tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 85 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SONY ST-S730ES tuner

Napísal: Eduard
'

 

Marantz stereo receiver model 2216

ST-S730ES

stereofónny tuner

triedy Extremely Standard

SONY TA-F550ES stereo amplifier


1.4.2014

K zosilňovaču SONY TA-F730ES som onoho času kúpil aj tento stereo tuner SONY ST-S730ES. Ak si dobre pamätám, bolo to aj podmienkou kúpy, čo som veľmi neváhal, pretože ES tuner som chcel tiež a v skrini driemajúcim SONY ST-S590ES tunerom som sa bez drevených bočníc v zostave uspokojiť nechcel.

Tento tuner som mal zapnutý za rok ani nie hodinu, pretože rádio počúvam inde a keď prídu Vianoce a ja si náhodou sadnem do obývačky a zapnem na počúvanie celú ES zostavu, to sa naozaj stáva nie veľmi viac ako raz za rok!

Opíšem vám teda iba funkcie, ktoré tento tuner má a zopár technických špecifikácií tiež nebude na škodu. Rozhodne teda nečakajte, že tu začne vojna porovnávaní tohto tuneru s nejakým vysokým modelom od Sansui, alebo Pioneer, nebodaj Tesla. Na rôznych fórach som sa dočítal, že tento tuner má veľmi dobré vlastnosti čo sa citlivosti týka, až na jeden názor, už ani neviem kde som ho čítal, že ide až na úkor selektivity. Je úplne zbytočné sa touto otázkou zaoberať, pretože v dnešnej dobe, keď Funrádio tlačí signál takým spôsobom, že indikátor audio je na nule aj keď je pomaly ticho v éteri, nemá zmysel. A vôbec, ten grc, čo ide dnes z rádií je hrôza počúvať. Je nad slnko jasné, že seriózny poslucháč si naladí Slovenský rozhlas, prípadne Rádio Devín, tam si myslím, že je zvuk celkom na úrovni. Kedysi v 90. rokoch u nás fičalo Rádio CD International a myslím, že vysielali z Pyramídy Slov. rozhlasu. Tam bol zvuk veľmi pekný. Tak isto kedysi Oesterreich 3. Lenže prúd komercie zmietol kvalitu zo stola a nastavil kompresorový tlak zvuku, z ktorého mi je dnes do plaču. 

Takže nebudem vyriekavať súdy, ako hrá a ako je citlivý, pretože tu na Trnávke sme v diere, kde je neďaleko železnica a keď bol ešte analógový TV signál a nepoznali sme čo je satelitné vysielanie, nebyť toho, že sme mali výhľad priamo na Kamzík a chytali iba ČST1 a ČST2, nevedeli by sme čo je TV vysielanie. Raz nám tu bol jeden pán merať signál na povale a povedal, že je to v ťahu, tu ani VF zosilňovač nepomôže, nameral nejakýých -38 dB, čo zbalil prístroj a za meranie ani peniaze nevypýtal, odchádzajúc so slovami, že nás život aj tak dosť vytrestal takou polohou na príjem rádiových vĺn. 

Po zhliadnutí foto však určite uznáte, že to nie je na zahodenie tuner. Má celkom slušnú výzbroj, čo si teraz povieme.
 
Základné informácie:

 • Made in Japan
 • Farba konkrétneho modelu: čierna
 • Typ: Analóg, STEREO

Niektoré technické špecifikácie:

 • Príkon: 19W
 • 20 predvolieb FM
 • Hi-Blend filter - Pri posluchu v slabšom stereo príjme sa tento obvod snaží eliminovať šumenie v tomto režime, samozrejme na úkor STEREO efektu. Téma je na ďalších 20 riadkov, nebudem sa tu rozpisovať.
 • SST - (Super Sound Tracking) Mojimi slovami povedané je to obvod prijímajúci dostatočne silnú stanicu v širokom režime NARROW za účelom sledovania kontroly skreslenia
 • CALL TONE - pri stlačení tohto tlačidla tuner tlačí tón v oboch kanáloch o frekvecnii 400Hz. Slúži na nastavenie optimálnej úrovne výstupného audiosignálu pri nahrávaní na kazetový deck
 • MPX Filter - Rozhlasové vysielanie v pásme FM prináša so sebou aj v určitom zmysle nežiadúce frekvenčné zložky, ktoré sa negatívne prejavujú pri analógovom zázname na magnetické mádiá ako sú napr. kazety atď. Tým je aj pilotný signál 19 kHz, ktorý v sebe nesie informácie o vysielanej stanici. Pri nahrávaní na analógové magnetické médium môže tento signál negatívne pôsobiť na nízke frekvencie a tým znižovať kvalitu celej nahrávky.
 • LED šípky vyladenia stanice. Diódy - + naznačujú smer ladenia pre najlepšie vyladenie stanice
 • 2 režimy vyhľadávania - po celom pásme / po predvoľbách
 • Prepínač MONO - STEREO
 • Priama voľba stanice tlačidlami č. 1 - 10, prepínanie desiatkovej predvoľby tlačidlo 1-10, 10-20
 • Funkcia MUTING
 • Prepínač šírky pásma WIDE - NARROW
 • NEMÁ kurvítko rádiosignálu RDS !!!
 • Paličkový ukazovateľ signálu v samotnom fluoresenčnom displeji
 • Gombíkové ladenie pomocou optočlenu vovnútri prístroja. Kontrastné polia čierne/biele prepínajú logiku vyhľadávania o štandartné frekvenčné skoky.
 • Programované zapínanie tuneru kvôli plánovanému záznamu, príp. prehrávaniu
  Ja myslím, že stačilo. Tento tuner treba vlastniť a potom človek zistí, o čom poriadne je. Ešte na záver musím vyzdvihnúť veľmi kvalitné spracovanie vovnútri. Tento prístroj patrí určite medzi smotánku medzi tunermi svojej triedy a roku výroby.

Pozri fotogalériu tohto krásavca:

Fotil som zosilňovač, ale v návale eufórie som tuner zabudol odfotiť sólo, za čo sa ospravedlňujem, ale sekne im to spolu nie?

gallery1

gallery2

Rok výroby: 1988
Váha: 5,2 kg myslím, že bez drevených bočníc
Rozmery d x v x h: 47 x 86 x 37 cm
s bočnicami

Späť na hlavný zoznam SONY ES series collection

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -