tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 182 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Môj MiniBazár

'

Vitajte v mojom MiniBazáre!

Zhodnotil som, že v úvodnej časti sekcie Na predaj je prílš veľa textu, ktorý nemusí byť zaujímavý pre tých, ktorí chcú iba nazrieť do mojej ponuky a nezaujímajú ich napríklad konkrétne podmienky predaja, niektoré moje zásady pri "obchodovaní", alebo informácie o prípadnom odoslaní predmetu predaja poštou. Práve na tieto účely vznikla táto textová bunka, ktorá má ľuďom priblížiť moju filozofiu ohľadom tejto činnosti.


Prečo to vlastne robím?
Moja činnosť nie je živnosť, ale príležitostný predaj, takže v ponuke sú iba veci, ktoré si kúpim, nejakú dobu ich používam, počúvam a prehodnocujem, či si ich nechám. Keď sa náhodou objaví niečo podľa mňa lepšie, zase kupujem, vypočujem a zase zhodnocujem, či si niečo nechám, a posúvam ďalej. Kolobeh života. Tu ponúkané veci nevymieňam, nebartrujem, sú určené iba na predaj! Ak svieti v stave ponuky PREDANÉ, je vec predaná a tento oznam tu bude tak dva dni aby sa vedelo, že ak niekto niečo chcel, už je neskoro.


Ako to robím, alebo prečo vyzerajú moje obrázky ako ukradnuté z produktového katalógu?
Nájdete tu všeličo, ale hlavne na rozdiel od rôznych inzertných portálov, kde sú obmedzené možnosti čo sa týka vkladania veľkých detailných fotografií, tu máte možnosť si ich pozrieť vo väčšom rozlíšení. Fotografie, ktoré neobsahujú pečiatku loga stránky (copyright), sú prevzaté z voľného internetu do doby, než na stránku umiestnim svoje, originálne fotografie. Rozhodol som sa preto dávať sem výnimočne do ponuky aj tie veci, ktoré ešte nie sú definitívne pripravené k predaju (býva to už iba otázka odfotografovania), aby si prípadní záujemcovia mohli rozmyslieť kúpu iného zariadenia, alebo počkať, až sa uverejní môj kus.

Nefotím prístroje lacným mobilom ani žiadnym chudobným vreckáčom a na ich prezentácu kladiem veľký dôraz aby vyzerali pekne keď už venujem aj čisteniu a obnoveniu veľa času. Pekne znamená tak, aby mali čo najlepšie svetlo, kontrast a farby. Bola by hlúposť fotiť bazárový kus a následne na ňom retušovať chyby, škrabance, odery a iné chyby, o ktorých musí kupujúci vedieť vopred, aby prípadnú kúpu mohol dopredu zvážiť. Takéto u mňa nenájdete, konieckoncov, pri serióznom záujme som ochotný odfotiť akýkoľvek želaný detail. Určite nemám svedomie hnať sem človeka zo Žiliny, alebo Lučenca aby v konečnom dôsledku po príchode do Bratislavy uvidel napr. dorýpaný zosilňovač, ktorý by mal na fotkách zahladené škrabance.
Takže podozrievanie z toho, že som tú fotku ukradol z nejakého ponukového katalógu neznámeho predajcu na internete mi len lichotí, lebo je to vlastne spätná väzba, že je fotografia asi profesionálne urobená a vyzerá naozaj ako na úrovni prezentačná pomôcka pri predaji. Účel je teda dokonale splnený! (Tým nechcem povedať, že sú všetky moje fotky nejako obzvlášť vymakané, za niektoré sa aj hanbím, ale prezrádzať ktoré to sú nebudem smiley)


Technický stav vecí
Veľmi dôležitá téma. Všetky predmety na predaj sú vyčistené zvonka ale aj zvnútra a plne funkčné bez vonkajších chýb, ak to nie je uvedené inak. Ak chyby sú a viem o nich, kupujúceho upozorňujem, pokladám to za svoju psiu povinnosť. Tí, ktorí už mali tú možnosť odo mňa brať veci to môžu len potvrdiť. Zosilňovače, reprosústavy a iné predmety spotrebnej elektroniky musia odísť odo mňa čisté v stave, že si ich kupujúci ihneď po prinesení domov môže bez hanby umiestniť do ktorejkoľvek časti bytu. Človek nestačí žasnúť aký hnoj sa dokáže predávať na inzertných portáloch, ale hlavne že za lacno!


Second hand
Treba si ďalej uvedomiť, že toto je second hand, vo veciach, ktoré predávam mohli byť urobené predošlé zásahy bez môjho vedomia, takže nezodpovedám za to, čo tam urobil niekto predo mnou. Ale toto vôbec nemusíme riešiť, iní predajcovia sa s vami na túto tému baviť ani nebudú a iba pokrčia plecami, že "oni za to nemóžú". Ja sa vám to snažím aspoň vysvetliť. Každý kto kupuje z druhej ruky, ráta s mierou rizika, že to nemusí vždy vyjsť. Ja preto robím aspoň to, že predmet predaja mám u seba dlhšiu dobu a tým je čo sa funkčnosti týka, dlhodobejšie odskúšaný. To znamená, že nejaký zosilňovač si hrkúta aj niekoľko dní v kuse (teda keď prídem z práce domov a do odchodu na spánok) alebo hocičo sa podrobuje testu, či po dlhšom nepoužívaní sa v ňom niečo nepošahá. Toto rôzni "veľkopredajcovia" nerobia ani omylom. Veľkohubé frázy typu TOP stav, plne funkčné, archívny stav, sú pri prevzatí balíka na dobierku už iba v skutočnosti nesplenené túžobné sny sklamaného kupujúceho. Preto preferujem osobný odber, nebojím sa konfrontácie medzi mnou a kupujúcim mojim cieľom je, aby človek odo mňa odchádzal spokojný s pocitom, že sa teší na chvíle strávené s novou hračkou. Viem sám aké to je, keď som si niečo objednal a po otvorení balíka to bolo na nitroglycerín pod jazyk. Nerád zasielam poštou, po ceste sa môže stať všeličo a napriek tomu, že to je dobre zabalené, môže vzniknúť nejaký studený spoj a prístroj pri prvom zapnutí u kupujúceho nebude hrať. Na druhej strane je však nezmyselné, aby človek zo Žiliny cestoval kvôli 30€ reprosústavám do Bratislavy, tak nič iné neostáva, ak je vážny záujem, poslať predmet predaja poštovou prepravou.


Cena! Že vysoká?
Obrátkovosť mojich vecí je pod bodom mrazu a to svedčí o tom, že som asi drahší ako ostatní. Nakoľko toto nie je závislá činnosť, je mi jedno či predám jedu vec za dva týždne, alebo 5 za týždeň. Uvedomte si ale jednu vec, technika, hlavne staršieho dáta je omnoho kvalitnejšia a stavaná hlavne s väčšou výkonovou rezervou ako súčasné prístroje, kde je dôležitý každý ušetrený závit na vinutí transformátora alebo kvalite filtračného kondenzátora, ktorý v novodobých mašinách je schopný buchnúť už po 3-4 rokoch. A ľudia za pôvodný stav vyvalili niekoľkonásobok sumy ako dnes, keď kupujete niečo nové z obchodu, ale aspoň vedeli za čo. Tuto si tiež človek musí položiť otázku čo vlastne chce? Starú dobrú kvalitu a neporovnateľne lepší zvuk, alebo pýšenie sa s novou vecou, nablýskanou, s krabicou a záručným listom. Ak si myslíte, že sú tieto veci predražené, nekupujte. Kúpte si novú so zárukou a budete mať pokoj. Nie je normálne, že vás takto odrádzam, dokonca je to antiobchodnícke, ale nemám snahu za každú cenu predať niečo nasilu a len kvôli tomu aby som mal na benzín, boombox, drogy, sex, alkohol. Chodím do práce a mesačne mi na účet chodia peniaze, z ktorých vyžijem a dokonca aj niečo odložím. Moje veci sú z drvivej časti funkcionality preverené a nie je ojedinelým javom, že dávam k veciam prípadne servisný manuál, ale aj návod na použitie, ktorý by ste si pracne hľadali na nete, alebo by sa ho niekto iný ani neunúval ako dobrý skutok pre kupjúceho dodať.
Takže v tejto časti iba malé zhrnutie:
Obchod je vzájomný a dobrovoľný vzťah dvoch strán na výmenu tovaru, alebo služby za určitú protihodnotu. Nie je povinnosťou kupujúceho kúpiť, ale ani predávajúceho predať.
Ak sa strany nedohodnú na odmene za predmet predaja, môžu si podať ruky a povedať si, že možno nabudúce dohoda padne a od vzájomného aktu odstúpiť. 


 Neprevzaté dobierky a iné športy
Áno, sme pri ďalšej veľmi dôležitej téme. "Mohol" by som predať niekoľkonásobne viac, všimnite si slovko mohol v úvodzovkách. Nikto vám totiž nevie viac dať, ako potencionálny kupujúci (hlavne z východu Slovenska) sľúbiť. Ja upozorňujem čitateľov z Východu, aby si nebrali túto vetu osobne ktorých sa to netýka, pretože posledné čo chcem, je preberať nikdynekončiacu bratovražednú tému bratislavského centralizmu a východniarskeho komplexu menejcennosti. Toto sa rieši na iných fórach a sem to ťahať nechcem. Zodpovedne však prehlasujem, že najviac, a skoro všetky dopyty po mojich veciach z Východného Slovenska skončili nebraním telefónov, ignoráciou mojich emailov a čo bolo najhoršie, po 2-3 týždňoch sa mi balíky vrátili neprevzaté späť. Preto som nekompromisne pristúpil k zrušeniu posielania vecí na dobierku. Opakujem, preferujem osobný odber, maximálne platba vopred na účet, žiadne zálohy vo forme poštovného atď, plná cena. A našli sa aj takí, zase žiaľ z Východu, ktorí dokázali dva týždne sľubovať odoslanie platby na účet a každý deň údajne chodili do banky, urgovali odoslanie, pritom nikdy žiadne peniaze neodišli. Takže žiadna slepá nevraživosť, tú tu nehľadajte, čisto skúsenosti. Uvediem ešte jeden príklad. Nebudem už radšej spomínať, z ktorej lokality, ozval sa človek, že má záujem o komponent. 38 minút sme spolu telefonovali a vysvetľoval som mu o čom to je. Padlo slovo dobierka. Pardón, zamietnuté. Tak dobre. Bol piatok a kupujúci sľúbil zaslať neodkladne platbu ešte v ten deň v neskorších večerných hodinách. O niekoľko hodín mi prišla SMSka, že ďalší človek z nemenovanej lokality o 50 km ďalej má absolútne seriózny záujem o moju vec a je ochotný za ňu zaplatiť skoro o 100% viac. Čo by som ako hociktorý svinský obchodníl urobil? Samozrejme, ignoroval platbu na ceste a uprednostnil lepšiu ponuku. Robí sa to bežne a aj ja som čakal na tovar týždeň, aby som po telefonáte následne zistil, že mi vec predali za lepšiu ponuku a ani ma o tom neinformovali. Lenže od 5. sekundy som vedel, že je to kuleha a niekto si zase robí srandu. Písal mi totižto pán z nemocnice SMS, ťažko chorý, možno nevládny atď, že teraz nemôže prevziať vec, ale až ho pustia tak určite, na 100%....  berie... tak som zavolal z iného čísla a čuduj sa svete, mumlavý hlas na pokraji smrti veľmi podobný hlasu toho vitálneho čvirikajúceho chlapíka čo si ukrojil 38 minút zo svojho paušálu mi niečo zamumlal, že nemôže rozprávať lebo je v nemocnici a zložil. Bolo to jasné, okamžite som teda volal vitálnemu pánovi, že som dostal lepšiu ponuku a že teda či chce ešte tú vec. Urazene a vyslovene agresívne na mňa vybehol, že veď predsa sme sa dohodli a on už poslal peniaze a že čo si to .... Dobre, dobre, opýtal som sa, nič viac. Takže ďalšie klamstvo, peniaze, nakoľko bol človek v teréne, mohol odoslať až z domu večer, a zrazu boli o 4 hodiny v podvečer peniaze už odoslané? Zaujímavé. Samozrejme pondelok, utorok, peniaze nikde a už mi medzitým prišla SMS cez víkend, že on si to rozmyslel a kúpil nejakého Technicsa za nižšiu cenu. Zvláštne, poslal peniaze a kúpil niečo iné a nedožadoval sa ich vrátenia? Mimochodom, volal som predávajúcemu kvôli tomu údajne kúpenému Technicsu a pýtal sa, či ho nejaký pán z Prešova náhodou nekúpil. Odpoveď znela, že ten kupujúci chcel dosť úžernícku zľavu a ešte aj poštovné zdarma a k tomu na dobierku, takže sa napokon nedohodli.
Takže vážení, kto si myslíte, že inzerovať je iba nekonečne hrabať peniaze a stavať si vily, ste na omyle.
No a zlatý klinec do rakvy ľudskej debility bol jeden mail, hádajte odkiaľ, napoviem, internetový provider Antik, mesto si nájdite na Googli, kde si pisateľ ZABUDOL VYPNúť CAPSTAN LOCK NA KLáVESNICI a začal mi nadávať do zlodejov a podvodníkov za to, že mu nechcem poslať niečo na dobierku! Tak áno, som podvodník, lebo radšej realizujem osobný odber ako poslať mačku vo vreci na dobierku. Super, len tak ďalej a viac vitamínov!  Všetci, čo predávajú a komunikujú s "nádejnými kupcami" by mohli rozprávať svoje story o tom akým spôsobom sú ľudia prij-//-aný. Áno, vidíte dobre a môžem to aj zopakovať. Slabší výraz na túto formu mozgovej deformácie niektorých elementov pobehujúcich po svete s občianskym preukazom nepoznám.


Kam sú závistlivci schopní človeka zaradiť
Nepríjemná téma, ale nechcem sa jej vyhnúť. Podľa niekoho som šmelinár, a niekto to berie prirodzene ako fakt, že elektronika je moje hobby a mám túžbu sa neustále zoznamovať s niečím novým, aj keď vyrobeným aj pred 30. rokmi. Primitívnych závistlivcov príliš neriešim, ale napriek tomu som rád, že ma oslovujú a píšu mi. Beriem to ako vzťah, aj keď negatívny, ale ten vzťah tam je. Horšie by to bolo, keby ma ignorovali, tam by vzťah nebol vôbec a to by ma ozaj mrzelo. Takže píšte prosím aj naďalej vaše závistlivé maily a ukazujte mi, že nie ste schopní dokázať ani to čo ja a na svete vám ostáva iba závistlivé osočovanie a tliachanie. Všetkých vás mám rád!


Dôvera
Apelujem na všetkých kúpychtivých. Prosím vás, ak mi nedôverujete, nekupujte odo mňa, nezasielajte platbu vopred, neoslovujte ma, nežiadajte dobierky, nenavštevujte tieto stránky. Veď predsa, komu neverím, tak sa mu budem vyhýbať nie? Do ničoho vás nenútim. Kúpa niečoho z môjho bazáru je VAŠE slobodné rozhodnutie a nie moja povinnosť!  Na tomto odkaze sú prinscreeny mojich hodnotení na Bazoši. Ak si niekto myslí, že je to podvrh, v pravom hornom roku monitora je taký krížik, kliknite naň a už sa sem nevracajte. Nechválim sa, ale je to jediný dôkaz o tom, že odo mňa odchádzajú kupujúci spokojní.
 


V prípade záujmu ma mail kontaktujte e-mailom, alebo cez kontaktný formulár. Môžete si objednať aj zasielanie aktualizácie tejto sekcie na email. Tak isto sa z odoberania môžete kedykoľvek odhlásiť.

Späť na zoznam vecí v sekcii Na PREDAJ

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -