tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 180 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

Napísal: Eduard
'

 

Yamaha KX-393

 

Stereo cassette deck KX-393Yamaha KX-393

Dobrovoľne sa nechávam odsúdiť na 25 rán remeňom z gramofónu, pretože tento deck nemá čo hľadať medzi vintage elektronikou. Iste nechápete dôvody čo tu vlastne hľadá. Vysvetlím:
V roku 1998 som si kúpil svoju (vysnenú?) zostavu značky YAMAHA pozostávajúcu z receivra RX-V 495RDS, Minidisc rekordéra MDX-793, CD prehrávača CDX-593 a kazetového decku KX-393. K tomu som postavil reprobedne Jamo Studio tuším 160, čo bola síce životná chyba ten výber reprosústav, ale stalo sa. Čo s týmto všetkým má spoločné horezobrazený deck? No to, že jedného krásneho júlového dňa roku Pána 2011 som uvidel tento deck v inzercii a ani neviem prečo, povedal som si, že ho chcem aj do zbierky. Poviete si, je to riadna idiotina, veď keď už jeden deck mám v zostave, tak načo mi je druhý? To je presne to. Neviem prečo, ešte keď som mal zostavu, tak sa mi veľmi páčil tento deck a vážil som si jeho spoľahlivosť. Takže keď som uvidel tento, tak som si povedal, že druhý si zazichrujem pre istotu na súčiastky. A tak mám doma dva. Nie, vy všetci, čo toto čítate ste v poriadku, u mňa sa prejavila slabá chvíľka, ktorá sa neskôr pretavila do mamonu vlastniť tieto kúsky dva. Ale zas tak zlé to nebude, môžem vám s určitosťou povedať, že už tretí v pláne kupovať nemám!
Tak si poďme povedať, čo tento pre niekoho novodobý črep, aj keď žial po otvorení krytu po vyše 10 rokoch to musím prehlásiť aj ja, dokáže a zvládne.
V Návode na použitie v Slovenskom jazyku sa môžeme napríklad dočítať, že prístroj má aj "Zvláštne vlastnosti"!
Napríklad:
 • Dolby HX Pro Dynamic Bias Servo
 • Systém potlačenia šumu Dolby B/C
 • Stabilizátor kazety na zníženie nežiadúcich vibrácií a modulačného šumu (čo to je autorádio?)
 • Jemné nastavenie záznamovej charakteristiky funkciami Auto Tape Tunning a Bias Adjust Control
 • Vysoká frekvencia (160kHz) predmagnetizačného prúdu pri zázname zabraňuje krížovej modulácii a interferenciám, ktoré môžu pri zázname vzniknúť medzi predmagnetizačným prúdom a vysokými frekvenciami zaznamenávaného signálu (iba model KX-493)
 • Regulátor Play Trim na vylepšenie reprodukčnej kompaktibility s inými prístrojmi
 • Funkcia potlačenia záznamu (Recording Mute)

Aj vy tieto odseky považujete za kydy, ktoré bežného používateľa ani nezaujímajú a slúžia iba na povýšenie tohto modelu do kategórie, do ktorej nepatrí? Inak sú zlatí, že nepoužili nápis Hi-Fi. V džungľovom svete 90. rokov už bolo v oblasti elektroniky možné všeličo. Nechám už "zvláštne vlastnosti" na pokoji a v krátkosti ešte vymenujem niektoré funkcie a šperky, ktoré tento deck má. Zbehnem ich podľa návodu, ako mi prišli pod oko. A dáme zase odrážky:

 • Regulovateľný 6,3 mm jack slúchadlový výstup (nie každý deck ho má)
 • Dolby Noise Reduction B, C, B-MPX, C-MPX - Tu si povedzme čo je to vlastne funkcia MPX. Keďže majú tieto stránky aj náučný význam, strpte prosím zopár odborných fráz. MPX - multiplexný filter slúži na potlačenie nežiadúceho pilotného signálu o frekvecncii 19kHz, ktorý vysielajú vysielače FM na svojej nosnej a ktorý môže preniknúť do nahrávky a prípadne naruší aj systém redukcie šumu Dolby NR. Stlačením tlačidla tejto funkcie či v režime Dolby B, alebo Dolby C by sa tieto nežiadúce javy mali potlačiť. Vážení prítomní, túto funkciu som oželel na plnej čiare. Nebudem si predsa na decku, ktorý ma stál kedysi skoro 9.000 Slovenských korún nahrávať prekompresorované Fun rádio. Na to mi kedysi slúžila predsa moja Toshiba RT-6015!  
 • PLAY TRIM - Citujem Návod: Ak sa vyskytne počas reprodukcie kazety skreslenie, alebo chýbajú vysoké frekvencie, urobte nastavenie pre vysoké frekvencie regulátorom PLAY TRIM. Hrozné! Toto prekladal možno angličtinár so štátnicami, ale rozhodne nie technik. Proste keď na páske chýbajú výšky, otočte gombík doprava a keď to moc syčí, otočte smerom doľava! Hotovo.
 • Vyhľadávanie titulov (s podmienkou 4 - sekundových medzier medzi skladbami)
 • INTRO SCAN - automatické prehrávanie začiatku každého titulu
 • AUTO TAPE TUNING - táto funkcia vykoná niekoľko úkonov. Zistí a nastaví optimálne nastavenia záznamovej úrovne pomocou testovacieho signálu z hľadiska predmagnetizácie a záznamovej citlivosti. Potenciometre PLAY TRIM a BIAS ADJUST musia byť v strednej polohe.
 • REC LEVEL - nastavenie záznamovej úrovne
 • BIAS ADJUST - nastavenie predmagnetizácie pri zázname. Zjednodušene: Ak má záznam veľa výšok, prípadne dochádza k skresleniu výšok v nahrávke, pridať na poťáku doprava, ak naopak výšky chýbajú, ubrať doľava. 
 • REC MUTE - táto funkcia vytvorí na páske 4 sekundovú medzeru medzi skladbami a po dosiahnutí tohto času sa prístroj prepne do režimu pauzy
 • Režim 0000 MEMORY Tak tu sa prekladateľ riadne sekol, pretože uviedol, že sa po stlačení tlačidla RESET, vráti kazeta na číslo 0000. Je to blbosť, pretože najprv treba vynulovať počítadlo a potom stlačiť tlačidlo MEMORY. Až vtedy sa kazeta zastaví na nulách. Holt, štátnice z angličtiny nie sú všetko!

Povedal by som, že stačí. Pozrime sa ešte, ako to vyzerá vnútri. Nuž, ako býva zvykom vo výrobkoch deväťdesiatych rokov, veľký prievan. V ľavej časti je umiestnená doska s mozgovňou a napravo zdroj s MGF mechanikou. Tak a prichádza najväčší prúser tohto výdobytku elektroniky. Magnetofónová mechanika. To, že je to skoro full plast, by som si už teda zvykol, ale dámy a páni, použiť zotrvačník z PLASTU!!!! tak to teda pohnojili na celej čiare. HANBA!!! Pomocou 5 skrutiek znechutene osadzujem späť vrchný "aspoňžeten" plechový kryt, balím deck do stretch fólie a ukladám do depozitu. Do budúcna aj jeho kolegom musím vymyslieť prezentačnú poličku. Zatiaľ bude v suchu a tme.

Ďakujem za pozornosť! Nabudúce sa polepším a dáme nejaký boombox.
20.8.2011

Ďakovačka: Pánovi Miroslavovi z Prievidze, ochotne mi ho niekoľko dní podržal a ako bonus pribalil ďalší krásny deck, ktorý ešte treba porobiť - SHARP RT-1157
Rok výroby: 1998
Váha:  4,40 kg
Rozmery d x v x h: 43,5 x 125 x 28 cm
Krajina výrobcu: Malaysia

Späť na zoznam Kazetové decky

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -