tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 29 návštevníci a jeden člen je on-line

 • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SONY ST-S730ES tuner

'

 

Marantz stereo receiver model 2216

ST-S730ES

stereofónny tuner

triedy Extremely Standard

SONY TA-F550ES stereo amplifier


1.4.2014

K zosilňovaču SONY TA-F730ES som onoho času kúpil aj tento stereo tuner SONY ST-S730ES. Ak si dobre pamätám, bolo to aj podmienkou kúpy, čo som veľmi neváhal, pretože ES tuner som chcel tiež a v skrini driemajúcim SONY ST-S590ES tunerom som sa bez drevených bočníc v zostave uspokojiť nechcel.

Tento tuner som mal zapnutý za rok ani nie hodinu, pretože rádio počúvam inde a keď prídu Vianoce a ja si náhodou sadnem do obývačky a zapnem na počúvanie celú ES zostavu, to sa naozaj stáva nie veľmi viac ako raz za rok!

Opíšem vám teda iba funkcie, ktoré tento tuner má a zopár technických špecifikácií tiež nebude na škodu. Rozhodne teda nečakajte, že tu začne vojna porovnávaní tohto tuneru s nejakým vysokým modelom od Sansui, alebo Pioneer, nebodaj Tesla. Na rôznych fórach som sa dočítal, že tento tuner má veľmi dobré vlastnosti čo sa citlivosti týka, až na jeden názor, už ani neviem kde som ho čítal, že ide až na úkor selektivity. Je úplne zbytočné sa touto otázkou zaoberať, pretože v dnešnej dobe, keď Funrádio tlačí signál takým spôsobom, že indikátor audio je na nule aj keď je pomaly ticho v éteri, nemá zmysel. A vôbec, ten grc, čo ide dnes z rádií je hrôza počúvať. Je nad slnko jasné, že seriózny poslucháč si naladí Slovenský rozhlas, prípadne Rádio Devín, tam si myslím, že je zvuk celkom na úrovni. Kedysi v 90. rokoch u nás fičalo Rádio CD International a myslím, že vysielali z Pyramídy Slov. rozhlasu. Tam bol zvuk veľmi pekný. Tak isto kedysi Oesterreich 3. Lenže prúd komercie zmietol kvalitu zo stola a nastavil kompresorový tlak zvuku, z ktorého mi je dnes do plaču. 

Takže nebudem vyriekavať súdy, ako hrá a ako je citlivý, pretože tu na Trnávke sme v diere, kde je neďaleko železnica a keď bol ešte analógový TV signál a nepoznali sme čo je satelitné vysielanie, nebyť toho, že sme mali výhľad priamo na Kamzík a chytali iba ČST1 a ČST2, nevedeli by sme čo je TV vysielanie. Raz nám tu bol jeden pán merať signál na povale a povedal, že je to v ťahu, tu ani VF zosilňovač nepomôže, nameral nejakýých -38 dB, čo zbalil prístroj a za meranie ani peniaze nevypýtal, odchádzajúc so slovami, že nás život aj tak dosť vytrestal takou polohou na príjem rádiových vĺn. 

Po zhliadnutí foto však určite uznáte, že to nie je na zahodenie tuner. Má celkom slušnú výzbroj, čo si teraz povieme.
 
Základné informácie:

 • Made in Japan
 • Farba konkrétneho modelu: čierna
 • Typ: Analóg, STEREO

Niektoré technické špecifikácie:

 • Príkon: 19W
 • 20 predvolieb FM
 • Hi-Blend filter - Pri posluchu v slabšom stereo príjme sa tento obvod snaží eliminovať šumenie v tomto režime, samozrejme na úkor STEREO efektu. Téma je na ďalších 20 riadkov, nebudem sa tu rozpisovať.
 • SST - (Super Sound Tracking) Mojimi slovami povedané je to obvod prijímajúci dostatočne silnú stanicu v širokom režime NARROW za účelom sledovania kontroly skreslenia
 • CALL TONE - pri stlačení tohto tlačidla tuner tlačí tón v oboch kanáloch o frekvecnii 400Hz. Slúži na nastavenie optimálnej úrovne výstupného audiosignálu pri nahrávaní na kazetový deck
 • MPX Filter - Rozhlasové vysielanie v pásme FM prináša so sebou aj v určitom zmysle nežiadúce frekvenčné zložky, ktoré sa negatívne prejavujú pri analógovom zázname na magnetické mádiá ako sú napr. kazety atď. Tým je aj pilotný signál 19 kHz, ktorý v sebe nesie informácie o vysielanej stanici. Pri nahrávaní na analógové magnetické médium môže tento signál negatívne pôsobiť na nízke frekvencie a tým znižovať kvalitu celej nahrávky.
 • LED šípky vyladenia stanice. Diódy - + naznačujú smer ladenia pre najlepšie vyladenie stanice
 • 2 režimy vyhľadávania - po celom pásme / po predvoľbách
 • Prepínač MONO - STEREO
 • Priama voľba stanice tlačidlami č. 1 - 10, prepínanie desiatkovej predvoľby tlačidlo 1-10, 10-20
 • Funkcia MUTING
 • Prepínač šírky pásma WIDE - NARROW
 • NEMÁ kurvítko rádiosignálu RDS !!!
 • Paličkový ukazovateľ signálu v samotnom fluoresenčnom displeji
 • Gombíkové ladenie pomocou optočlenu vovnútri prístroja. Kontrastné polia čierne/biele prepínajú logiku vyhľadávania o štandartné frekvenčné skoky.
 • Programované zapínanie tuneru kvôli plánovanému záznamu, príp. prehrávaniu
  Ja myslím, že stačilo. Tento tuner treba vlastniť a potom človek zistí, o čom poriadne je. Ešte na záver musím vyzdvihnúť veľmi kvalitné spracovanie vovnútri. Tento prístroj patrí určite medzi smotánku medzi tunermi svojej triedy a roku výroby.

Pozri fotogalériu tohto krásavca:

Fotil som zosilňovač, ale v návale eufórie som tuner zabudol odfotiť sólo, za čo sa ospravedlňujem, ale sekne im to spolu nie?

gallery1

gallery2

Rok výroby: 1988
Váha: 5,2 kg myslím, že bez drevených bočníc
Rozmery d x v x h: 47 x 86 x 37 cm
s bočnicami

Späť na hlavný zoznam SONY ES series collection

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -