tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 139 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SHARP GF-4646 series

'

 

 


GF-4646HT(B)

GF-4646H

SHARP GF-4646 series

 

 

Predstavujem vám dva modely od Sharpu v kategórii Total low - end. Sú to obyčajné rádiomagnetofóny - hracie skrinky bez zbytočných funkcií, ktoré mali za čias svojho zídenia z pásu výroby hodnotu jedného dobrého robotníckeho platu v ČSSR. Nakoľko je svokor pedant, zachovali sa aj nadobúdacie dokumenty (Záručný list, Objednávací list z predajne Tuzex a Návod na použitie CZ) vo veľmi dobrom stave.
Na objednávacom liste môžete vidieť nadobúdaciu cenu 680 Tuzexových korún, čo bolo v prepočte na Kčs kurzom 1:3,50, 2380 Kčs. Bol to strašný peniaz, ale napriek tomu sa na tento kus mohlo podľa Objednávacieho listu čakať aj 12 týždňov. V dnešnej dobe niečo nemysliteľné za obyčajný rádiomagnetofón tejto kategórie.

Zrak vás neklame ak vidíte dva modely v rôznej farebnej modifikácii. Hnedý kus je model GF-4646HT(B) a strieborný model je GF-4646H. Technické špecifikácie majú navlas rovnaké, akurát sa líšia vo frekvenčnom rozsahu rádioprijímača. Podľa Návodu na použitie je v špecifikácii hnedého modelu GF-4646HT(B) uvedený rozsah OIRT 68 - 72 MHz, avšak všimnite si na obrázku vyznačený rozsah od 64 do 77 MHz, čo už hore zasahovalo do služobných pásiem, ktoré kedysi využívali taxislužby, alebo aj dispečing Rýchlej zdravotnej pomoci v Bratislave. Pri striebornom prevedení GF-4646H je rozsah CCIR 87,6 - 108 MHz. V ničom inom sa tieto modely od seba nelíšia. Zvukový výkon je vraj podľa normy DIN 45 324, MPC pri striedavom napätí 2 x 3,4W a RMS pri jednosmernom napätí 2 x 2,3W. Myslím ale, že 2 x 3,4W by hralo úplne inak, takže za bernú mincu považujem skôr hodnotu 2 x 2,3W pri 10% skreslení s prižmúrením všetkých štyroch očí. Modely nemajú žiadne nejaké špeciálne funkcie, mašinky sú stavané iba na kazety typu NORMAL, bez počítadla prehranej pásky. Skrátka úplne bežný rádiomagnetofón na použitie do kuchyne, alebo víkendovej chaty. Samozrejme za normálnych civilizovaných okolností. V bývalom Československu to bol rádiomagnetofón, ktorý tiež nevlastnil hocikto, ale iba ten, kto pracoval v zahraničí a tuzexové koruny dostával namiesto tvrdej meny, alebo si ich dokázal, ako väčšina z nás, vyšmeliť od vekslákov pri predajniach Tuzex za podevalvačných 3,50 Kčs, alebo pri väčšom odbere a po známosti za 3,20 Kčs za 1 TK. Ukázať sa s ním vtedy na ulici bolo v prípade slabšej povahy záležitosťou krátkodobého vlastníctva, alebo v opačnom prípade budenie nie malého rešpektu.

Nemám k týmto modelom veľmi čo povedať. Nadobúdací stav strieborného modelu od svokrovcov bol dosť zúfalý s nefunkčným magnetofónom, kde som neskôr prišiel na to, že bola dokonca zlomená tyčinka kontaktu spínania MGF elektromotorčeka, ktorý bolo treba vyrobiť znova a umiestniť ho na iné miesto, čo som aj učinil. Je nutné sa pohrať ešte s mechanikou, pretože neprepína podľa mojich predstáv. Niečo tam drhne. Keď sme už pri mechanike, táto je dosť ušetrená, avšak dostatočne pevná. Ovládanie mechaniky nie je príliš dôveryhodné, gombíky sú fyzikálne nešťastne riešené, lebo páka, ktorú musí prst vykonať, vyvíja na upevnenie ovládacích gombíkov zbytočne veľký prenos sily, čo má za následok vyslovene prehnutie celej klaviatúry pri vykonávaní povelu napr. PLAY. Druhý magnetofón GF-4646HT(B), ktorý som kúpil od člena našej komunity Billa, mal mechaniku vo výbornom stave, stačilo dať iba novú gumičku. Celkovo, z hľadiska vnútornej čistoty bol Billov kus panensky čistý.
Po vizuálnej stránke nie sú oba kusy zvonka príliš zachovalé, ale kúpa týchto prístrojov od novoty bola podmienená vôľou magnetofóny používať, a nie chovať si ich v bavlnke a dívať sa na ne spoza skla vitríny. Takže po 26. rokoch majú na nejaký ten oder nárok. Zvukovo hrajú celkom normálne na magnetofóny tejto triedy.
Do zbierky som ich chcel vyslovene preto, lebo ich mám ako sériu a môžem ponúknuť pohľad na opticky rozdielne modely a hlavne preto, lebo si svokor zaumienil, že tento kazeťák premiestni trvalo na záhradu, kde bude slúžiť ako prenášač ruchov z rôznych športových podujatí vysielaných Slovenským rozhlasom. To by bolo v poriadku, ale ja som nadobudol zlé tušenie, že by sa onedlho určite stal ďalšou obeťou zúfalej snahy obohatenia sa príležitostného bezdomovca v najbližšom pohostinskom zariadení, kde by išiel z rúčky do rúčky možno za 3 eurá novému majiteľovi. Tak to K***A nie!

Don´t kill BOOMBOX! Povinná očista, malá oprava a šup na stránku!


 

GF-4646H GF-4646H
GF-4646HT (B) GF-4646HT (B)
GF-4646 series

Ďakovačka: Svokrovcom za podporu hesla "Don´t kill BOOMBOX!" a Billovi za dobrú starostlivosť o jeho GF-4646 HT (B) počas jeho vlastnenia.
Rok výroby:  1985
Hmotnosť: 2,8 kg
Rozmery d x v x h: 42,6 x 21,2 x 9,6
cm

 

Späť na zoznam Boomboxy

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -