tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 87 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

PHILIPS D8434

'

 

 

D8434

 

Mám v zbierke aj tohto Philipsa, ktorý využíva magnetofónovú servomechaniku, ktorá bola neskôr montovanná aj do PHILIPS D 6650, karaoke boxu zobrazeného o pár kúskov vyššie. Pri preberaní ma fascinovali samolepky na šachtových dvierkach, ktoré som dával ako prvé dole a že sa im nechcelo, tak to mi verte. Bolo treba dávať pozor, aby sa nepoškriabali priehľadné šachtové dvierka, to lepidlo tam držalo ako hluchý dvere. Nakoniec to dobre skončilo.
Tento magnetofón má aj napriek cca 150 gramov vážiacim veľkopriemerovým reproduktorom mohutný zvuk a konečne sa dá zaradiť do triedy boomboxov. Basové korekcie sú dosť hutné, výšky naopak veľmi strmé, rozbalia sa až na konci potenciometrovej dráhy. Rádioprijímač je výborný, stanice držia, žiadne krížovky a tak isto pásmo AM je v celkom dobrom stave, večer tam nabehne bezpočet staníc, čo sa na niektorých mojich ostatných mašinkách neprejavuje. Box je veľký ale z veľmi tenkého plastu. Váha je ozaj neúmerná rozmerom. Pri takom objeme priestoru by človek čakal aj väčšiu váhu.
Prístroj dokáže korektne vďaka prepínaču prehrať všetky typy dostupných pások, t.j. normal, chrome a metal. A sme pri mechanike. Presne som nepočítal koľko vlasov mi vypadlo pri jej spravovaní, ale bolo ich dosť. Nemci si zase povedali, že vyrobia niečo zložité, ale bude to aj fungovať. No fajn, ono to funguje, ale asi tomu zub času priveľmi neprospieva.
Celá mechanika išla na rozobranie a tým, že je už zopár desiatok rokov na tomto svete, bolo ju treba prispôsobiť slabšiemu výkonu motora a zoslabiť určité pnutia pružín a dokonca páčka aretácie dosadnutia audiohláv
musela ísť na doraze asi o 1,5 mm hore. Mechanika je neskutočne citlivá na tlak z okolia, takže nerovnomerné dotiahnutie skutiek celého šasi má za následok jej mikrometrické vzpriečenie a vtedy už buď žuje pásku, alebo nejdú zaaretovať krosná pri nahrávacom procese, drhne REWIND a podobné anomálie. Totižto vrchná a spodná vrstva mechaniky drží pokope iba pomocou jednej skrutky a celá za zafixuje priľnutím prednej a zadnej časti boxu prístroja, kde idú samorezné skrutky skrz mechaniku cez jej prierezy.
Na všetko treba hlavne čas a trpezlivosť, ktorá mi sem-tam chýbala keď som naháňal vystrelenú pružinu po izbe, ale nakoniec to nejako dopadlo a mechanika si cvaká tak ako má, dokonca sa mi ju podarilo zblbuvzdorniť tak, aby sa pri nechcenom stlačení nevhodnej kombinácie ovládacích tlačidiel nazasekávala a nebolo treba prístroj znova celý rozoberať, z čoho mal predošlý majiteľ určite tiky, pretože ryhy na tlačidlách ovládania sú poznačené niekoľkými pošmyknutiami sa zúrivého páčidla – asi skrutkovača. Stalo sa to asi pri snahe „vyresetovať“ mechaniku aby sa dostala do nulovej polohy. Márna snaha, zvonku sa to nijako nedá, treba sa dostať na spodok mechaniky a tam urobiť vytúžený reset.

Ďakovačka: Pán Richard sa mi určite ešte raz poďakuje že som ho toho skoro neopraviteľného krámu zbavil.
Rok výroby:1982
Váha: 4,1 kg
Rozmery d x v x h: 54 x 28,5 x 16

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -