tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 64 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TESLA KM 310

'

 

 

KM 310

TESLA KM 310

 

Zase sa prejavila moja fetišistická nálada a keď som uvidel túto Teslu, tak som ako vždy podľahol. Relatívne dobrý optický look v náleznom stave ma chlácholil k tomu, že si zase nejaké to miesto na poličke nezapracem zbytočne. Dizajn napovedá k tomu, že v tomto modeli nemala prsty samotná socialistická Tesla, ale ruku k dielu, no určite nie zadarmo, priložila jedna holandská fabrika na plasty (International design - Holland) a postarala sa tým o oživenie bežných krabíc, ktoré dovtedy naša monopolná fabrika na spotrebnú elektroniku používala.
S magnetofónom nebolo treba nič zvláštne robiť, na prvé zapnutie fungoval normálne, sem-tam sa ozval chrčiaci potenciometer, ale tomu sa dá vždy na pár týždňov pomôcť. Horšie to bolo s poškodenou mechanikou na prenášacom držadle magnetofónu. Nemal som ani poňatia ako funguje do tej doby, než som magnetofón otvoril. Na moje prekvapenie ma čakalo jeho veľmi čudné, ale pritom praktické riešenie spracovania. Pôvodne, keď som ho kupoval bola rukoväť polovysunutá na jednu stranu a nešla zapustiť nadoraz. Tak som si pozrel ten mechanizmus zvonka a hneď doktorským rezultátom som skonštatoval, že je to iba nejaká zaseknutá gumička v jej mechanizme. Hovno, hovno zlatá rybka! Po zistení skutočnosti o čom to vlastne je, som mierne zaklial svoju povestnú hlášku "kúúúrňa, kerý cip tootto vymyyyslel?" a odložil magnetofón na trpezlivejšie časy. Ako dni a týždne ubiehali, pomaly nebolo čo dať na internet do zbierky, musel ísť milý kazeťáčik pod nôž. Ale už som sa obrnil veľkou dávkou asertivity voči nemu a pustil sa do práce. O čom je vlastne mechanizmus tejto rukoväte? Celý problém bol v odtrhnutom pútku vyrobenom z pružnej, ale k starobe neprítulnej gume. Na týchto pútkach vlastne drží celý mechanizmus a usmerňuje tvrdú plastovú rukoväť po dráhe "zásunu". Táto guma je na spodnej časti prístroja vlastne ohnutá do uhla 180 stupňov, čo sa samozrejme po čase prejavilo jej únavou a sebazničením. Celý mechanizmus funguje na princípe vratnej pružiny uchytenej na druhom konci o šasi skrine. Tá vlastne priťahuje rukovať po uvoľnení späť do prístroja a z magneťáčiku sa stáva kompaktná útulná krabička bez rušivých vplyvov vysunutej rukoväte. Ale je to aj z praktického hľadiska. Pri zasunutej rukoväti je lepší prístup k ovládacím tlačidlám. Tak sa natískajú otázky: Čím bola nahradená tá stará guma? Zase iba gumou? Nie! Tentoraz som využil moje skrinkové zásoby všelijakých vecí, ktoré mi bolo ľúto vyhodiť a aký je výsledok? Pútka zo starého batoha, ktorý už doslúžil a prežili iba popruhy. No nevyhodím ich, na niečo sa zídu. Prípadné obesenie, alebo použitie ako putá pri domácich hrách, využitie je široké. Ale nikdy by som nepovedal, že nimi budem látať teslácky kazeťák. Tak som pekne nameral remienky a nahradil starú gumu nezničiteľnými popruhmi. Výsledok je excelentný, práca sa podarila a dokonca ide mechanizmus vďaka lepšej ohybnosti popruhov ľahšie a presnejšie. Manželka povedala že som šikovný, tak neviem, ale asi bude chcieť zase zvešať záclony na pranie a vyvešať ich späť po vyschnutí. Ani sa jej nečudujem, som vyšší od nej a keď sa zdrbem zo stoličky, tak to má aj s kultúrnou vložkou.
Tak ešte niečo o technických vymoženostiach: Magnetofón má ovládanie hlasitosti... no nečudujte sa, niečo sem musím napísať! Okrem toho ešte korekciu tónovej clony, výstup na 3,5 mm jack slúchadlá, bordový nápis SE nás poučuje, že kazetové dvierka sa otvárajú pomaly za pomoci "SOFT EJECT MECHANISM", má dve červené indikačné LED na signalizáciu POWER (stav batérií a pripojenie do el. siete) a RECORD (indikácia spusteného nahrávania). Vzadu má mnohopinový DIN konektor a nápis na prednom paneli KM 310. Funguje spoľahlivo, vydáva nič moc zvuk ale čo musím podotknúť, výborne nahráva cez vstavaný mikrofón.
Technické nevymoženosti: Je ich viac, ale keď už to je čistý kazeťák, to počítadlo pásky by bodlo. Nič životné, ale keď kritika, tak konštruktívna.
Prístroj je funkčnosťou veľmi obmedzený, lebo ak si ho niekto kúpil, tak bol odsúdený na to aby stále obracal a menil kazety. Prečo? Pretože AUTOREVERZ TU NEHROZÍ!!! Zabudnime na túto v tej dobe na Západe bežnú vec! Poslucháč si nemohol dať ani chill v podobe pustenia rádia. Ale na to bol určený prístroj TESLA KM 320, ktorý nemám vo svojej zbierke a ani po ňom veľmi netúžim. Ibaže stačí aby som ho niekde uvidel a moja úchylka sa zase naplno prejaví. So mnou to už asi lepšie nebude...

TESLA KM 310

Rok výroby: 1985
Váha: 1,80 kg
Rozmery d x v x h: 31 x 15 x 8,5 cm

Späť na hlavný zoznam TESLA

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -