tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 271 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam
14:20-- Schwarz14: Zdravím
21:34-- Eduard: No to si píš Krtku, pretože Maťo nám vytrel oči niečím čo nemáme a asi v týchto zemepisných šírkach asi mať ani nebudeme! Nie že by to bol celosvetový objav, ale potešilo by keby sme mali.
19:05-- krtek: Těším se na 14.15.2018 až nám Martin z Košic ukáže svoje raritky :D
20:35-- velus: stav si pak rekneme, pokud si to vsechno budu pamatovat :)
10:23-- velus: JINAK TO POSLU DO BAZAROBOTU , MINIMALNE 35 KUSU . JINE VECI JAKO CIVKACE A REPROBEDNY TESLA A VIDEOTON MAM TAKY , KONTAKT JEN TELEFON .
10:22-- velus: Zdravím kolegové ! Z důvodu místa v domě musím hodně moc protřídit sbírku radiomagnetofonů. Proto ty z vás, kteří bydlí blízko Zlína a chtěli by si odkoupit něco za rozumně ceny tak tady je odkaz : «Klikni sem na otvorenie odkazu» NENÍ TO UPLNE VSECHNO ,NECO TAKY UHAJÍM PŘED MANZELKOU :-) RADIOVE CASTI U DRTIVE VETSINY JEDOU , KAZETOVE MECHANIKY ,NO ,VZDYT TO ZNATE SAMI, JA JSEM SE TO OPRAVOVAT NEPOKOUSEL A OPRAVAR TCHAN MI ZEMREL PRED 3 LETY. TELEFON 602 712 848 ZLÍN , ZAVOLAM NAZPET PAK Z PEVNE LINKY , KDYZ NEVEZMU HOVOR.
20:05-- Eduard: Ahoj Karle, správne, použil si mail. Ja mám momentálne iné starosti ako robiť boomboxy a preto sem zavítam len občas. Ďakujem všetkým za trpezlivosť, potrvá ešte dlhšie kým sa začnem venovať boomboxom, ale snáď do Vianoc niečo vystavím :-) Ešteže máme Krtka www.nebe.wbs.cz , ten ma dokonale supluje!
10:02-- Karel026: Zdravím Eduarde. Rád bych koupil Tebou nabízené Kotúčikové reel to reel audiokazety Eagle C-15, sle nemohu přijít na to jak je objednat. Děkuji předem za návod. :(
8:11-- Schwarz14: Zdravím,chlapi(aj Edo)!!!Už dávno som tu nebol tak som si povedal,že aspoň pri tejto príležitosti sa tu na boomboxe.sk ozvem.Zajtra je síce škola(ale mne to nevadí,už sa aj celkom do školy teším)ale teraz poďme k veci:Mám doma gramofón Tesla NC 430 s prenoskou Ortofon OMB 5E(eliptická),na ktorom počúvam často svoje platne,kúpil som ho ako používaný,gramofón hrá ale zaslúžil by si takú menšiu rekonštrukciu.Tak som sa rozhodol že si spravím taký menší projektík a to vyššie uvedená malá rekonštrukcia gramofonu Tesla NC 430(chassis HC 43)hlavne po elektrickej stránke.REkonštrukcia bude zahŕňať výmenu sieťového kábla(tomu pôvodnému káblu čo je tam nejak už neverím,nechcem vyhorieť :D ,ďalej prerobenie z 5 kolíkového Din konektora na Cinch + možno uzemnenie zvlášť a toť vše.V mojích zásobách som všetok potrebný matroš našiel takže zajtra sa ide na to!!!. P.S. Ak Edo dovolí,hodím sem niekde fotky z rekonštrukcie Tesly NC 430,totiž od boomboxov a kazeťákov som si nejak dal pauzu a dal som sa na zbieranie platní :P :P Ale ešte ma stále zaujímajú boomboxy takže to nie je stratené :D Maťo

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SONY TA-F550ES

'

 

Marantz stereo receiver model 2216

TA-F550ES

Dvojkanálový audiozosilňovač

triedy Extremely Standard

SONY TA-F550ES stereo amplifier


Napriek tomu, že v sekcii Vintage komponenty sú modely audiotechniky omnoho staršie, dovolím si tvrdiť, že vek 20 rokov od narodenia je pomaly už tiež starina, hlavne berúc do úvahy, že v 90. rokoch to už šlo teda pekne dole vodou a nič zaujímavé sa v týchto dobách ani nevyrobilo. Tak nech mi konzervatívni zástancovia odpustia zaradenie do tejto kategórie.


Niekedy vo februári 2013 nastal ten slávnostný deň, kedy som dovliekol domov jeden z mojich vysnívaných zosilňovačov značky SONY, a to model TA-F550ES vyrobený cca v roku 1989. Jeden hovorím preto, lebo môj najvysnívanejší zosilňovač značky sony sa volá TA-F730ES s drevenými bočnicami. Ten už vlastním tiež. K nemu sa vrátim neskôr, na samotný úvod by som sa povenoval vôbec pojmu SONY - modelovému radu ES (Extremely Standart - nie Elevated Standart, to je zase niečo iné a už vôbec nie Esprit!!!!!, to je úplne niečo iné!!!

Z čisto edukatívnych dôvodov by som tu a teraz, raz a navždy uviedol na správnu mieru pojem ES pri značke SONY.
Dovolím si tvrdiť, že 98% populácie, žiaľ aj erudovaní hifisti hovoria možno slangovo, ale hovoria tejto ES kategorii SONY Esprit, čo je bohapustá blbosť a dúfam, že rovnako ako mne pred nejakým časom príde vhod opravná informácia. Rada výrobkov Esprit od SONY je niečo úplne iné, dohľadajte si obrázky na Googli. 
Pojem ES - Extremely standart je modelový rad značky SONY, ktorý ľahko spoznáte označením na konci typovej rady, napr. SONY TA-N80ES. Do tejto kategórie sa radili výrobky SONY, ktoré sa vyrábali vo vyššom kvalitatívnom štandarte s údajne prísnym výberom súčiastok do týchto zariadení. A ďalej by som mohol šíriť rozprávky o tom, aké sú tieto výrobky kvalitnejšie ako obyčajné SONY, ale nie. Nie som zaslepeným zástancom zvukovej zložky výrobkov tejto značky. Prečo som vôbec zaradil do svojej zbierky zopár modelov značky SONY nielen triedy ES?

Odpoveď: Milujem tento hranatý dizajn, krásne gombíky, samozrejme kovové, dôsledné vypracovanie archuitektúry ovládačov, skrátka výstupný vizuál je pre mňa dizajnová špička. Zvuk týchto krabíc ma už zaujíma menej. Nemá totižto nič spoločné s krásnym zamatovým zvukom aparatúr zo 70. rokov. Hrá ostro, konkrétne, presvedčivo. Jeho starší brat SONY TA-F730ES je úplne o inom. Tento masterpiece Vám predstavím niekedy nabudúce, ich zvuky sú neporovnateľné, avšak na všeobecné prekvapenie, 550ES vychádza v mojich zmysloch omnoho priateľskejšie, čím som nechcel povedať, že 730-ka je nejaký šmejd, naopak.

Takže okrem boomboxov a inej vintage elektroniky sem občas pribudne aj takáto kategória. Mám ešte zopár takýchto SONY ksúkov v depozite. Sú tu tunery, kazetové decky a zopár iných typov zosilňovačov triedy TA-F, ktoré ma svojim zjavom zaujali.
 
Základné informácie:

 • Made in Japan
 • Farba konkrétneho modelu: čierna
 • Typ: Analóg, STEREO - dvojkanál

Niektoré technické špecifikácie:

 • Príkon: 330W
 • 2x 175 Watt pri 4 ohmoch ( skreslenie 0,008 %) podľa normy DIN
 • 2x 115 Watt pri 8 ohmoch podľa normy DIN
 • Trvalý výkon pri 8 ohmovej záťaži: 2 x 90W pri skreslení 0,004%
 • Phono vstup: voliteľný MM, alebo MC
 • Vstupnovýstupné terminály: Pozlátené RCA (CINCH)
 • Slúchadlový výstup: 6,3 mm jack pozlátený
 • REC-OUT prepínač
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz - 100kHz
 • Korekcie: Bass, Treble (+- cca 6dB)
 • Loudness: nie je k dispozícii
 • Subsonický filter: -6db pod 15 Hz
 • High Filter: nie je k dispozícii
 • Útlm na vstupe voliteľný: -20db
 • Prepínač priamej signálovej cesty Source direct: Áno

Vstupy, výstupy:

 • 8 vstupov pre: Tuner, CD, Direct In, Tape 1,2,3, Adaptor, Aux (150mV, 20 KOhm), 1x Phono MM/MC (2,5mV, 50KOhm / 0,17mV, 100Ohm)
 • 4 výstupy pre: Tape 1,2,3, Adaptér napr. EQ, alebo zvukový procesor (150mV, 1 kOhm)

Pozri fotogalériu tohto krásavca:

gallery1

Rok výroby: cca 1990
Váha: 12 kg
Rozmery d x v x h: 43 x 15 x 37 cm

Späť na hlavný zoznam SONY ES series collection

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -