tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 131 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

AKAI GX-65 Mark II kazetový dual capstan deck

Napísal: Eduard
'

 

Akai GX-65 Mark II

GX-65 Mark II

kazetový dual capstan deck

Akai GX-65 Mark II26.2.2013
Dlho mi ležal v skrini tento deck a jeho znovuzrodenie bolo otázkou veľmi častého odhovárania, pretože on tak pekne vyzeral v tej priesvitnej fólii, v ktorej bol zabalený, že ho bola škoda vybaliť. Posledné týždne a mesiace sa snažím z domu dostať čo najviac vecí preč, lebo ako skriňové výplne by som vedel použiť aj niečo iné ako plechové krabice z HiFi komponentov. Až jedného dňa som si povedal, že DOSŤ, a rozhodol sa, že ho dám do klobás, čo v mojom slovníku znamená, že by šiel na predaj.
Keď som sa pozeral, po čom sa priemerne predáva na internete, tak som príliš aktuálne inzeráty nenašiel, akurát tak dobré recenzie, ale ak by som mal za tento dobrý kus železa s tvrdenými hlavami a dualcapstanom z roku 1991 dostať nejakých 70 - 80€, radšej si ho nechám. Pravdupovediac, v skrini čaká ďalší adept na renováciu, chuťovka SONY 750ES, tiež s pošahanou mechanikou, takže neviem ktorý by som uprednostnil, ale ďalšia SONY komponentná veža sa chystá, takže bude umiestnený pravdepodobne v jej "stĺporadí".
Sám sebe sa vyhrážam, že niektoré už ťažko zohnateľné tituly zo zachovalých audiokaziet by som si chcel stočiť na minidisc, ibaže sa neviem k tomuto počinu odhodlať, a navyše, potreboval som na tento prepis dobrý kazetový deck. Takže deck som už našiel a nakoniec namiesto toho, aby šiel do klobás, skončil tu na stránke ako ďalší exponát, aj keď možno dočasne, uvidím.
Dlho som túto hraciu skrinku nedržal v rukách, tak som už aj zabudol na jej choroby a nedostatky. Hneď na prvý pohľad mi padlo do očí zopár oderov na vrchnom kryte, čo by pre potencionálneho kupcu z určitej skupiny ľahko prehliadnuteľných osôb bol veľmi veľký, až zásadný problém. Počítam, tak za každý jeden škrabanec, 5€ dole z ceny!  Škrabance by ale boli najmenší problém, spomenul som si, že mechanika bola nefunkčná a vydávala rôzne snaživé zvuky, ale k pohybu sa nedostala. Po odstránení vrchného krytu sa mi rozjasnilo. Niekto sa pokúšal rozobrať mechaniku, ale zistil, že spredu to nie je také jednoduché a v polovičke deck poskladal naspäť s nejakou tou chýbajúcou skrutkou a krivo nasadenými súčasťami. Podstatné však pre mňa je to, že deck žije a signálové cesty fungujú. Už keď som teda mal mechaniku vonku, vymenil som pre istotu staré remene a gumičky za nové a celú ju poskladal späť ako sa patrí. Zjav mechaniky pôsobí plastovo, veď akože ináč, ale kolieska na unášačoch sú pevné a ozuby ešte stále riadne ostré, čo svedčí o nízkom stave "motohodín" tohto decku. Tak isto vnútro, čo sa dosák a modulov týka, žiadne nánosy špiny, prachu, nehovoriac o tom, že cigaretový dym nikdy nečuchal, čo je teda u týchto zariadení dosť dôležité. Nejeden náš člen, alebo aj nečlen by o týchto zafajčených kusoch a ich čistení vedel dlho rozprávať.
Displej je parádny, nevyžíhaný, má najlepšie roky pred sebou, tak isto sklíčko displeja a ovládací panel sú vo vynikajúcom stave. Jediný hendikep, ktorý si pripustím je ten, že nemám k nemu diaľkové ovládanie, ale skúsim univerzál programovateľný, možno sa chytí.
Čo tu viac napísať? Ešte tak výčet funkcií: Automatická voľba pásky (Normal, CrO2, Metal), Dolby B, C, MPX filter, funkcia MEMORY na počítadle pásky, keďže je to trojhlavák, prepínanie medzi zdrojom signálu a záznamom na kazete, ovládanie hlasitosti slúchadlového výstupu, stereováha zaznamenávaného signálu, nastavenie Bias a naľavo dole prepínač režimu v prevádzke TIMER - či má prístroj prehrávať záznam, alebo ho nahrávať. To bola jedna z humornejších stránok opravy tohto prístroja. Nechápal som, prečo sa po zapnutí hneď spustí prehrávanie. Už som začal uvažovať o tom, že keď je prístroj otvorený, či sa na snímač nedostáva svetlo z mojej neónky... a potom pozerám lepšie vedľa kazetových dvierok, aha, prepínač bol v polohe TIMER - PLAY. Dobre, cvak a už bolo po probléme.
Bývalý majiteľ si asi potreboval vypodložiť doma nejakú skrinku, pretože naspodu nebola ani jedna nožička na prístroji. Táto relatívne nižšia rada mala aj tak plastové, vyberiem z mojich zásob.

Na záver si ešte pozrite dve fotogalérie. Jedna je taká produktová, aj keď nie som s fotkami príliš spokojný, nie je to nejaký môj srdcový exponát, takže sa z toho nestrieľa. V druhej galérii máte možnosť vidieť fotky, ktoré som robil priebežne pri oprave. Je to moja najnenávidenejšia činnosť, pretože sa zbytočne rozptyľujem pri práci a riešim nejaké clony, časy a kompozície a práca mi neodsýpa kontinuálne. Ale zase, už sa stalo, že som nefotil a potom som si povedal, že zopár záberov som mohol predsa len urobiť.

gallery1
gallery2

Rok výroby: 1991
Váha: 6,20 kg
Rozmery d x v x h: 42,5 x 15,5 x 35 cm

Späť na hlavný zoznam KAZETOVÉ DECKY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -