tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 159 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

JVC JR-S50 stereo receiver

'

 

JVC JR-S50 stereo receiver

JVC JR-S50

Stereo receiver

JVC JR-S50 stereo receiverAby ste nepovedali, že som na Vianoce skúpy, dostávate minidarček v podobe ďalšieho exponátu na web ako jeden z mála dodržaných sľubov. Verím tomu, že čítanie na nete o rôznych nezáživných veciach vás už unavuje a toto bude malým spríjemnením pre ulahodenie vintage oka. Nech sa páči!

Celý popud na získanie tohto receivra bol nasledovný: Písal mi jeden zberateľ, ktorého zaujala moja stránka a na oplátku mi poslal aj niekoľko svojich fotografií, kde bolo znázornené akým spôsobom má on doma uložené veci a čo vlastne v zbierke má. Ako prvá fotografia bola práve snímka tohto receivru. Veľmi sa mi zapáčil hlavne ten namodro ladený macintoshovský ukazovateľ sily úrovne rádiosignálu. Už som túto mašinku videl aj skôr na nete, ale je nezmysel za každú cenu získavať všetko čo sa mi zamanie, tak som ju zaradil medzi moje vysnívané. Čo sa ale nestalo, Roman z Vajnor sa rozhodol tiež preriediť nejaké svoje zásoby a hodil do pľacu toto JVC. No nebolo treba viac uvažovať, z roboty som to mal tak do 10 km a už som aj telefonoval. Dohoda bola veľmi rýchla aj so zberateľskou zľavou, nebolo čo riešiť. A aj tak, dlho som u týchto bratov Roba a Romana nebol a občas sa u nich v garáži nájde niečo, čo sa zase hodí mne do poličky. Po vybalení z fixačnej fólie proti prachu to bola láska na prvý pohľad a o chvíľu už cestoval v aute smer Petržalka. Na mieste sme všetko poskúšali a nevedel som sa dočkať prvého zapnutia doma po chvíľkovej aklimatizácii z uzimeného kufra auta v teple obývačky. Krása, nádhera, plná funkčnosť, pekný zvuk na danú kategóriu a myslím, že v ten večer, maximálne na druhý deň sa už fotil.
A čože vám o ňom poviem? Dobre, zbavím sa najskôr s prehliadnuteľnými zápormi tejto mašiny. Predný kryt je plast! Ale to nič na funkčnosti a vzhľade nemení. Len úchyláci, ktorých mám aj ja vo svojom okolí pokrčia obočím, že to mohol byť aj hliník, s čím síce súhlasím, ale no tak dobre, nebudem ho predsa ponúkať na eBay za 349€. Čo sa týka zvuku, mám s čím porovnávať, zvuk je veľmi veľmi uspokojivý a v tejto kategórii je hodnotenie jednotka bez hviezdičky úplne namieste. Odborníci, znalci a inak postihnutítunerofily by nad citlivosťou tunera tiež asi mávali varovným prstom, ale po zastrčení kusu drôtu sa rozohrá ako z veľkej knihy, takže parametricky ohodnotené by to bolo asi tak, že anténny terminál je veľmi dobre odtienený a prijímač má výbornú selektivitu na úkor trošku nižšej citlivosti.  Toľko na tému záporov, ktoré ako vidíte ani nie sú neodpustiteľnými nedostatkami.

Keď sa pozrieme na obrázok, na prvý pohľad si zo skúseností s ochytávaním takýchto zariadení podvedome vsugerujeme, že ten gombík úplne hore napravo bude asi ladenie tunera, prvý veľký gombík sprava dole bude balance, vedľa neho smerom doľava hlasitosť hore budú korekcie a prepínanie vstupov. Chyba lávky, v tomto som mal chaos už od začiatku. Ten malý gombík vpravo hore je hlasitosť s reguláciou balance v jednom. Našťastie balance regulátor skoro nikdy nepoužívam, takže mi je jedno ako blbo a nemotorne sa ovláda. Prvý veľký gombík sprava je ladenie tuneru a ďalší vedľa neho je prepínanie vstupov. Hore naľavo sú zase malé gombíky na korekcie BASS, TREBLE. Ostatné páčky už sú v lepšej ergonómii, zľava je ako prvý ON/OFF, slúchadlový výstup, HIGH FILTER (potlačenie vyšších frekvencií) a napravo skraja LOUDNESS a páčka na prepínanie režimu pripojeného decku TAPE MONITOR. Čo sa informačného "displeja" týka, pod plexisklom je rádiová stupnica do 108 MHz s LED kontrolkou na STEREO a už spomínaný "macintoshovský" na modro podsvietený ručičkový indikátor sily vyladenej stanice. Hotovo, viac bižutérie tento model neponúka, ale účel plní na 100%. Rád by som uviedol zopár technických parametrov, ale je tu problém, neviem o ňom nič. Našiel som síce zopár zahraničných diskusných fór, ale ani presný rok výroby, ani relevantný výstupný výkon som sa na nich nedozvedel.

Ďakovačka: Romanovi z Vajnor

Pozrite si ďalšie fotky v galérii:

JVC JR-S50 stereo receiver

Rok výroby: 1978-1980?
Váha
6,60 kg
Rozmery d x v x h: 43 x 35 x 13 cm

Späť na hlavný zoznam VINTAGE KOMPONENTY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -