tumblr statistics

Prihlásenie



Kto je online?

Práve tu sú 111 návštevníci a 2 členovia sú on-line

  • slavco
  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

Gracia RT28

'

 

 

RT28

Multi band receiver cassette player Gracia RT28

 

Takže ako som sľuboval 24.7.2010, aj sa dostalo k činom, žiaľ na rozdiel od našej vlády. Bastlenie na dovolenke nabralo reálne kontúry a po kompletnej CT prehliadke a následnej operácii aj s pomocou inštrumentového piknikového stolíka prišli výsledky.

Či tento výkvet údajne talianskeho elektrotechnického priemyslu je boombox nechám na vašom zvážení. Každopádne širokopásmový reproduktor niečo také opticky síce napovedá, ale skutočnosť je taká, že je to reproduktorík malého výkonu (4ohmy, 3W) radiaceho tento prístroj skôr do kategórie "pukboxov" (prístroj, ktorý robí namiesto boom-boom, puk-puk) Každopádne ma dizajn zaujal natoľko, že som sa ho rozhodol zaradiť do mojej zbierky.
Čím sa prístroj môže chváliť?
Každopádne zaujímavý výzor, ktorý dodnes nebol zatratený. Návštevníci našej domácnosti nezabudnú zablúdiť pohľadom na tento kus a pochváliť ho, aký je zaujímavý a smrdí dizajnom vojenskej vysielačky. Samozrejme do momentu, keď ho dostanú do ruky a zistia, že neváži pocitových 5 kg, ale iba uvedených 2,85. Dokonca značka EMERSON vyrobila tomuto modelu
veľmi podobný typ. Táto Gracia má rozdelený rozsah krátkych vĺn na 4 časti (SW1, SW2, SW3, SW4), vonkajšia smerovo nastaviteľná feritová anténa na príjem staníc v rozsahu modulácie AM, obvod automatického dolaďovania frekvencie AFC na VKV (iba CCIR), jemné ladenie na krátkych vlnách, indikátor sily vyladeného signálu a ešte zopár šperkov. Rádioprijímač je dostatočne citlivý a selektivita veľmi slušná. Zvuk lezúci z mašinky je plechovkový, ale kto si potrpí na výšky sa bude veľmi intenzívne vytešovať pri počúvaní. Pri výmene neoživiteľných potenciometrov som narazil na zaujímavý fenomén. Doteraz som sa pri tónových korekciách stretával s lineárnymi potenciometrami, tu bol však osadený logaritmický. V žiadnom prípade to ale nie je nič zásadné.
Kazetová mechanika s funkciou iba prehrávania audiokaziet je vyriešená šlendriánsky.
Do vrchnej časti prístroja bola osadená mechanika, ktorá sa montovávala do najlacnejších autorádií s kazeťákom so značne oklieštenými funkciami. Ich vykonávateľom je klasický jednofunkčný ovládač - extraktor kazety, prevíjanie dopredu F.F. a automatická funkcia spustenia prehrávania pri vložení kazety na doraz do mechaniky.
A aby sa naplnila podstata štýlovosti, vrchná časť prístroja je potiahnutá štýlovou jemne nafúknutou čiernou koženkou a ako pomocné príslušenstvo bol dodávaný popruh na rameno pre pohodlnejšie nosenie. Čo sa v konečnom dôsledku prejavilo ako dosť nepraktické, pretože
feritová anténa drží na dvoch západkách, ktoré sa samozrejme veľmi ľahko pri menšom klepnutí po nej odlomili a anténa už iba trčala z rádia ako vetrom naštiepený strom po víchrici. Samozrejme zlaté moje ručičky (fuj to je smrad po tej samochvále) toto tiež vyriešili pomocou sekundového lepidla, letovačky a tavnej lepiacej pištole. Detailné fotografie sú k dispozícii na hypertextových odkazoch v tejto stati. Na prednej časti prístroja sú dve masívne vyzerajúce madlá, ktoré sú určené práve na manipuláciu s prístrojom, ale v praxi fakt človeku nedá nechytiť prístroj za práve tú titernú čiernu feritovú anténu, ktorá skôr či neskôr ostane v ruke visieť asi na 6 káblikoch.
Ale aby som iba nerozprával iba o svojej šikovnosti, podaril sa mi pekný kúsok a to pri vyberaní dosky s plošnými spojmi. Vybral som jednu skrutku, ktorá držala prevodové koliesko špagátiku ladiacej mechaniky rádia a akonáhle bola skrutka na konci závitu, ozvalo sa puk a celý mechanizmus sa
domotal
a ako to bolo pôvodne, bol iba odhad a miesto na jeden IQ test. Musím povedať, že moja manželka mi v tomto veľmi pomohla, pretože vďaka jej bystrosti vydedukovala možnú dráhu ladiaceho lanka na kladkách. Hmm, a to tvrdí, že nie je technický typ!!!

Ďakovačka: Gracia, Martin! V bazáre v Petržalke zaňho pôvodne chceli 75€, teraz vraj už iba 40! Takže ďakovačka bazáru za dobrý vtip a Martinovi za pekný dar!


Rok výroby: 1987
Váha: 2,85 kg
Rozmery d x v x h: 54 x 28 x 14

Pridám ešte zopár fotečiek:

Gracia RT28 Gracia RT28 Gracia RT28

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -