tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 59 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TOSHIBA RT-150S

'

 

 

RT-150S

 

Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-150S

 

Podarilo sa mi získať jeden z rodiny mojich vyhľadávaných kazeťákov z radu RT-xxxx. Vôbec nebol v pláne, pôvodne som od predávajúceho šiel kúpiť niečo úplne iné, ale zablúdil mi do oka v miestnosti kde sme sa bavili, tak som obrátil na reč aj na tento kúsok. Obaja sme na tom boli rovnako, on nemal potrebu sa zbaviť tohto magnetofónu a ja zase silou mocou ho zobrať, pretože nebol v bohvieakom stave a hlavne, zvonka je dosť ošúchaný vďaka vtedajšej vymakanej technológii nanášania tej striebornej vrstvy, ktorá sa po niekoľkých čisteniach začala šúchať dole. Dokonca mi majiteľ prezradil naňho klebetu, že pomáhal stavať rodinný dom, tak si to vieme predstaviť, čo si všetko užil. Ale je vidieť, že sa k nemu chovali zdvorilo, pretože okrem vonkajších oderov a ošuchov je mašinka zvútra celkom v dobrom stave a po nastavení mechaniky a výmene pár vecí už funguje spoľahlivo. Uvidíme koľko vydržia neslávne toshibácke potenciometre. Lacnejšie verzie sa už montovali hádam iba do svetoznámych rádiokazeťákov First, alebo International. Po otvorení skrine výdatne plávali v nejakom oleji, ale uznávam, že radšej vytopiť potenciometer niečím mastným ako počúvať chrčanie reprákov pri pridávaní hlasitosti. Kapacitné skraty síce občas vytvoria ultrasonickú spätnú väzbu, ale každá studnička sem - tam vyschne, takže počkáme a uvidíme. Zo spomínaných "ošúchancov" najviac bijú do očí v oblasti ladiaceho gombíka rozhlasových staníc, kontroliek autoreverzu a prepínania štýlu reverzu. Na veľkých ukážkových fotografiách som sa ich snažil čo najlepšie vyretušovať. Ale aby som iba nehanil hneď zo začiatku, tak si poďme povedať v krátkosti čo tento kazeťák dokáže.
Neprehliadnuteľná autoreverzná mechanika posúva tento rádiomagnetofón do sféry "vyšších" modelov tejto šmejdovej rady, pretože napr. RT-6015, RT70 mali mechaniku jednosmernú, t.j. bez možnosti automatického prepínania strany prehrávanej kazety. Mechanika pracuje spoľahlivo a po nastavení, vymenení a vyčistení dielov už nepraktikuje hužvanie vloženej kazety. Červené LED diódy v tvare šípok indikujú smer posuvu pásky. Niečo také ako vyhľadávanie skladieb tu nie je, ale to sme ani nečakali. Ešte podotknem, že fungovanie autoreverznej mechaniky sa môže prispôsobiť rôznym režimom: Vypnutý stav, nekonečné prehrávanie vloženej kazety, alebo "prehraj stranu A a B a zastav". Počítadlo pásky mechanika nemá, ale na toto sme u týchto modelov zvyknutí. Koľko ušetrili na jednom kuse počítadla a náhonu? Minimum, ale na sérii vyrobených možno 100.000 kusov a viac vyjde už pekné číselko. Neuveriteľné, zotrvačníky v mechanike sú obohnané jednou jedinou gumičkou, namiesto toho, aby urobili nejakú zložitú mechaniku ako napr. súdruhovia od Hitachi. Pôvodným majiteľom sa táto gumička pretrhla a vynaliezavo opatrili mechaniku bežnou žltou silikónovou gumičkou s polčasom rozpadu 6-12 mesiacov. No a inak to dopadnúť ani nemohlo. Jej stvrdnuté pozostatky som dával dole z motora, ale aj z mechaniky.
Ovládanie prístroja je veľmi jednoduché, na prednom paneli sú tri potenciometre (TONE, BALANCE, VOLUME), slúchadlový 3,5 cm jackový výstup, veľký strieborný gombík ladenia staníc, prepínač MONO - STEREO - STEREO WIDE, vlnové rozsahy FM CCIR, SW, MW, LW a prepínač režimov TAPE - RADIO - AUX. Áno, zapichnutie MP3 prehrávača je umožnené, takže týmto rozhodne neposiela tento prístroj do starého železa. Zvukový prednes však uspokojí iba nenáročného poslucháča. Po pripojení externého zariadenia ako MP3 prehrávač sa ale udeje to, že obvod automatickej regulácie vstupnej úrovne dorovná úrovne zvukového signálu na nejaký normovaný limit  a v podstate nemá zmysel na MP3 prehrávači nejak hýbať s hlasitosťou, tú si v konečnom dôsledku Toshiba dorovná sama! Výslednú hlasitosť si teda riadime gombíkom volume na magnetofóne. Dvojpásmový reprosystém s minimálnym výkonom nepatrí medzi trhačov výkonových rekordov. Najviac som sa zasmial nápisu nad potencimetrom hlasitosti LOUDNESS! To snáď nemysleli vážne! Funkcia LOUDNESS sa nachádza na lepších mašinách s väčším výkonom, kde táto funkcia zabezpečuje dobrý posluch aj pri zníženej hlasitosti, kde by za normálnych okolností basy a výšky nikdy nevynikli. Pri použití tejto funkcie sa zdvihnú basy a výšky, a aparatúra hrá príjemne, ticho, ale s väčšou dynamikou. Odborne sa tomu vraví fyziologická regulácia hlasitosti. Nuž ale tu? Máme tomu rozumieť tak, že v prvej polovici dráhy VOLUME potenciometra funguje táto funkcia a basy a výšky sú zretelnejšie? No tak teda dík. To nemoselo být. Ešte spomeniem zadný panel, kde je jeden klasický 5-kolíkový DIN konektor a dva 3,5 cm jack zásuvky na externé mikrofóny.

"Viac odo mňa nečakajte!" Povedala si Toshiba a usadila sa na poličke medzi ostatné...

Ďakovačka: Robovi z Vajnor za podporu v mojej činnosti.
Rok výroby: 1983
Váha: 3,4 kg
Rozmery d x v x h: 49,5 x 21 x 13 cm

Ďalšie fotografie:

Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-150S

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -