tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 31 návštevníci a jeden člen je on-line

 • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SONY TC-K750ES, cassete deck

'

 

Marantz stereo receiver model 2216

TC-K750ES

Kazetový deck

triedy Extremely Standard

SONY TA-F550ES stereo amplifier


Kedy bolo, vtedy bolo, počas jednej z bezsenných nocí som si zase hádzal kockou, či si poskladať alebo neposkladať celú vežu komponentov SONY ES. Nechcelo sa mi investovať veľké peniaze do nejakého špicového decku, ale na druhej strane, určite by pekne zapadol do zostavy. A zaspal som....

Čas plynul a pri jednej z mojich návštev u jedného môjho nenávideného známeho, ktorý značne cucia môj finančný rozpočet, mi bol ponúknutý do packu hromady harabúrd, ktoré mi doma intenzívne zavadzajú aj tento deck. Samozrejme nešiel, chyba mechaniky, on to nechcel dávať do servisu a nakoľo šli z mechaniky iba zúfalé zvuky pokusov o pohyb pásky vo vloženej kazete, usúdil som, že do penzie času dosť, veď raz sa do tej mechaniky pustím a vyliečim ju.

Toto bolo v auguste 2012, avšak jeho príležitosť na uzdravenie nastala až v apríli 2013, v jeho posledný deň. Na sviatok práce 1. mája 2013 už deck víťazne trónil v zostave ES komponentov. V časti fotogalérie môžete vidieť ako som mechaniku rozoberal a z čoho zhruba vlastne pozostávala. Práca to bola náročná na dôslednosť, ale zvládol som to. Zabudol som však pred zamontovaním na miesto odvážiť kazetovú mechaniku, ale ako si ráčite všimnúť, ani sa veľmi neminiem, keď poviem, že mohla mať okolo jedného kilogramu. Veď len tie ťažké zotrvačníky na masívnom šasi je váha! O ich robustnosti svedčí aj fakt, že sa zotrvačnosťou krútia ešte skoro 10 sekúnd po vypnutí prístroja! Výmena remeňov a gumičiek bola samozrejmosťou, najväčší problém sú ale kladky, lebo SONY!!! Na ľavej kladke je menší priemer ako na pravej (čo je logické pre optimálne napnutie pásky na snímaciu hlavu). Ibaže gumičky kladiek sú osadené na špeci kolieskach, ktoré, keby som na ne prezul nové "neznačkové" obutie, dostali iný priemer a už by bolo zle nedobre. Nevraviac o tom, že nemám servisný prípravok na zmeranie prítlačnej sily kladky na capstan ihlu. V praxi by to znamenalo okamžité hužvanie pásky na začiatku. Čo sa mi samozrejme dnes aj stalo, pretože som včera v noci únavou zabudol otestovať posuv pásky na samom začiatku a nie iba uprostred dráhy, kde je návin iného priemeru. Takže k dokonalosti tejto mašiny chýba ešte vymeniť kladky a bude fešák. Prípadne nastaviť dráhu, ale to sa dá hocikedy a hlavne v kľude.

Takže nech sa páči, prečítajte si zopár informácií a dole je fotogaléria.

 
Základné informácie:

 • Made in Japan
 • Farba konkrétneho modelu: čierna
 • Typ: Analóg, STEREO - dvojkanál (4 stopy)

Zobrazovanie údajov:

 • Fluoresenčný dvojfarebný displej
 • Časový údaj v minútach a sekundách 00:00 (aj do mínusu)
 • Krátka pamäť na špičky (PEAK HOLD)
 • Zobrazovanie úrovne: digitálne
 • 3 spôsoby svitu displeja: 1. Plne vysvietený, 2. Iba počítadlo pásky 00:00, 3. Vypnutý displej (nič sa nezobrazuje)

Kazeta:

 • Automatická voľba typu pásky (NORM, CrO2, METAL)
 • Kalibrácia pásky: AUTO, MANUAL BIAS
 • Jeden potenciometer na reguláciu nahrávania, zvlášť potenciometer na BALANCE
 • Obojsmerné motorové otváranie kazetového priestoru
 • Zvukové monitorovanie výsledku záznamu v reálnom čase (TAPE MONITORING)
 • Dvierka majú zakomponovaný mechanický stabilizátor kazety

Mechanika:

 • Music Sensor System, vyrobená v licencii Staars S.A., Belgicko
 • 3 motorová, Dual capstan transport (dve kladky), BSL Quartz direct drive pohon, zvlášť motor na prevíjanie pásky a otváranie kazetových dvierok
 • Rýchlosť posuvu: Štandartná 4,76 cm/s
 • Autostop samozrejmosťou
 • AMS (vyhľadávanie skladieb)
 • RECORDING MUTE (potlačenie pauzy)

Vstupy, výstupy:

 • 1 x RCA recording pozlatené
 • 1 x RCA play pozlatené
 • Slúchadlá 6,3 mm JACK pozlatený, regulovateľné

Niektoré ostatné technické informácie:

 • Možnosť ovládania na časovač (Play, Recording)
 • Prijímač infra diaľkového ovládania
 • Vypínač POWER isostat

Prepáčte, údaje typu Odstup signál/šum a podobné teoretizmy tu neriešim. Nejde mi o to prezentovať vyšperkovanú kvalitu a porovnávať parametre, ktoré ľudské ucho hádam ani nie je schopné počuť.

Máme tu dve fotogalérie, jedna je výstavná a druhá dokumentuje rozborku kazetovej mechaniky:

Výstavkové fotografie môjho exempláru

gallery1

Pracovné fotografie, ktoré vznikali počas prác na decku, ospravedlňte obrazovú kvalitu, lepší a skladnejší foťák som po ruke namel a je to jedna z mojich najnenávidenejších činností pri práci. Prerušiť tok udalostí a snažiť sa niečo odfotiť ako to všetko prebieha. O kvalite fotografií sa potom presviedčam až po natiahnutí do PC a vynesenia zopár vlasov do smetného koša, ktoré som si pri pohľade na ne zo zúfalstva vytrhal.

gallery2

Rok výroby: cca 1990
Váha: 6,8 kg
Rozmery d x v x h: 43 x 14 x 33 cm

Späť na hlavný zoznam SONY ES series collection

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -