tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 41 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

JVC JR-S50 stereo receiver

'

 

JVC JR-S50 stereo receiver

JVC JR-S50

Stereo receiver

JVC JR-S50 stereo receiverAby ste nepovedali, že som na Vianoce skúpy, dostávate minidarček v podobe ďalšieho exponátu na web ako jeden z mála dodržaných sľubov. Verím tomu, že čítanie na nete o rôznych nezáživných veciach vás už unavuje a toto bude malým spríjemnením pre ulahodenie vintage oka. Nech sa páči!

Celý popud na získanie tohto receivra bol nasledovný: Písal mi jeden zberateľ, ktorého zaujala moja stránka a na oplátku mi poslal aj niekoľko svojich fotografií, kde bolo znázornené akým spôsobom má on doma uložené veci a čo vlastne v zbierke má. Ako prvá fotografia bola práve snímka tohto receivru. Veľmi sa mi zapáčil hlavne ten namodro ladený macintoshovský ukazovateľ sily úrovne rádiosignálu. Už som túto mašinku videl aj skôr na nete, ale je nezmysel za každú cenu získavať všetko čo sa mi zamanie, tak som ju zaradil medzi moje vysnívané. Čo sa ale nestalo, Roman z Vajnor sa rozhodol tiež preriediť nejaké svoje zásoby a hodil do pľacu toto JVC. No nebolo treba viac uvažovať, z roboty som to mal tak do 10 km a už som aj telefonoval. Dohoda bola veľmi rýchla aj so zberateľskou zľavou, nebolo čo riešiť. A aj tak, dlho som u týchto bratov Roba a Romana nebol a občas sa u nich v garáži nájde niečo, čo sa zase hodí mne do poličky. Po vybalení z fixačnej fólie proti prachu to bola láska na prvý pohľad a o chvíľu už cestoval v aute smer Petržalka. Na mieste sme všetko poskúšali a nevedel som sa dočkať prvého zapnutia doma po chvíľkovej aklimatizácii z uzimeného kufra auta v teple obývačky. Krása, nádhera, plná funkčnosť, pekný zvuk na danú kategóriu a myslím, že v ten večer, maximálne na druhý deň sa už fotil.
A čože vám o ňom poviem? Dobre, zbavím sa najskôr s prehliadnuteľnými zápormi tejto mašiny. Predný kryt je plast! Ale to nič na funkčnosti a vzhľade nemení. Len úchyláci, ktorých mám aj ja vo svojom okolí pokrčia obočím, že to mohol byť aj hliník, s čím síce súhlasím, ale no tak dobre, nebudem ho predsa ponúkať na eBay za 349€. Čo sa týka zvuku, mám s čím porovnávať, zvuk je veľmi veľmi uspokojivý a v tejto kategórii je hodnotenie jednotka bez hviezdičky úplne namieste. Odborníci, znalci a inak postihnutítunerofily by nad citlivosťou tunera tiež asi mávali varovným prstom, ale po zastrčení kusu drôtu sa rozohrá ako z veľkej knihy, takže parametricky ohodnotené by to bolo asi tak, že anténny terminál je veľmi dobre odtienený a prijímač má výbornú selektivitu na úkor trošku nižšej citlivosti.  Toľko na tému záporov, ktoré ako vidíte ani nie sú neodpustiteľnými nedostatkami.

Keď sa pozrieme na obrázok, na prvý pohľad si zo skúseností s ochytávaním takýchto zariadení podvedome vsugerujeme, že ten gombík úplne hore napravo bude asi ladenie tunera, prvý veľký gombík sprava dole bude balance, vedľa neho smerom doľava hlasitosť hore budú korekcie a prepínanie vstupov. Chyba lávky, v tomto som mal chaos už od začiatku. Ten malý gombík vpravo hore je hlasitosť s reguláciou balance v jednom. Našťastie balance regulátor skoro nikdy nepoužívam, takže mi je jedno ako blbo a nemotorne sa ovláda. Prvý veľký gombík sprava je ladenie tuneru a ďalší vedľa neho je prepínanie vstupov. Hore naľavo sú zase malé gombíky na korekcie BASS, TREBLE. Ostatné páčky už sú v lepšej ergonómii, zľava je ako prvý ON/OFF, slúchadlový výstup, HIGH FILTER (potlačenie vyšších frekvencií) a napravo skraja LOUDNESS a páčka na prepínanie režimu pripojeného decku TAPE MONITOR. Čo sa informačného "displeja" týka, pod plexisklom je rádiová stupnica do 108 MHz s LED kontrolkou na STEREO a už spomínaný "macintoshovský" na modro podsvietený ručičkový indikátor sily vyladenej stanice. Hotovo, viac bižutérie tento model neponúka, ale účel plní na 100%. Rád by som uviedol zopár technických parametrov, ale je tu problém, neviem o ňom nič. Našiel som síce zopár zahraničných diskusných fór, ale ani presný rok výroby, ani relevantný výstupný výkon som sa na nich nedozvedel.

Ďakovačka: Romanovi z Vajnor

Pozrite si ďalšie fotky v galérii:

JVC JR-S50 stereo receiver

Rok výroby: 1978-1980?
Váha
6,60 kg
Rozmery d x v x h: 43 x 35 x 13 cm

Späť na hlavný zoznam VINTAGE KOMPONENTY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -