tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 103 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TOSHIBA RT-150S

'

 

 

RT-150S

 

Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-150S

 

Podarilo sa mi získať jeden z rodiny mojich vyhľadávaných kazeťákov z radu RT-xxxx. Vôbec nebol v pláne, pôvodne som od predávajúceho šiel kúpiť niečo úplne iné, ale zablúdil mi do oka v miestnosti kde sme sa bavili, tak som obrátil na reč aj na tento kúsok. Obaja sme na tom boli rovnako, on nemal potrebu sa zbaviť tohto magnetofónu a ja zase silou mocou ho zobrať, pretože nebol v bohvieakom stave a hlavne, zvonka je dosť ošúchaný vďaka vtedajšej vymakanej technológii nanášania tej striebornej vrstvy, ktorá sa po niekoľkých čisteniach začala šúchať dole. Dokonca mi majiteľ prezradil naňho klebetu, že pomáhal stavať rodinný dom, tak si to vieme predstaviť, čo si všetko užil. Ale je vidieť, že sa k nemu chovali zdvorilo, pretože okrem vonkajších oderov a ošuchov je mašinka zvútra celkom v dobrom stave a po nastavení mechaniky a výmene pár vecí už funguje spoľahlivo. Uvidíme koľko vydržia neslávne toshibácke potenciometre. Lacnejšie verzie sa už montovali hádam iba do svetoznámych rádiokazeťákov First, alebo International. Po otvorení skrine výdatne plávali v nejakom oleji, ale uznávam, že radšej vytopiť potenciometer niečím mastným ako počúvať chrčanie reprákov pri pridávaní hlasitosti. Kapacitné skraty síce občas vytvoria ultrasonickú spätnú väzbu, ale každá studnička sem - tam vyschne, takže počkáme a uvidíme. Zo spomínaných "ošúchancov" najviac bijú do očí v oblasti ladiaceho gombíka rozhlasových staníc, kontroliek autoreverzu a prepínania štýlu reverzu. Na veľkých ukážkových fotografiách som sa ich snažil čo najlepšie vyretušovať. Ale aby som iba nehanil hneď zo začiatku, tak si poďme povedať v krátkosti čo tento kazeťák dokáže.
Neprehliadnuteľná autoreverzná mechanika posúva tento rádiomagnetofón do sféry "vyšších" modelov tejto šmejdovej rady, pretože napr. RT-6015, RT70 mali mechaniku jednosmernú, t.j. bez možnosti automatického prepínania strany prehrávanej kazety. Mechanika pracuje spoľahlivo a po nastavení, vymenení a vyčistení dielov už nepraktikuje hužvanie vloženej kazety. Červené LED diódy v tvare šípok indikujú smer posuvu pásky. Niečo také ako vyhľadávanie skladieb tu nie je, ale to sme ani nečakali. Ešte podotknem, že fungovanie autoreverznej mechaniky sa môže prispôsobiť rôznym režimom: Vypnutý stav, nekonečné prehrávanie vloženej kazety, alebo "prehraj stranu A a B a zastav". Počítadlo pásky mechanika nemá, ale na toto sme u týchto modelov zvyknutí. Koľko ušetrili na jednom kuse počítadla a náhonu? Minimum, ale na sérii vyrobených možno 100.000 kusov a viac vyjde už pekné číselko. Neuveriteľné, zotrvačníky v mechanike sú obohnané jednou jedinou gumičkou, namiesto toho, aby urobili nejakú zložitú mechaniku ako napr. súdruhovia od Hitachi. Pôvodným majiteľom sa táto gumička pretrhla a vynaliezavo opatrili mechaniku bežnou žltou silikónovou gumičkou s polčasom rozpadu 6-12 mesiacov. No a inak to dopadnúť ani nemohlo. Jej stvrdnuté pozostatky som dával dole z motora, ale aj z mechaniky.
Ovládanie prístroja je veľmi jednoduché, na prednom paneli sú tri potenciometre (TONE, BALANCE, VOLUME), slúchadlový 3,5 cm jackový výstup, veľký strieborný gombík ladenia staníc, prepínač MONO - STEREO - STEREO WIDE, vlnové rozsahy FM CCIR, SW, MW, LW a prepínač režimov TAPE - RADIO - AUX. Áno, zapichnutie MP3 prehrávača je umožnené, takže týmto rozhodne neposiela tento prístroj do starého železa. Zvukový prednes však uspokojí iba nenáročného poslucháča. Po pripojení externého zariadenia ako MP3 prehrávač sa ale udeje to, že obvod automatickej regulácie vstupnej úrovne dorovná úrovne zvukového signálu na nejaký normovaný limit  a v podstate nemá zmysel na MP3 prehrávači nejak hýbať s hlasitosťou, tú si v konečnom dôsledku Toshiba dorovná sama! Výslednú hlasitosť si teda riadime gombíkom volume na magnetofóne. Dvojpásmový reprosystém s minimálnym výkonom nepatrí medzi trhačov výkonových rekordov. Najviac som sa zasmial nápisu nad potencimetrom hlasitosti LOUDNESS! To snáď nemysleli vážne! Funkcia LOUDNESS sa nachádza na lepších mašinách s väčším výkonom, kde táto funkcia zabezpečuje dobrý posluch aj pri zníženej hlasitosti, kde by za normálnych okolností basy a výšky nikdy nevynikli. Pri použití tejto funkcie sa zdvihnú basy a výšky, a aparatúra hrá príjemne, ticho, ale s väčšou dynamikou. Odborne sa tomu vraví fyziologická regulácia hlasitosti. Nuž ale tu? Máme tomu rozumieť tak, že v prvej polovici dráhy VOLUME potenciometra funguje táto funkcia a basy a výšky sú zretelnejšie? No tak teda dík. To nemoselo být. Ešte spomeniem zadný panel, kde je jeden klasický 5-kolíkový DIN konektor a dva 3,5 cm jack zásuvky na externé mikrofóny.

"Viac odo mňa nečakajte!" Povedala si Toshiba a usadila sa na poličke medzi ostatné...

Ďakovačka: Robovi z Vajnor za podporu v mojej činnosti.
Rok výroby: 1983
Váha: 3,4 kg
Rozmery d x v x h: 49,5 x 21 x 13 cm

Ďalšie fotografie:

Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-150S

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -