tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 72 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

Feisuo FS-9000

'

 

Feisuo

FS-9000
Čínsky megafejk modelu SHARP HK-9000

14.10.2014
Z
aprisahal som sa, že už taký veľký krám, ktorý sa mi nevojde na miesto voľne ložených kusov už domov nedotiahnem! Tu sa osvedčilo to ospevované "Nikdy nehovor nikdy". Tejto 10 kilovej opache s mohutným zvukom vďaka veľkorozmerným stredobasákom som veru neodolal a jedného krásneho dňa som ho predstavil aj mojej manželke. Ak si myslíte, že jej z úst vyletelo niečo iné ako "PREBOHA", tak sa mýlite. Sústrastným pohľadom na mňa láskavo zazrela s otázkou v očiach "Kam ho dáme???" Neboj, niečo vymyslíme. To ešte nevedela, že o niekoľko týždňov dotiahnem domov ďalší mohutný PHILIPS D 8734. To však už pomaly končila sranda.

Nuž ale pravda je taká, že ak mám mať pozbieranú evolúciu vývoja boomboxov, tak tento kus mi v zbierke nesmel chýbať. ALE naozaj stačí!!! Neviem si predstaviť, že by som mal doma čo len viac ako dva kusy takýchto boomboxov 90. rokov. Prečo dva kusy? Zahanbene musím priznať, že ma v minulosti oslovil ešte jeden takýto kus a bolo to jedno Jumbo Silva. Ako je široké, tak je aj vysoké. Ale o ňom potom niekedy nabudúce v samostatnom článku. Poďme si teda povedať niečo málo o tomto boomboxe Feisuo FS-9000.

Bez mučenia sa priznám, že som odolal čínskemu fake, ktorý sa v originále volá SHARP HK-9000. 

Feisuo FS-9000 je mohutný dvojkazetový rádiomagnetofón s vlnovými rozsahmi 2 x SW, MW a FM CCIR do 108 MHz. Krátke vlny navyše disponujú funkciou Fine tuning. Ladenie je ručné a citlivosť tunera je priemerná až nadpriemerná. Jeho selektivita však nie je zlá, už som počul aj omnoho horšie. K tunerovej časti sa už viac netreba vyjadrovať. Rádio buráca veľmi pekne a tejto bedni sa, opakujem, dá s plnou vážnosťou povedať, že je to BOOMBOX.

Čo je samozrejme najdôležitejšie - kazetová mechanika - zdroj pestrej palety problémov všeobecne. Klamal by som, keby som tvrdil, že mechanika bola pred opravou 100%-ná, ale drobné kozmetické úpravy + výmena gumičiek z nej urobila chlapíka. Mechaniky pracujú spoľahlivo, prevíjajú, vypínajú, dokonca aj nahrávanie je v poriadku a najväčšia vychytávka tohto zariadenia - vyhľadávanie až 9 skladieb. 100% funkčné a nemusí mať ani 4 sekundové medzery, čo výrobcovia na správny chod tejto funkcie veľakrát požadujú. Ďalším šperkom je jednotlačidlový dubing, t.j. prepis z kazety na kazetu, čo je ale u dvojkazeťákov tiež dosť bežná vec. V časoch, keď som nahrával z kazety na kazetu som ale túto funkciu nikdy nevyužíval, lebo takýto zemný štart mal vždy za následok nestabilné vedenie pásky na začiatku trebárs nástrihu. Poznáme to, zakolíšu výšky a nebodaj obrátky magnetofónového motorčeka. Preto som si vždy nechal odstup a nahrávanie spúšťal ručne cez pauzu. Kopírovanie pások je ako pri každom dvojkazeťáku možné cez dve rýchlosti NORMAL a HIGH SPEED DUBBING. Keď už sme pri tej mechanike uvediem, že dokáže pracovať s materiálom pásky typu IV - Metal. Aký by bol však výsledok radšej nebudem skúšať. Všetci vieme, že táto trieda kaziet sa používala v tých najlepších zariadeniach a používateľ za kruto vyhodené peniaze za "metalku" rovnako požadoval vysokú kvalitu záznamu. Opis možností magnetofónovej mechaniky ukončím informáciou o prítomnosti mechanického počítadla pásky na decku č. 2.
Deck 1 má možnosť variabilne prispôsobiť obrátky rýchlosti posuvu podľa potreby. Týmto sa otvárajú široké možosti karaoke režimu, pretože okrem počúvania kazety je možné do vstupov na prednom paneli zapojiť 2 mikrofóny a jeden hudobný nástroj. Samozrejme všetky tieto príspevkové zariadenia je možné zvlášť regulovať tiahlovými potenciometrami. Rýchlosťou obrátok kazetovej mechaniky si je zase možné prispôsobiť tempo, alebo lepšie povedané transpozíciu podľa hlasových dispozícii superstaristu. O rozhasenosti ladenia celej kapely, alebo hráčov už nehovorím, ale to je už iná poviedka.
Pri opise kazetovej mechaniky som už trošku načrel aj do zvuku. Výstupný výkon mi zo žiadnej dokumentácie nie je známy, musí teda postačovať slovná informácia, že je to plnokrvný BOOMBOX, takže pocitový výkon bez problémov utiahne aj pouličnú párty.
Z technickej stránky však uvediem, že ako zosilňovače sú osadené dva integrované obvody NEC µPC1288V. Pri napájaní od 6 do 20V (nomin. 12V) dokáže tlačiť 2 x 7W, ale keďže sú tam dva, predpokladám mostíkové zapojenie, takže môj triezvy odhad je pri napájaní 12V - 2 x 10W, čo úplne postačuje.
Úroveň signálu veľmi komicky stráži 7- LED-kový "SOUND LEVEL METER" , ktorý má diódy pre oba kanály spoločné. Je nám jasné, že je to čisto efektová záležitosť. Čo sa ešte samotného zvuku týka nesmiem zabudnúť uviesť, že spodnej časti predného panelu dominuje 10 pásmový grafický ekvalizér. Vďaka nemu sa dá zvuk naozaj prispôsibiť širokým možnostiam nárokov do určitej hranice HiFistického cítenia. Keď to nepomáha, konečným riešením by mohlo byť kladivo, ale to sa u mňa nestane, tak isto ako si žiaden hifista takéto niečo určite nekúpi. 

Z ostatných funkcií ešte uvediem to, že sa vlastné nahrávky dajú počúvať aj cez externý vstup AUX, kde dnes pripnete čokoľvek od malého MP3 prehrávača až po notebook, vrátane komponentnej audiotechniky akou je aj CD prehrávač. Ďalším vstupom je PHONO. Celkom haluz, pripojiť si gramec na boombox....

Poslednou ak sa to dá tak povedať, že vychytávkou na tomto prístroji je časovač (TIMER, SLEEP-er). Je možné sa touto bedňou dať ako budiť, alebo si nastaviť časované nahrávanie z rádia, alebo si spríjemniť chvíle pri zaspávaní. Ja si ale myslím, že to úvodné a záverečné puknutie do reprákov skôr zobudí ako uspí, ale proti gustu žiaden dišputát.

Ako záverečnú reč by som rád uviedol, že neľutujem prítomnosti tohto rádiomagnetofónu v našom napratanom dome, v mohutnosti zvuku to natrie hociakému sharpu, alebo JVC. Čo sa však dizajnovej stránky týka, je potrebné priznať, že zlatá éra konca 70. a prvej polovice 80. rokov je nadobro za nami a 90. roky boli práve týmto obrazom, na ktorý sa dívate cez fotografie dole v galérii. Pozitívne však je to, že keď vidím, to, čo sa za boombox v eshopoch považuje dnes, tak v porovnaní s týmto sú ešte produkty z 90. rokov celkom dobré, aj keď sa to na 70-ky a 80-ky samozrejme nechytá.

Použijem preto na záver slová veriacho: "Pán Boh zaplať za tieto dary dôb dávno minulých a neuveď nás do pokušenia siahnuť po výdobytkoch modernej elektroniky dnes prezentovanej!"


gallery1


Špeciálnou lahôdkou pri oživovaní elektroniky bola ako môžete vidieť na obrázkoch všeliako doletovaná doska s plošnými spojmi. Ja si myslím, že predošlému majiteľovi sa niekde vytvoril studený spoj, tak sa ho snažil za každú cenu nájsť, a teda hrial až piekol kde a čo to dalo. Myslím, že sa to dalo urobiť aj krajšou cestou, ale po miernych kozmetických úpravách spoje vedú, takže je to v poriadku.

gallery2

Rok výroby: Deväťdesiate roky, predpoklám okolo 1994
Váha:  10,0 kg
Rozmery d x v x h:  84 x 29 x 20 cm

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -