tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 65 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TOSHIBA RT-99S

'

 

 

RT-99S

 

Toshiba RT-99S

Weíííííí, ďalší kus do rodiny! Takže podarilo sa mi schrastiť ďalšiu "RT-xx basic" Toshibu do zbierky low - endových rádiomagnetofónov! Skôr než sa dostanem k nálezovému stavu, dáme zase trošku technickej.

Je to obyčajný STEREO - WIDE rádiomagnetofón klasickej deep lowest - end výbavy (takže žiadnej). Jedinou z radu vytŕčajúcou vlastnosťou, alebo ako to povedať, vymoženosťou, je výskyt už dnes hluchej FM OIRT normy v tunerovej časti. To je všetko. Nehľadajte tu žiaden prepínač na CrO2, Metal, alebo nebodaj počítadlo pásky! Vzadu je vstup pre pravý a ľavý mikrofón a klasická PB/REC DIN 5 kolíková zásuvka. Prístroj disponuje dvojpásmovým zvukom na reprákoch, ale či nazvať tweetrami tie pliešky z digitálnych hodiniek, ktoré by mali plniť úlohu prenosu vyšších zvukových frekvencií, neviem. Pri priložení ucha na ne som nepočul žiadne chrastenie. Do špeciálnej výbavy by som ešte zahrnul LED diódu indikácie POWER a FM STEREO s milým bonusom v podobe slúchadlového výstupu jack 3,5 mm. Čo by ste ešte chceli za cca 600 vtedy ešte Tuzexových korún? No dobre, tak pridám ešte prepínač MONO - STEREO - STEREO WIDE, ale to je naozaj všetko. Zvuk tu nebudem riešiť, počúvať tie reproduktory pri sňatom kryte sa nedalo a keď som si ho vzal do práce do veľkej miestnosti, nevedel som nájsť konkrétny zvuk a chvíľu som mal obavy, akoby boli káble reprákov opačne naletované. Takže rádiomagnetofón je vhodný akurát tak do kobercových izieb malej metráže. Toľko k popisu dovedností.

Pri nadobudnutí nebola v nejakom ohurujúcom stave, ale v tomto prípade mi to tiež nevadilo. Nálezový stav? Klasicky poodieraná strieborná farba na rohoch kisne, početné škrabance a odery. Na zadnom paneli stopy po horiacej napájacej šnúre, posledný diel antény ako turecká šabľa, prepínače a potenciometre klasicky beznádejne zanesené. ALE, všetko živé! 5 skrutiek dole a už som bol v črevách. Nič zložité, zopár šikovných pohybov a komplet celá elektronika bola vonku. Najprv nastúpil vysávač. Nie som alergik ani nemám problémy s dýchaním, ale toho prachu tam bolo až príliš, takže musel von. Mechanika bola klasicky špinavá, nasledovalo jej kompletné premazanie, predošlé odstránenie starej stuhnutej vazelíny, nová gumička a keďže je to tiežsrdcovka, dostala aj novú kladku, extravagantnú, oranžovo-červenej farby. Ešte nastaviť regulérne obrátky motora a s mechanikou som hotový. Ostatná elektronika bola iba zaprášená bez väčších nánosov špiny, reproduktory sú značne unavené a objavujú sa prvé diery na vnútornej strane podlepenej membrány. Určite svoje urobili aj predošlé zásahy do prístroja, hrabal sa v ňom nejaký neznaboh, pretože rezistor, ktorý bol naletovaný pôvodne na pliešku fixujúci spodok zotrvačníka, nebol naletovaný späť a iba visel na vlásku. Neviem z akých dôvodov boli dávané dole káble z reproduktorov. Pôvodné závitové navinutie káblov na svorky reprákov bol už iba spletenec aby to nejak držalo a hralo. Cvak, cvak, letovačka á káble sú napevno. Prepínače som prepral a čo sa týka potenciometrov, tak TONE a BALANCE stačilo preprať, ale VOLUME šiel komplet na rozobranie. Po vyčistení odporovej dráhy, multikontaktov bežca a jeho následnom zakonzervovaní funguje na 99%. 99 preto, lebo nie je nový, ale nezachrčí a nevynechá ani na jednom mieste. Uvidíme dokedy. Čo tam bolo ešte? Už si na nič asi nespomeniem, jasné, preleštenie zašlej antény, skúška nahrávania (pozitívne) a to bolo asi všetko.
Konečný stav: Na poličke medzi ostatnými sa od poctivého naleštenia blyští odretá a na niektorých miestach ošúchaná Toshiba RT-99S. smiley Vitaj v zbierke!
 

Rok výroby: asi 1986 (magnetofónový motorček December 1985)
Váha: 2,7 kg
Rozmery d x v x h: 44 x 23,5 x 11,5 cm

Ďalšie fotografie:

Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S
Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S Stereo radio cassette recorder Toshiba RT-99S

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -