tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 109 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

PHILIPS D8434

'

 

 

D8434

 

Mám v zbierke aj tohto Philipsa, ktorý využíva magnetofónovú servomechaniku, ktorá bola neskôr montovanná aj do PHILIPS D 6650, karaoke boxu zobrazeného o pár kúskov vyššie. Pri preberaní ma fascinovali samolepky na šachtových dvierkach, ktoré som dával ako prvé dole a že sa im nechcelo, tak to mi verte. Bolo treba dávať pozor, aby sa nepoškriabali priehľadné šachtové dvierka, to lepidlo tam držalo ako hluchý dvere. Nakoniec to dobre skončilo.
Tento magnetofón má aj napriek cca 150 gramov vážiacim veľkopriemerovým reproduktorom mohutný zvuk a konečne sa dá zaradiť do triedy boomboxov. Basové korekcie sú dosť hutné, výšky naopak veľmi strmé, rozbalia sa až na konci potenciometrovej dráhy. Rádioprijímač je výborný, stanice držia, žiadne krížovky a tak isto pásmo AM je v celkom dobrom stave, večer tam nabehne bezpočet staníc, čo sa na niektorých mojich ostatných mašinkách neprejavuje. Box je veľký ale z veľmi tenkého plastu. Váha je ozaj neúmerná rozmerom. Pri takom objeme priestoru by človek čakal aj väčšiu váhu.
Prístroj dokáže korektne vďaka prepínaču prehrať všetky typy dostupných pások, t.j. normal, chrome a metal. A sme pri mechanike. Presne som nepočítal koľko vlasov mi vypadlo pri jej spravovaní, ale bolo ich dosť. Nemci si zase povedali, že vyrobia niečo zložité, ale bude to aj fungovať. No fajn, ono to funguje, ale asi tomu zub času priveľmi neprospieva.
Celá mechanika išla na rozobranie a tým, že je už zopár desiatok rokov na tomto svete, bolo ju treba prispôsobiť slabšiemu výkonu motora a zoslabiť určité pnutia pružín a dokonca páčka aretácie dosadnutia audiohláv
musela ísť na doraze asi o 1,5 mm hore. Mechanika je neskutočne citlivá na tlak z okolia, takže nerovnomerné dotiahnutie skutiek celého šasi má za následok jej mikrometrické vzpriečenie a vtedy už buď žuje pásku, alebo nejdú zaaretovať krosná pri nahrávacom procese, drhne REWIND a podobné anomálie. Totižto vrchná a spodná vrstva mechaniky drží pokope iba pomocou jednej skrutky a celá za zafixuje priľnutím prednej a zadnej časti boxu prístroja, kde idú samorezné skrutky skrz mechaniku cez jej prierezy.
Na všetko treba hlavne čas a trpezlivosť, ktorá mi sem-tam chýbala keď som naháňal vystrelenú pružinu po izbe, ale nakoniec to nejako dopadlo a mechanika si cvaká tak ako má, dokonca sa mi ju podarilo zblbuvzdorniť tak, aby sa pri nechcenom stlačení nevhodnej kombinácie ovládacích tlačidiel nazasekávala a nebolo treba prístroj znova celý rozoberať, z čoho mal predošlý majiteľ určite tiky, pretože ryhy na tlačidlách ovládania sú poznačené niekoľkými pošmyknutiami sa zúrivého páčidla – asi skrutkovača. Stalo sa to asi pri snahe „vyresetovať“ mechaniku aby sa dostala do nulovej polohy. Márna snaha, zvonku sa to nijako nedá, treba sa dostať na spodok mechaniky a tam urobiť vytúžený reset.

http://www.boombox.sk/images/1200px-bigest/PHILIPS_D_8434.jpg

Ďakovačka: Pán Richard sa mi určite ešte raz poďakuje že som ho toho skoro neopraviteľného krámu zbavil.
Rok výroby:1982
Váha: 4,1 kg
Rozmery d x v x h: 54 x 28,5 x 16

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -