tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 105 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TOSHIBA RT-99S

'

 

 

RT-99S

 

Toshiba RT-99S

Weíííííí, ďalší kus do rodiny! Takže podarilo sa mi schrastiť ďalšiu "RT-xx basic" Toshibu do zbierky low - endových rádiomagnetofónov! Skôr než sa dostanem k nálezovému stavu, dáme zase trošku technickej.

Je to obyčajný STEREO - WIDE rádiomagnetofón klasickej deep lowest - end výbavy (takže žiadnej). Jedinou z radu vytŕčajúcou vlastnosťou, alebo ako to povedať, vymoženosťou, je výskyt už dnes hluchej FM OIRT normy v tunerovej časti. To je všetko. Nehľadajte tu žiaden prepínač na CrO2, Metal, alebo nebodaj počítadlo pásky! Vzadu je vstup pre pravý a ľavý mikrofón a klasická PB/REC DIN 5 kolíková zásuvka. Prístroj disponuje dvojpásmovým zvukom na reprákoch, ale či nazvať tweetrami tie pliešky z digitálnych hodiniek, ktoré by mali plniť úlohu prenosu vyšších zvukových frekvencií, neviem. Pri priložení ucha na ne som nepočul žiadne chrastenie. Do špeciálnej výbavy by som ešte zahrnul LED diódu indikácie POWER a FM STEREO s milým bonusom v podobe slúchadlového výstupu jack 3,5 mm. Čo by ste ešte chceli za cca 600 vtedy ešte Tuzexových korún? No dobre, tak pridám ešte prepínač MONO - STEREO - STEREO WIDE, ale to je naozaj všetko. Zvuk tu nebudem riešiť, počúvať tie reproduktory pri sňatom kryte sa nedalo a keď som si ho vzal do práce do veľkej miestnosti, nevedel som nájsť konkrétny zvuk a chvíľu som mal obavy, akoby boli káble reprákov opačne naletované. Takže rádiomagnetofón je vhodný akurát tak do kobercových izieb malej metráže. Toľko k popisu dovedností.

Pri nadobudnutí nebola v nejakom ohurujúcom stave, ale v tomto prípade mi to tiež nevadilo. Nálezový stav? Klasicky poodieraná strieborná farba na rohoch kisne, početné škrabance a odery. Na zadnom paneli stopy po horiacej napájacej šnúre, posledný diel antény ako turecká šabľa, prepínače a potenciometre klasicky beznádejne zanesené. ALE, všetko živé! 5 skrutiek dole a už som bol v črevách. Nič zložité, zopár šikovných pohybov a komplet celá elektronika bola vonku. Najprv nastúpil vysávač. Nie som alergik ani nemám problémy s dýchaním, ale toho prachu tam bolo až príliš, takže musel von. Mechanika bola klasicky špinavá, nasledovalo jej kompletné premazanie, predošlé odstránenie starej stuhnutej vazelíny, nová gumička a keďže je to tiežsrdcovka, dostala aj novú kladku, extravagantnú, oranžovo-červenej farby. Ešte nastaviť regulérne obrátky motora a s mechanikou som hotový. Ostatná elektronika bola iba zaprášená bez väčších nánosov špiny, reproduktory sú značne unavené a objavujú sa prvé diery na vnútornej strane podlepenej membrány. Určite svoje urobili aj predošlé zásahy do prístroja, hrabal sa v ňom nejaký neznaboh, pretože rezistor, ktorý bol naletovaný pôvodne na pliešku fixujúci spodok zotrvačníka, nebol naletovaný späť a iba visel na vlásku. Neviem z akých dôvodov boli dávané dole káble z reproduktorov. Pôvodné závitové navinutie káblov na svorky reprákov bol už iba spletenec aby to nejak držalo a hralo. Cvak, cvak, letovačka á káble sú napevno. Prepínače som prepral a čo sa týka potenciometrov, tak TONE a BALANCE stačilo preprať, ale VOLUME šiel komplet na rozobranie. Po vyčistení odporovej dráhy, multikontaktov bežca a jeho následnom zakonzervovaní funguje na 99%. 99 preto, lebo nie je nový, ale nezachrčí a nevynechá ani na jednom mieste. Uvidíme dokedy. Čo tam bolo ešte? Už si na nič asi nespomeniem, jasné, preleštenie zašlej antény, skúška nahrávania (pozitívne) a to bolo asi všetko.
Konečný stav: Na poličke medzi ostatnými sa od poctivého naleštenia blyští odretá a na niektorých miestach ošúchaná Toshiba RT-99S. smiley Vitaj v zbierke!
 

Rok výroby: asi 1986 (magnetofónový motorček December 1985)
Váha: 2,7 kg
Rozmery d x v x h: 44 x 23,5 x 11,5 cm

Ďalšie fotografie:

Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S
Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -