tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 105 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SONY TC-K750ES, cassete deck

Napísal: Eduard

'

 

Marantz stereo receiver model 2216

TC-K750ES

Kazetový deck

triedy Extremely Standard

SONY TA-F550ES stereo amplifier


Kedy bolo, vtedy bolo, počas jednej z bezsenných nocí som si zase hádzal kockou, či si poskladať alebo neposkladať celú vežu komponentov SONY ES. Nechcelo sa mi investovať veľké peniaze do nejakého špicového decku, ale na druhej strane, určite by pekne zapadol do zostavy. A zaspal som....

Čas plynul a pri jednej z mojich návštev u jedného môjho nenávideného známeho, ktorý značne cucia môj finančný rozpočet, mi bol ponúknutý do packu hromady harabúrd, ktoré mi doma intenzívne zavadzajú aj tento deck. Samozrejme nešiel, chyba mechaniky, on to nechcel dávať do servisu a nakoľo šli z mechaniky iba zúfalé zvuky pokusov o pohyb pásky vo vloženej kazete, usúdil som, že do penzie času dosť, veď raz sa do tej mechaniky pustím a vyliečim ju.

Toto bolo v auguste 2012, avšak jeho príležitosť na uzdravenie nastala až v apríli 2013, v jeho posledný deň. Na sviatok práce 1. mája 2013 už deck víťazne trónil v zostave ES komponentov. V časti fotogalérie môžete vidieť ako som mechaniku rozoberal a z čoho zhruba vlastne pozostávala. Práca to bola náročná na dôslednosť, ale zvládol som to. Zabudol som však pred zamontovaním na miesto odvážiť kazetovú mechaniku, ale ako si ráčite všimnúť, ani sa veľmi neminiem, keď poviem, že mohla mať okolo jedného kilogramu. Veď len tie ťažké zotrvačníky na masívnom šasi je váha! O ich robustnosti svedčí aj fakt, že sa zotrvačnosťou krútia ešte skoro 10 sekúnd po vypnutí prístroja! Výmena remeňov a gumičiek bola samozrejmosťou, najväčší problém sú ale kladky, lebo SONY!!! Na ľavej kladke je menší priemer ako na pravej (čo je logické pre optimálne napnutie pásky na snímaciu hlavu). Ibaže gumičky kladiek sú osadené na špeci kolieskach, ktoré, keby som na ne prezul nové "neznačkové" obutie, dostali iný priemer a už by bolo zle nedobre. Nevraviac o tom, že nemám servisný prípravok na zmeranie prítlačnej sily kladky na capstan ihlu. V praxi by to znamenalo okamžité hužvanie pásky na začiatku. Čo sa mi samozrejme dnes aj stalo, pretože som včera v noci únavou zabudol otestovať posuv pásky na samom začiatku a nie iba uprostred dráhy, kde je návin iného priemeru. Takže k dokonalosti tejto mašiny chýba ešte vymeniť kladky a bude fešák. Prípadne nastaviť dráhu, ale to sa dá hocikedy a hlavne v kľude.

Takže nech sa páči, prečítajte si zopár informácií a dole je fotogaléria.

 
Základné informácie:

 • Made in Japan
 • Farba konkrétneho modelu: čierna
 • Typ: Analóg, STEREO - dvojkanál (4 stopy)

Zobrazovanie údajov:

 • Fluoresenčný dvojfarebný displej
 • Časový údaj v minútach a sekundách 00:00 (aj do mínusu)
 • Krátka pamäť na špičky (PEAK HOLD)
 • Zobrazovanie úrovne: digitálne
 • 3 spôsoby svitu displeja: 1. Plne vysvietený, 2. Iba počítadlo pásky 00:00, 3. Vypnutý displej (nič sa nezobrazuje)

Kazeta:

 • Automatická voľba typu pásky (NORM, CrO2, METAL)
 • Kalibrácia pásky: AUTO, MANUAL BIAS
 • Jeden potenciometer na reguláciu nahrávania, zvlášť potenciometer na BALANCE
 • Obojsmerné motorové otváranie kazetového priestoru
 • Zvukové monitorovanie výsledku záznamu v reálnom čase (TAPE MONITORING)
 • Dvierka majú zakomponovaný mechanický stabilizátor kazety

Mechanika:

 • Music Sensor System, vyrobená v licencii Staars S.A., Belgicko
 • 3 motorová, Dual capstan transport (dve kladky), BSL Quartz direct drive pohon, zvlášť motor na prevíjanie pásky a otváranie kazetových dvierok
 • Rýchlosť posuvu: Štandartná 4,76 cm/s
 • Autostop samozrejmosťou
 • AMS (vyhľadávanie skladieb)
 • RECORDING MUTE (potlačenie pauzy)

Vstupy, výstupy:

 • 1 x RCA recording pozlatené
 • 1 x RCA play pozlatené
 • Slúchadlá 6,3 mm JACK pozlatený, regulovateľné

Niektoré ostatné technické informácie:

 • Možnosť ovládania na časovač (Play, Recording)
 • Prijímač infra diaľkového ovládania
 • Vypínač POWER isostat

Prepáčte, údaje typu Odstup signál/šum a podobné teoretizmy tu neriešim. Nejde mi o to prezentovať vyšperkovanú kvalitu a porovnávať parametre, ktoré ľudské ucho hádam ani nie je schopné počuť.

Máme tu dve fotogalérie, jedna je výstavná a druhá dokumentuje rozborku kazetovej mechaniky:

Výstavkové fotografie môjho exempláru

gallery1

Pracovné fotografie, ktoré vznikali počas prác na decku, ospravedlňte obrazovú kvalitu, lepší a skladnejší foťák som po ruke nemal a je to jedna z mojich najnenávidenejších činností pri práci. Prerušiť tok udalostí a snažiť sa niečo odfotiť ako to všetko prebieha. O kvalite fotografií sa potom presviedčam až po natiahnutí do PC a vynesenia zopár vlasov do smetného koša, ktoré som si pri pohľade na ne zo zúfalstva vytrhal.

gallery2

Rok výroby: cca 1990
Váha: 6,8 kg
Rozmery d x v x h: 43 x 14 x 33 cm

Späť na hlavný zoznam SONY ES series collection

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -