tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 271 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TESLA KM 310

'

 

 

KM 310

TESLA KM 310

 

Zase sa prejavila moja fetišistická nálada a keď som uvidel túto Teslu, tak som ako vždy podľahol. Relatívne dobrý optický look v náleznom stave ma chlácholil k tomu, že si zase nejaké to miesto na poličke nezapracem zbytočne. Dizajn napovedá k tomu, že v tomto modeli nemala prsty samotná socialistická Tesla, ale ruku k dielu, no určite nie zadarmo, priložila jedna holandská fabrika na plasty (International design - Holland) a postarala sa tým o oživenie bežných krabíc, ktoré dovtedy naša monopolná fabrika na spotrebnú elektroniku používala.
S magnetofónom nebolo treba nič zvláštne robiť, na prvé zapnutie fungoval normálne, sem-tam sa ozval chrčiaci potenciometer, ale tomu sa dá vždy na pár týždňov pomôcť. Horšie to bolo s poškodenou mechanikou na prenášacom držadle magnetofónu. Nemal som ani poňatia ako funguje do tej doby, než som magnetofón otvoril. Na moje prekvapenie ma čakalo jeho veľmi čudné, ale pritom praktické riešenie spracovania. Pôvodne, keď som ho kupoval bola rukoväť polovysunutá na jednu stranu a nešla zapustiť nadoraz. Tak som si pozrel ten mechanizmus zvonka a hneď doktorským rezultátom som skonštatoval, že je to iba nejaká zaseknutá gumička v jej mechanizme. Hovno, hovno zlatá rybka! Po zistení skutočnosti o čom to vlastne je, som mierne zaklial svoju povestnú hlášku "kúúúrňa, kerý cip tootto vymyyyslel?" a odložil magnetofón na trpezlivejšie časy. Ako dni a týždne ubiehali, pomaly nebolo čo dať na internet do zbierky, musel ísť milý kazeťáčik pod nôž. Ale už som sa obrnil veľkou dávkou asertivity voči nemu a pustil sa do práce. O čom je vlastne mechanizmus tejto rukoväte? Celý problém bol v odtrhnutom pútku vyrobenom z pružnej, ale k starobe neprítulnej gume. Na týchto pútkach vlastne drží celý mechanizmus a usmerňuje tvrdú plastovú rukoväť po dráhe "zásunu". Táto guma je na spodnej časti prístroja vlastne ohnutá do uhla 180 stupňov, čo sa samozrejme po čase prejavilo jej únavou a sebazničením. Celý mechanizmus funguje na princípe vratnej pružiny uchytenej na druhom konci o šasi skrine. Tá vlastne priťahuje rukovať po uvoľnení späť do prístroja a z magneťáčiku sa stáva kompaktná útulná krabička bez rušivých vplyvov vysunutej rukoväte. Ale je to aj z praktického hľadiska. Pri zasunutej rukoväti je lepší prístup k ovládacím tlačidlám. Tak sa natískajú otázky: Čím bola nahradená tá stará guma? Zase iba gumou? Nie! Tentoraz som využil moje skrinkové zásoby všelijakých vecí, ktoré mi bolo ľúto vyhodiť a aký je výsledok? Pútka zo starého batoha, ktorý už doslúžil a prežili iba popruhy. No nevyhodím ich, na niečo sa zídu. Prípadné obesenie, alebo použitie ako putá pri domácich hrách, využitie je široké. Ale nikdy by som nepovedal, že nimi budem látať teslácky kazeťák. Tak som pekne nameral remienky a nahradil starú gumu nezničiteľnými popruhmi. Výsledok je excelentný, práca sa podarila a dokonca ide mechanizmus vďaka lepšej ohybnosti popruhov ľahšie a presnejšie. Manželka povedala že som šikovný, tak neviem, ale asi bude chcieť zase zvešať záclony na pranie a vyvešať ich späť po vyschnutí. Ani sa jej nečudujem, som vyšší od nej a keď sa zdrbem zo stoličky, tak to má aj s kultúrnou vložkou.
Tak ešte niečo o technických vymoženostiach: Magnetofón má ovládanie hlasitosti... no nečudujte sa, niečo sem musím napísať! Okrem toho ešte korekciu tónovej clony, výstup na 3,5 mm jack slúchadlá, bordový nápis SE nás poučuje, že kazetové dvierka sa otvárajú pomaly za pomoci "SOFT EJECT MECHANISM", má dve červené indikačné LED na signalizáciu POWER (stav batérií a pripojenie do el. siete) a RECORD (indikácia spusteného nahrávania). Vzadu má mnohopinový DIN konektor a nápis na prednom paneli KM 310. Funguje spoľahlivo, vydáva nič moc zvuk ale čo musím podotknúť, výborne nahráva cez vstavaný mikrofón.
Technické nevymoženosti: Je ich viac, ale keď už to je čistý kazeťák, to počítadlo pásky by bodlo. Nič životné, ale keď kritika, tak konštruktívna.
Prístroj je funkčnosťou veľmi obmedzený, lebo ak si ho niekto kúpil, tak bol odsúdený na to aby stále obracal a menil kazety. Prečo? Pretože AUTOREVERZ TU NEHROZÍ!!! Zabudnime na túto v tej dobe na Západe bežnú vec! Poslucháč si nemohol dať ani chill v podobe pustenia rádia. Ale na to bol určený prístroj TESLA KM 320, ktorý nemám vo svojej zbierke a ani po ňom veľmi netúžim. Ibaže stačí aby som ho niekde uvidel a moja úchylka sa zase naplno prejaví. So mnou to už asi lepšie nebude...

TESLA KM 310

Rok výroby: 1985
Váha: 1,80 kg
Rozmery d x v x h: 31 x 15 x 8,5 cm

Späť na hlavný zoznam TESLA

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -