tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 223 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam
14:20-- Schwarz14: Zdravím
21:34-- Eduard: No to si píš Krtku, pretože Maťo nám vytrel oči niečím čo nemáme a asi v týchto zemepisných šírkach asi mať ani nebudeme! Nie že by to bol celosvetový objav, ale potešilo by keby sme mali.
19:05-- krtek: Těším se na 14.15.2018 až nám Martin z Košic ukáže svoje raritky :D
20:35-- velus: stav si pak rekneme, pokud si to vsechno budu pamatovat :)
10:23-- velus: JINAK TO POSLU DO BAZAROBOTU , MINIMALNE 35 KUSU . JINE VECI JAKO CIVKACE A REPROBEDNY TESLA A VIDEOTON MAM TAKY , KONTAKT JEN TELEFON .
10:22-- velus: Zdravím kolegové ! Z důvodu místa v domě musím hodně moc protřídit sbírku radiomagnetofonů. Proto ty z vás, kteří bydlí blízko Zlína a chtěli by si odkoupit něco za rozumně ceny tak tady je odkaz : «Klikni sem na otvorenie odkazu» NENÍ TO UPLNE VSECHNO ,NECO TAKY UHAJÍM PŘED MANZELKOU :-) RADIOVE CASTI U DRTIVE VETSINY JEDOU , KAZETOVE MECHANIKY ,NO ,VZDYT TO ZNATE SAMI, JA JSEM SE TO OPRAVOVAT NEPOKOUSEL A OPRAVAR TCHAN MI ZEMREL PRED 3 LETY. TELEFON 602 712 848 ZLÍN , ZAVOLAM NAZPET PAK Z PEVNE LINKY , KDYZ NEVEZMU HOVOR.
20:05-- Eduard: Ahoj Karle, správne, použil si mail. Ja mám momentálne iné starosti ako robiť boomboxy a preto sem zavítam len občas. Ďakujem všetkým za trpezlivosť, potrvá ešte dlhšie kým sa začnem venovať boomboxom, ale snáď do Vianoc niečo vystavím :-) Ešteže máme Krtka www.nebe.wbs.cz , ten ma dokonale supluje!
10:02-- Karel026: Zdravím Eduarde. Rád bych koupil Tebou nabízené Kotúčikové reel to reel audiokazety Eagle C-15, sle nemohu přijít na to jak je objednat. Děkuji předem za návod. :(
8:11-- Schwarz14: Zdravím,chlapi(aj Edo)!!!Už dávno som tu nebol tak som si povedal,že aspoň pri tejto príležitosti sa tu na boomboxe.sk ozvem.Zajtra je síce škola(ale mne to nevadí,už sa aj celkom do školy teším)ale teraz poďme k veci:Mám doma gramofón Tesla NC 430 s prenoskou Ortofon OMB 5E(eliptická),na ktorom počúvam často svoje platne,kúpil som ho ako používaný,gramofón hrá ale zaslúžil by si takú menšiu rekonštrukciu.Tak som sa rozhodol že si spravím taký menší projektík a to vyššie uvedená malá rekonštrukcia gramofonu Tesla NC 430(chassis HC 43)hlavne po elektrickej stránke.REkonštrukcia bude zahŕňať výmenu sieťového kábla(tomu pôvodnému káblu čo je tam nejak už neverím,nechcem vyhorieť :D ,ďalej prerobenie z 5 kolíkového Din konektora na Cinch + možno uzemnenie zvlášť a toť vše.V mojích zásobách som všetok potrebný matroš našiel takže zajtra sa ide na to!!!. P.S. Ak Edo dovolí,hodím sem niekde fotky z rekonštrukcie Tesly NC 430,totiž od boomboxov a kazeťákov som si nejak dal pauzu a dal som sa na zbieranie platní :P :P Ale ešte ma stále zaujímajú boomboxy takže to nie je stratené :D Maťo

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SHARP GF-4646 series

'

 

 


GF-4646HT(B)

GF-4646H

SHARP GF-4646 series

 

 

Predstavujem vám dva modely od Sharpu v kategórii Total low - end. Sú to obyčajné rádiomagnetofóny - hracie skrinky bez zbytočných funkcií, ktoré mali za čias svojho zídenia z pásu výroby hodnotu jedného dobrého robotníckeho platu v ČSSR. Nakoľko je svokor pedant, zachovali sa aj nadobúdacie dokumenty (Záručný list, Objednávací list z predajne Tuzex a Návod na použitie CZ) vo veľmi dobrom stave.
Na objednávacom liste môžete vidieť nadobúdaciu cenu 680 Tuzexových korún, čo bolo v prepočte na Kčs kurzom 1:3,50, 2380 Kčs. Bol to strašný peniaz, ale napriek tomu sa na tento kus mohlo podľa Objednávacieho listu čakať aj 12 týždňov. V dnešnej dobe niečo nemysliteľné za obyčajný rádiomagnetofón tejto kategórie.

Zrak vás neklame ak vidíte dva modely v rôznej farebnej modifikácii. Hnedý kus je model GF-4646HT(B) a strieborný model je GF-4646H. Technické špecifikácie majú navlas rovnaké, akurát sa líšia vo frekvenčnom rozsahu rádioprijímača. Podľa Návodu na použitie je v špecifikácii hnedého modelu GF-4646HT(B) uvedený rozsah OIRT 68 - 72 MHz, avšak všimnite si na obrázku vyznačený rozsah od 64 do 77 MHz, čo už hore zasahovalo do služobných pásiem, ktoré kedysi využívali taxislužby, alebo aj dispečing Rýchlej zdravotnej pomoci v Bratislave. Pri striebornom prevedení GF-4646H je rozsah CCIR 87,6 - 108 MHz. V ničom inom sa tieto modely od seba nelíšia. Zvukový výkon je vraj podľa normy DIN 45 324, MPC pri striedavom napätí 2 x 3,4W a RMS pri jednosmernom napätí 2 x 2,3W. Myslím ale, že 2 x 3,4W by hralo úplne inak, takže za bernú mincu považujem skôr hodnotu 2 x 2,3W pri 10% skreslení s prižmúrením všetkých štyroch očí. Modely nemajú žiadne nejaké špeciálne funkcie, mašinky sú stavané iba na kazety typu NORMAL, bez počítadla prehranej pásky. Skrátka úplne bežný rádiomagnetofón na použitie do kuchyne, alebo víkendovej chaty. Samozrejme za normálnych civilizovaných okolností. V bývalom Československu to bol rádiomagnetofón, ktorý tiež nevlastnil hocikto, ale iba ten, kto pracoval v zahraničí a tuzexové koruny dostával namiesto tvrdej meny, alebo si ich dokázal, ako väčšina z nás, vyšmeliť od vekslákov pri predajniach Tuzex za podevalvačných 3,50 Kčs, alebo pri väčšom odbere a po známosti za 3,20 Kčs za 1 TK. Ukázať sa s ním vtedy na ulici bolo v prípade slabšej povahy záležitosťou krátkodobého vlastníctva, alebo v opačnom prípade budenie nie malého rešpektu.

Nemám k týmto modelom veľmi čo povedať. Nadobúdací stav strieborného modelu od svokrovcov bol dosť zúfalý s nefunkčným magnetofónom, kde som neskôr prišiel na to, že bola dokonca zlomená tyčinka kontaktu spínania MGF elektromotorčeka, ktorý bolo treba vyrobiť znova a umiestniť ho na iné miesto, čo som aj učinil. Je nutné sa pohrať ešte s mechanikou, pretože neprepína podľa mojich predstáv. Niečo tam drhne. Keď sme už pri mechanike, táto je dosť ušetrená, avšak dostatočne pevná. Ovládanie mechaniky nie je príliš dôveryhodné, gombíky sú fyzikálne nešťastne riešené, lebo páka, ktorú musí prst vykonať, vyvíja na upevnenie ovládacích gombíkov zbytočne veľký prenos sily, čo má za následok vyslovene prehnutie celej klaviatúry pri vykonávaní povelu napr. PLAY. Druhý magnetofón GF-4646HT(B), ktorý som kúpil od člena našej komunity Billa, mal mechaniku vo výbornom stave, stačilo dať iba novú gumičku. Celkovo, z hľadiska vnútornej čistoty bol Billov kus panensky čistý.
Po vizuálnej stránke nie sú oba kusy zvonka príliš zachovalé, ale kúpa týchto prístrojov od novoty bola podmienená vôľou magnetofóny používať, a nie chovať si ich v bavlnke a dívať sa na ne spoza skla vitríny. Takže po 26. rokoch majú na nejaký ten oder nárok. Zvukovo hrajú celkom normálne na magnetofóny tejto triedy.
Do zbierky som ich chcel vyslovene preto, lebo ich mám ako sériu a môžem ponúknuť pohľad na opticky rozdielne modely a hlavne preto, lebo si svokor zaumienil, že tento kazeťák premiestni trvalo na záhradu, kde bude slúžiť ako prenášač ruchov z rôznych športových podujatí vysielaných Slovenským rozhlasom. To by bolo v poriadku, ale ja som nadobudol zlé tušenie, že by sa onedlho určite stal ďalšou obeťou zúfalej snahy obohatenia sa príležitostného bezdomovca v najbližšom pohostinskom zariadení, kde by išiel z rúčky do rúčky možno za 3 eurá novému majiteľovi. Tak to K***A nie!

Don´t kill BOOMBOX! Povinná očista, malá oprava a šup na stránku!


 

GF-4646H GF-4646H
GF-4646HT (B) GF-4646HT (B)
GF-4646 series

Ďakovačka: Svokrovcom za podporu hesla "Don´t kill BOOMBOX!" a Billovi za dobrú starostlivosť o jeho GF-4646 HT (B) počas jeho vlastnenia.
Rok výroby:  1985
Hmotnosť: 2,8 kg
Rozmery d x v x h: 42,6 x 21,2 x 9,6
cm

 

Späť na zoznam Boomboxy

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -