tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 217 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SONY TA-F550ES

Napísal: Eduard
'

 

Marantz stereo receiver model 2216

TA-F550ES

Dvojkanálový audiozosilňovač

triedy Extremely Standard

SONY TA-F550ES stereo amplifier


Napriek tomu, že v sekcii Vintage komponenty sú modely audiotechniky omnoho staršie, dovolím si tvrdiť, že vek 20 rokov od narodenia je pomaly už tiež starina, hlavne berúc do úvahy, že v 90. rokoch to už šlo teda pekne dole vodou a nič zaujímavé sa v týchto dobách ani nevyrobilo. Tak nech mi konzervatívni zástancovia odpustia zaradenie do tejto kategórie.


Niekedy vo februári 2013 nastal ten slávnostný deň, kedy som dovliekol domov jeden z mojich vysnívaných zosilňovačov značky SONY, a to model TA-F550ES vyrobený cca v roku 1989. Jeden hovorím preto, lebo môj najvysnívanejší zosilňovač značky sony sa volá TA-F730ES s drevenými bočnicami. Ten už vlastním tiež. K nemu sa vrátim neskôr, na samotný úvod by som sa povenoval vôbec pojmu SONY - modelovému radu ES (Extremely Standart - nie Elevated Standart, to je zase niečo iné a už vôbec nie Esprit!!!!!, to je úplne niečo iné!!!

Z čisto edukatívnych dôvodov by som tu a teraz, raz a navždy uviedol na správnu mieru pojem ES pri značke SONY.
Dovolím si tvrdiť, že 98% populácie, žiaľ aj erudovaní hifisti hovoria možno slangovo, ale hovoria tejto ES kategorii SONY Esprit, čo je bohapustá blbosť a dúfam, že rovnako ako mne pred nejakým časom príde vhod opravná informácia. Rada výrobkov Esprit od SONY je niečo úplne iné, dohľadajte si obrázky na Googli. 
Pojem ES - Extremely standart je modelový rad značky SONY, ktorý ľahko spoznáte označením na konci typovej rady, napr. SONY TA-N80ES. Do tejto kategórie sa radili výrobky SONY, ktoré sa vyrábali vo vyššom kvalitatívnom štandarte s údajne prísnym výberom súčiastok do týchto zariadení. A ďalej by som mohol šíriť rozprávky o tom, aké sú tieto výrobky kvalitnejšie ako obyčajné SONY, ale nie. Nie som zaslepeným zástancom zvukovej zložky výrobkov tejto značky. Prečo som vôbec zaradil do svojej zbierky zopár modelov značky SONY nielen triedy ES?

Odpoveď: Milujem tento hranatý dizajn, krásne gombíky, samozrejme kovové, dôsledné vypracovanie archuitektúry ovládačov, skrátka výstupný vizuál je pre mňa dizajnová špička. Zvuk týchto krabíc ma už zaujíma menej. Nemá totižto nič spoločné s krásnym zamatovým zvukom aparatúr zo 70. rokov. Hrá ostro, konkrétne, presvedčivo. Jeho starší brat SONY TA-F730ES je úplne o inom. Tento masterpiece Vám predstavím niekedy nabudúce, ich zvuky sú neporovnateľné, avšak na všeobecné prekvapenie, 550ES vychádza v mojich zmysloch omnoho priateľskejšie, čím som nechcel povedať, že 730-ka je nejaký šmejd, naopak.

Takže okrem boomboxov a inej vintage elektroniky sem občas pribudne aj takáto kategória. Mám ešte zopár takýchto SONY ksúkov v depozite. Sú tu tunery, kazetové decky a zopár iných typov zosilňovačov triedy TA-F, ktoré ma svojim zjavom zaujali.
 
Základné informácie:

 • Made in Japan
 • Farba konkrétneho modelu: čierna
 • Typ: Analóg, STEREO - dvojkanál

Niektoré technické špecifikácie:

 • Príkon: 330W
 • 2x 175 Watt pri 4 ohmoch ( skreslenie 0,008 %) podľa normy DIN
 • 2x 115 Watt pri 8 ohmoch podľa normy DIN
 • Trvalý výkon pri 8 ohmovej záťaži: 2 x 90W pri skreslení 0,004%
 • Phono vstup: voliteľný MM, alebo MC
 • Vstupnovýstupné terminály: Pozlátené RCA (CINCH)
 • Slúchadlový výstup: 6,3 mm jack pozlátený
 • REC-OUT prepínač
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz - 100kHz
 • Korekcie: Bass, Treble (+- cca 6dB)
 • Loudness: nie je k dispozícii
 • Subsonický filter: -6db pod 15 Hz
 • High Filter: nie je k dispozícii
 • Útlm na vstupe voliteľný: -20db
 • Prepínač priamej signálovej cesty Source direct: Áno

Vstupy, výstupy:

 • 8 vstupov pre: Tuner, CD, Direct In, Tape 1,2,3, Adaptor, Aux (150mV, 20 KOhm), 1x Phono MM/MC (2,5mV, 50KOhm / 0,17mV, 100Ohm)
 • 4 výstupy pre: Tape 1,2,3, Adaptér napr. EQ, alebo zvukový procesor (150mV, 1 kOhm)

Pozri fotogalériu tohto krásavca:

gallery1

Rok výroby: cca 1990
Váha: 12 kg
Rozmery d x v x h: 43 x 15 x 37 cm

Späť na hlavný zoznam SONY ES series collection

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -