenie, alebo iné ozdravné procedúry, výlety, rybačky... Môže sa napájať z batérií 4 x AA, alebo zo 6 voltového jednosmerného adaptéra. Nemá sieťovú šnúru a vnútorný 230V transformátor. Prečo? Možno kvôli váhe, neviem.
Ako bižutériu spomeniem trojmiestne počítadlo pásky, LED dióda prevádzky na batérie, alebo nahrávania, poloha prepínača Radio-Tape-TIMER umožňuje podľa dĺžky zvolenej kazety vypnúť rádijko pred spaním. Ja neviem, ale mňa vždy zobudilo to cvaknutie mechaniky pri konci pásky, ale nech sa páči. Honosný názov AUTOMATIC STOP mohol byť kľudne nahradený nápisom FULL AUTO STOP, pretože kazeta vypína automaticky pri všetkých režimoch pohybu, t.j. aj pri prevíjaní. Tónové korekcie by ste tu márne hľadali, ale v tomto prípade sa s nimi hádam ani nerátalo. Zboku prístroja sú ešte konektory EAR - REMOTE - MIC. Slúchadlá - Ovládanie - Externý mikrofón. Namiesto klasickej plastovej rúčky sa znova volila váhovo ľahšia varianta "prenosového média" a tou je praktické, syntetické, teda pevné, látkové pútko. Teleskopická anténa je ozaj ústretovým krokom výrobcu. Jej dĺžka presahuje aj 3 šírky magnetofónika.
Ani v tomto prípade sa nehodnotí zvuková kvalita, chrastítko hrá pekne na výšky, a kazety po výmene zošľahanej kladky už nehužve. Už keď sa bavíme o vnútorných záležitostiach, toto je pohľad na odhalené vnútro, klasicky využitý každý centimeter štvorcový. Mechanika je multigumičková, plus asi dve medzikolá, skrátka je tu čo vymieňať! Gumičky boli samozrejme vekom už unavené, tak siahnuť po mojich zásuvkových zásobách bolo viac ako nevyhnutné.
Mne sa tento prístroj javí ako veľmi dobre dizajnovo zvládnutý a vo svojej dobe - v roku 1979 mierne nadčasovo navrhnutý, dávajúc najavo že rok 1980 a s ním aj nové dizajnové vlny sú predo dvermi.

Realistic Minisette VII Realistic Minisette VII

Ďakovačka: Ďakujem pánovi Bachratému za sprostredokovanie kontaktu s pánom Královským zo Štrkovca, ktorý mi poskytol tieto pekné kazeťáky a príjemný pokec pri stretnutí.

Rok výroby: 1979
Váha: 0,93 kg
Rozmery d x v x h: 23,5 x 13 x 5,5 cm

Späť na hlavný zoznam OSTATNÁ VINTAGE ELEKTRONIKA

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -