tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 439 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok
'

 

Libor

Pavel

 
Stručné shrnutí profilu:
 
ParametrHodnota
Jméno:Pavel
Alias (Nick)pavelho
Registrován na BOOMBOX.sk od:17.2.2013
Bydliště / Kraj:Severní Morava
Stát:Česká Republika 
Rok narození:1969
Zaměření:Radiomagnetofony 80. roku
Datum zařazení do vizitek:17.3.2013
Počet exponátů v domácí sbírce:20 / Stav v březnu 2013
E-mail: JLIB_HTML_CLOAKING

Kdo já vlastně jsem?

Zdravím všechny návštěvníky této stránky, hlavně Edu, který tuto stránku založil. Jmenuji se Pavel. Rádiomagnetofony sbírám asi 4 roky. Většinu radiomagnetofonů jsem dostal od kamarádů, nebo za něco vyměnil.

Pavel


Moji sbírku radiomagnetofonů nemusím až tak představovat, určitě ji všichni znáte, můžete posoudit sami.


A teď vám představím jednotlivé kousky:


PHILIPS-8734
25.4.2017

Philips-8734  výroben v roce 1982 v Rakousku . Jeho rozměry jsou  ( D-77, V-30, H-18 ) a váha je 8,5 kg.
Rádio má čtyři vlnové rozsahy FM.LW,MW,SW.
Philips má dvě mechaniky s 6 motory s elektronickou regulací,  ke které patří dotykové ovládání  obou mechanik.
Dále má radiomagnetofon  přepínání typu pásku ( Normal, Cr.O2, Metal ) ,Level Record ( ruční nahrávaní ) Loudnes  (rozšíření basů o 10 db.)
Tenhle radiomagnetofon má neskutečné množství funkcí  něco jako Dj mix ( Microphones mix,Headphones Monitor ,Deck Fader ,)
Radiomagnetofon má dvou pásmové repro bedny o výkonu 2x10 watů.
Celkový dojem: tento rakouský Niki Lauda  hraje neskutečně dobře ,přeskočil o třídu všechny předražené  Sharpy  zvukově podobné ( JVC-PC 5, 
Telefunken Hifi Studio 1 ),
ale abych jen nechválil , repro bedny jsou vyrobeny z tenkého křehkého plastu a při větší zátěži mají snahu rezonovat. Další problém mají výškové 
reproduktory  mají  krátkou životnost,ale tenhle problém můj Philips nemá.
Pořizovací cena  1225,- Kč ( aukro ) od pána z Prahy.

gallery1SHARP GX-300H
10.4.2017

Sharp  GX 300 H vyroben v roce 1982 pro region Evropa. Jde o jeden z prvních radiomagnetofonů , který měl oddělávací repro bedny .Jeho pořizovací cena byla cca 330 dolarů . Jeho rozměry jsou (  D-86,5 V-25,  H-19 ) a váha je slušných 12 kg.
.Rádio má tři vlnové rozsahy FM,LW,MW.                      
 Mechanika má funkci (  APSS ) vyhledávání skladeb , dále přepínání typu pásky  (  Normal+CrO2+Metal ). Radiomagnetofon má funkci  Leve Record.  (ruční nahrávání )  5 pásmový  equalizér.
 Velkou raritou systém Dolby NR - B,C.
Repro bedny jsou dvou pásmové dřevěné ,16 cm Basový reproduktor+ 5 cm výškový reproduktor o výkonu (4 Ohm- 32 W  ).
Celkový dojem , radiomagnetofon nemá nic navíc , a taky mu nic nechybí přesně tak, jak to má být.
Sharpa jsem pořídil za 1300,- Kč  od pána z Jižní Moravy.

gallery2


Sanyo C4
16.3.2017

Sanyo C-4 ( R ) Jde o velice rozšířený mini systém hlavně u nás  a to především kvůli ceně ,která byla v roce 1980 cca 215,- dolarů.
Jeho rozměry jsou ( D-57,H-20 ,V-22 ) a váha 8 kg.
Rádio má čtyři vlnové rozsahy FM,LW,MW,SW
Jednoduchá mechanika ,
pouze přepínání typu pásky Normal+Metal ) Sanyo má dále ,5 pásmový  equalizer , Dolby NR, vstup na sluchátka a na mikrofon,  a vzadu jeden  vstup na externí zařízení.
Repro bedny jsou dvou pásmové o výkonu  ( 3 Ohm -10 Watů)
Celkový dojem .Za málo peněz hodně muziky .Sanyo jsem pořídil za 500,- Kč  od pána z Olomoucka.

gallery3


SHARP HK-9000
9.3.2017

Sharp HK 9000 H (BK)  vyroben v roce 1985 pro region Evropa.  Jeho pořizovací cena byla cca 590 dolarů ( což je stejná cena jako je za model GF-777)
Jeho rozměry jsou (  D-86, V-29,5,  H-23 )a váha je díky tomu, že čelo je z plastu a  zadní díl ze sololitu a zbytek je vyroben  z 9 mm. dřevotřísky tak bez baterii je to slušných 15 kg
Rádio má čtyři vlnové rozsahy FM,LW,MW,SW, plus Fine Tunig ( přesné doladění  rádia)Rádio- magnetofon má také tak zvaný Quartz systém, což jsou hodiny plus budík.
Tape 1  je pouze přehrávací,ale má funkci (  APSS ) vyhledávání skladeb, dále přepínání typu pásky  ( 
Normal+CrO2+Metal )
Tape 2 je mechanika nahrávací bez funkce (APSS) pouze přepínání typu pásky
Normal+CrO2+Metal )samozřejmostí je ( DUBBING SPEED ) rychlo nahrávání.
Protože rádio magnetofon je vyroben pro region Evropa, tak má teké funkci  DOLBY NR.
Další celkem zvláštností je funkce ( CONT PLAY ) což je laicky řečeno  zrychlování a zpomalování  nahrané kazety funguje to pouze u Tape 1.
Dále má rádio-magnetofon 17 led diod, 10 pásmový 
equalizer ,dále systém ( APLD ) Výstup na sluchátka. Vstup pro dva mikrofony plus každý zvlášť má svou regulaci.
Další velkou zvláštností je vstup  ( INSTRUMENT )na hudební nástroj třeba kytara.Protože výkon zesilovače je neskutečných  208 W ( PMPO) a je možno připojit na externí repro bedny ( 4-16 
Ohm )
Repro bedny jsou dvou pásmové 16 cm Basový reproduktor+ 5 cm výškový reproduktor o výkonu ( 36 W a 4 Ohm).
Celkový dojem= nádhera jak zvukově, tak vizuálně. Rádio- magnetofon jsem získal od prvního majitele z Ostravska výměnným obchodem a stál mě 1500,- Kč

gallery4


Fair Mate RD-802
5.4.2016

Ta tyhle radiomagnetofony se prodávaly  kolem roku 1983 pod pultem v Českých elektrách ,ještě k nim patří Aashi RD 802 ,Monaco. Neměly žádné extra funkce ani oslnivý výkon ( 2x 2,6 Watů ) ,ale zvuk z dvou pásmových beden nebyl nikterak urážlivý. Radio celkem slušný příjem FM ,plus blikající led diody. Cena   cca 6000 Kčs ,-Spousta lidí si nakoupila tyhle radiomagnetofony přes multiservis na splátky  což v tuzexu nešlo .Ale za nedlouho nám Všem vytrhly trn s paty naší prudce přizpůsobivý spoluobčané z Vietnamu  kteří nám ušily rifle a ještě sehnali radiomagnetofony,kluci šikovní  i hodinky hrály:-D .Oba radiomagnetofony na fotkách  jsem dostal na rozebraní a vyhození .Ale můj tatík znovu nezklamal až na pár kosmetických vad jsou plně funkční.

gallery5


Fair Mate RD-831
5.4.2016

Fair Mate RD- 831  je další radiomagnetofon, který bylo možno zakoupit  v prodejnách elektro .Radio  FM-MW ,přepínáni . normal  CrO2,  led indikátor ,revers, 5-ti pásmový equalizér , vstup IN a výstup OUT samozřejmostí. Dvou pásmové repro bedny o výkonu 3.2 Ohm 7 Wat. Bohužel pro východoevropský  trh se dodával bez funkce Dolby NR narozdíl od Asahi RD-831 . Radiomagnetofon  je poměrně malých rozměrů,  cca podobných jako Panasonic-C45 L.  O  Panasonicu  mohu říct ,že hraje výborně,  ale to též nemohu říct o Fair Mate RD 831 . Ale tady nejde o to jak to hraje ,ale že to ještě  vůbec hraje.

gallery6


SHARP WF-940H
5.4.2016

Podařilo se mi doplnit  řadu Sharpu WF a to modelem 940 H (BK ) Je  skoro totožný s modelem 939  až na dvě funkce. Jednu zcela zásadní  a to je Dolby NR .A ta druhá je zase velice nenápadná a tou je zobrazení času na displeji.Model 940 má 24 hodinový, zatím co 939 má 12 hodinový  ( AM-PM ).Tohohle Sharpa jsem dostal od známého ležel mu dlouhá léta v kotelně na skříní  a k mému překvapení je plně  funkční, ale kompletní rozebrání a vyčištění ho nemine  smrdí jak  vagon uhlí.

gallery7


JVC-PC 200L

Radiomagnetofon JVC-PC 200 L. Vyroben v roce 1984 pro region Evropa pořizovací cena byla  215 dolarů .Repro bedny High Ceramic  o výkonu 6 Ohm 20 Watu .Radio SW-FM. Led Indikátor ,Pěti pásmový equalizer,Dolby NR. Mechanika má tři reversní mody, vstup IN + výstup OUT samozřejmostí. Váha je slušných 8 kg. a rozměry jsou Š-V-H 59,6 x 26,1 x 19,3 .Tenhle radiomagnetofon jsem koupil za symbolickou částku na náhradní díly.Spálené trafo po vyměně jsem zjistil, že jsou odpálené led diody , nefunkční equalizer  o mechanice a koncákách ani nemluvím + chybějící kolečka na ovládání hlasitosti a balance. Prostě  šrot .Ale díky zlatým ručičkám mého otce ( stará škola radioamatérů ) vám můžu představit tenhle radiomagnetofon,  jako plně funkční .Kamarád mi vyrobil z duralu  přesnou kopii ovládaní hlasitosti a balance  a JVC-PC 200 L  z roku 1984   je ve stavu jako bych ho koupil včera.

gallery8


SHARP GF-7750

20.9.2014

Další radiomagnetofon v mé sbírce ,je Sharp GF-7750.Tenhle radiomagnetofon se podle dostupných informací vůbec neprodával na evropském trhu.Je totožný s  Sharpem GF 7850, který se vyráběl v roce1984 pro region Severní a Jižní Amerika a jeho pořizovací cena byla 195 dolarů.Radiomagnetofon je osazen  dvou pásmovými repro bednami o výkonu  3Ohm-20 Wat.Radio -FM,AM,SW1,SW2.Jinak reversní mechanika,APSP,tape-CrO2+Metal,led indikátor,pěti pásmový equalizer,samozřejmostí je vstup IN a výstup OUT.Jeho váha je pouhých 5,4 kg,Zvuk jde z něho poměrně příjemný jako z většiny Sharpu z této řady( Zakoupil jsem ho jen proto, že se jedná celkem o raritní kousek,  kterých moc u nás není)

 


Panasonic RX-CW55L

20.9.2014

Další radiomagnetofon v mé sbírce  je Panasonic RX-CW 55 L.Tenhle model byl vyroben pro region Evropa v roce 1987,jeho rozměry jsou Š-V-H 72,5 x 16,3 x 18,8  a jeho čistá hmotnost je 6 kg.Panasonic je osazen dvou pásmovými repro bednami typu AFD 10x10 cm. o výkonu  3 Ohm-30 Watu. Pěti pásmový equalizer,Dolby NR.Obě mechaniky mají dva reversní mody, vstup IN samozřejmostí.Tape 1+2 CrO2,Metal,Radio FM,LW,MW,SW,  plus Quartz systém pro buzení a časované nahrávání.A na konec nesmím zapomenout na SUPER EXTRA BASS SYSTÉM, který děla z toho dle malého Panasonica   pořádného obra ( jde z něj takový kravál, že se tomu nechce ani věřit, že je to možné) je to taková hranatá Cobra

 


1.6.2014
JVC PC-R11L

Další radiomagnetofon od JVC, který vlastním je vyroben v roce 1982 jeho váha je rovných 10kg a rozměry 553x215x224(D,V,Š). Rádio opět 4 vlnové rozsahy FM-SW plus jemné doladění. Dvou pásmové repro bedny (high ceramic) o výkonu 6 Ohm 25 Wattů.Přepínaní kazet Normal+CrO2+Metal .5 pásmový equalizer, led indikátor ručního nahrávání,Anrs dolby B+ super Anrs. Jediné malé mínusko co tu je, chybí mi tu funkce LOUDNESS, ale i přes to má tohle JVC výborný zvuk a mohutné basy.Moje  JVC je opravdu v super stavu žádný škrábaneček má dokonce originál zadní kryt.Prostě vypadá jako bych ho včera donesl z TUZEXU  ( Tímto bych chtěl poděkovat paní co vyhodila manžela jen s igelitkou a JVC dala mně ještě jednou moc děkuji, udělala jste mi velkou radost,samozřejmě manžela je mi líto)


Pokusil jsem se udělat takovou malou konfrontaci mezi JVC PC -R11L  a ASAHI RD 830 R. Jde čistě o můj laicky osobní názor,který nikomu nevnucuji.Jelikož už konečně vlastním oba dva stroje, a vždycky mě zajímalo jak si budou tihle krasavci proti sobě stát.
1) JVC je o 3 cm delší jinak ostatní rozměry jsou totožné
2) Váha oba 10 kg
3) Výkon   Asahi- 6 Ohm 15Watt  
                  JVC - 6 Ohm  15 Watt ( max 25 Watt)
    Tak že výkon stejný
4) Radio, tady už jsou rozdíly Asahi podstatně lepší příjem ,jelikož má západní i východní normu.
5) Kvalita zvuku- JVC equalizer .Asahi potenciometry.Po nastavení korekcí u obou strojů na nulu zvuk u obou totožný.Po nastavení equalizeru
    u JVC ,a korekcí u Asahi tak JVC podstatně lepší projev a to hlavně v basové časti, ale jen do doby ,kdy u Asahi zapínám funkci Loudness .
    Tuhle funkci bohužel JVC nemá .Proto musím konstatovat že Asahi má o něco lepší zvukový projev než JVC
6) Tape -funkce naprosto totožné

7) Vzhled a provedení -JVC  ručka má funkci pojistky proti odepnutí repro beden, Asahi tuhle pojistku nemá a ještě taková drobnost  ,AUX vstup u
    JVC není schován pod plastovým krytem takže je k němu dobrý přístup na rozdíl od Asahi ,ale to jsou malé věci.Kdybych si měl,ale přece
    vybrat vítěze  tak to bude JVC (možná proto že ho nemám ještě okoukaný).
1.6.2014
JVC PC-W 330LS

Pokusím se vám představit další kousek od JVC vyroben v roce 1986 jeho váha je 11kg a rozměry 663x312x224 (D,V,Š)dvou pásmové repro bedny( high ceramic) o výkonu 6 Ohm 20Wattů. Rádio 4 vlnové rozsahy FM-SW plus jemné doladění.5 pásmový equalizer,led indikátor,dolby-B,
Radiomagnetofon má tři mody reversu +sinchro revers.Rec mute , regulace hlasitosti mikrofonu,přepínaní kazet Normal+CrO2+Metal .Můj osobní dojem z tohoto radiomagnetofonu je pozitivní po všech stránkách. Výborný zvuk i estetické zpracování palec nahoru.


28.5.2014
Panasonic RX-C45L

Rozšířil jsem svou zahrádku o další přírůstek .Jde o PANASONIC  RX-C45 L .Jde o jezevčíka z roku 1983  jeho rozměry jsou  54-17,5-18,5 (d,h,v,)ale pozor  3Ohm-20Watt,a to není všechno RC připojení repro beden ( bezdrátové připojení) kábl se používá v případě rozložení radiomagnetofonu.Rádio ( FM,LW,MW,SW ),přepínáni normal,metal, led indikátor,revers,dolby B, 5-ti pásmový equalizér a váha cca 6 kg.Tomuhle radiomagnetofonu není co vytknout a super zvuk 


AIWA-CA 30

Radiomagnetofon byl vyroben v roce 1985 pro region Evropa a pořizovací cena byla 169 dolarů .Můj radiomagnetofon má i svůj (techničák) byl zakoupen v TUZEXU v Gottwaldově ( Zlín) a jsem jeho druhý majitel. Vlastním ještě verzi ve světlém provedení, ale ta není tak pěkná ( víz foto.).Rozměry jsou  ŠxVxH-61,2 x 20,2 x 19,3 , čistá hmotnost 7,7 kg.Výkon 4 Ohm-10 Watu. Pěti pásmový equalizer,Dolby Nr ,Reversní mechanika ,Led indikátor,  CrO2  - Metal  ,Radio FM,SW,MW,LW. Chybí mi jen funkce DSL-(Dynamic Super Loudnes ) pro zvýraznění basů,Ale i přesto má tenhle radiomagnetofon výborný zvukový přednes.

gallery9

Fotogalerie


SHARP WF-939

Tak tyhle krasavce mám dokonce tři! Ten první mě stál 350kč, druhý jsem vyměnil za starou věž a třetího mi dal kamarád, měl ho ve stodole.
Já si myslím, že tenhle stroj není třeba dlouze představovat. Přepinaní kazet Normal, Cr02, Line OUT, vstup pro gramo, rychlonahrávání, synchro start, desetipásmový ekvalizér, vyhledávání skladeb pomocí systému APLD, APSS s předvolbou pro 5 skladeb, velmi věrná kvalita záznamu, velmi citlivý tuner a pěkný zvuk. Jen škoda, že nemá dolby NR.


ASAHI RD-830R

Tak tohodle krasavce jsem vyměnil s nočnim hlidačem, který si ho donesl z domu,aby mohl večer poslouchat Radiožurnál. Řekl, že mi ho dá, když mu donesu něco jiného, co bude hrát. Dal jsem mu zato plastového jezevčíka Sanyo a oba jsme byli spokojeni. Jinak citlivý tuner, ruční nahrávání, ledkové indikatory, přepinaní na normal, Cr02, metal, dolby B, a při zapnutí loudnes celkem slušny zvuk.


JVC PC-30

Tak tenhle radiomagnetofon je z roku 1985, má autorevers, slušné radio, odnimatelné repro, equalizer, přepinání na normal, Cr02, metal.


JVC PC-V88

Tak to je možná posledni slušný Japonec od JVC. Digitál tuner, synchro nahrávání, revers, odělávací repro, hyper bass, equalizer, dolby B. Při zapnutí 3D basů,velice slušný zvuk.


Tesla Condor

Tak tahle Česko-Polská křižovatka je prostě super, jen škoda, že nemá odělávací repro. Jinak vyborné basy, ruční nahrávání, výstup na externí reprobedny. Můj Condor má dokonce ochranou pečeť, ještě se v něm nikdo neštoural.


TELEFUNKEN COMPACT STUDIO HP204

Tak tenhle radiomagnetofon německé výroby je vzhledově velice pěkny, je v něm nacpané spoustu elekroniky, 5-ti pasmový equalizer, rychlonahrávání, citlivý tuner, aux-cd, synchro nahravání, normal, Cr02, metal, ale celý dojem skazily reprobedny. Bohužel horší zvuk, tenhle radiomagnetofon by si zaslouži určitě trochu víc. (Kde udělali soudruzi z NDR chybu? laugh


Panasonic RX-CT900

Velice slušně vybavený a dobře hrající Panasonic z roku 1989, taky jeden z posledních. Odnimatelné repro, synchro start, dolby B, normal, metal, Cr02, digital tuner, extra bass, AUX-CD, 5-ti pásmový equalizer.


AIWA CA-W20

Tahle Aiwa je vyrobena  v roce 1983 pořizovací cena byla  363 dolarů.Model CA-W20 byl vyroben  pro region Evropa.Rozměry  Š-V-H 645x250x198 váha 11 kg.Dvou pásmové repro bedny o výkonu 6 Ohm 36 Wat .Radiomagnetofon je osazen  systémem Acoustic 3D plus funkcí DSL (Dynamic Super Loudnes ) pro zvýraznění basů . Radio FM-LW, Dolby NR. Rec mute, Time rec, Obě mechaniky mají  reversní mody, vstup IN a výstup OUT samozřejmostí .Závěrem jedná se o velice povedený radiomagnetofon  který má spoustu funkcí a díky systému DSL  opravdu vynikající zvukový přednes

 


UNISEF SZ-500 SL

Tenhle radiomagnetofon mi opět sehnala moje nejoblíbenější manželka. Volala, že mám za ni přijít do nemocnice, že má pro mě dalšího střepa a tahat se sním nebude, dost že musí doma na tom utírat prach. Já už mám manželku totiž přečtenou. Když neřekne střep, tak je to střep a když ha-ha řekne střep, tak to není střep a na to jsem spoléhal a moje nejoblíbenější manželka opět nezklamala. Ležel tam pod stolem Unisef SZ-5000SL, krasný, nepoškrábaný, ochranné folie snad úplně všude. Na manželku jsem se usmál a že jí splním doma tři přání, nebo rači dvě nebudeme se pouštět do větších akci .;-)
Doma jsem to zapnul, vše je plně funkční, rádio, obě mechaniky.

Stručný popis: 5-ti pásmový grafický ekvalizér, 2 pásmový systém 4 reproduktorů, 20 cm basový reproduktor, dvojitý kazetový magnetofon, dvě teleskopické antény. No ale musím být objektivní. Equalizer, to je snad imitace a ten zvuk, no hrůza, obrovské zklamání! Jako dekorace je tenhle radiomagnetofon super, ale to je vše.


AIWA CA-100E

Tahle Aiwa  je vyrobena pro region Evropa v  roce 1983 a pořizovací cena byla 385 dolarů.Radio FM,LW, Reversní mechanika ,přepínáni typu pásku  Metal,CrO2,Normal, Dolby NR+ RC zapojení repro beden ( bezdrátové připojení) Tahle Aiwa nemá tolik funkcí jako  ( Aiwa CA-W20 ), ale funkce DSL ( Dynamic super loudness )   a výkon 6 Ohm -40 watů .Dělají s téhle nenápadné  AIWY  super stroj ,vynikající zvukový přednes.Jedná se asi o jeden z nejlépe hrajících radiomagnetofonů které vlastním
 

 

 


 

TOSHIBA RT-7037

Když se podívám na tento radiomagnetofon, vzpomenu si na přísloví ,,chybama, se člověk učí“. Po mé první brigádě a bonama (oficiální platidlo v obchodech Podniku zahraničního obchodu - Tuzex) od babičky jsem vyrazil v Brně do Jalty – Tuzex, koupit si pořádný radiomagnetofon. Narazil jsem však na naší nepřizpůsobivou občanku tmavší pleti, která mi nabídla zbývající bony za 3,50 Kčs.(viz film Bony a klid), ale klid jsem ztratil až u pokladny, když jsem zjistil, že místo stobonovek mám čtyři jednobonovky. Pokud tento článek bude číst dotyčná osoba, která je už určitě v důchodě (celý život) a bydlí minimálně ve čtvrtém patře, tak doufám, že už jí nikdy nepojede výtah! Stále vzpomínám. A ze vzteku jsem si koupil právě tuhle Toshibu, kterou mi stejně na první bečce ukradli. crying


SHARP GF-800

Tento skvělý radiomagnetofon dnes donesla rodina pacienta mé manželce. (zadara!) Já říkám pořád manželce: ,,Neber ty úplatky, neber ty úplatky, nebo se manžel zblázní!"cheeky
A teď trochu k technickým parametrům: Rok výroby 1985, normal, CrO2, metal, Line OUT, vstup pro gramo, dolby NR, rychlonahrávání, synchro start, 10-ti pásmový ekvalizér, vyhledávání skladeb pomocí systému APLD, APSS s předvolbou pro 5 skladeb, citlivý tuner, odnímatelné repro, skvělý zvuk.


 

Späť na zoznam Our BOOMBOXERS

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -