tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 76 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

AKAI GX-65 Mark II kazetový dual capstan deck

'

 

Akai GX-65 Mark II

GX-65 Mark II

kazetový dual capstan deck

Akai GX-65 Mark II26.2.2013
Dlho mi ležal v skrini tento deck a jeho znovuzrodenie bolo otázkou veľmi častého odhovárania, pretože on tak pekne vyzeral v tej priesvitnej fólii, v ktorej bol zabalený, že ho bola škoda vybaliť. Posledné týždne a mesiace sa snažím z domu dostať čo najviac vecí preč, lebo ako skriňové výplne by som vedel použiť aj niečo iné ako plechové krabice z HiFi komponentov. Až jedného dňa som si povedal, že DOSŤ, a rozhodol sa, že ho dám do klobás, čo v mojom slovníku znamená, že by šiel na predaj.
Keď som sa pozeral, po čom sa priemerne predáva na internete, tak som príliš aktuálne inzeráty nenašiel, akurát tak dobré recenzie, ale ak by som mal za tento dobrý kus železa s tvrdenými hlavami a dualcapstanom z roku 1991 dostať nejakých 70 - 80€, radšej si ho nechám. Pravdupovediac, v skrini čaká ďalší adept na renováciu, chuťovka SONY 750ES, tiež s pošahanou mechanikou, takže neviem ktorý by som uprednostnil, ale ďalšia SONY komponentná veža sa chystá, takže bude umiestnený pravdepodobne v jej "stĺporadí".
Sám sebe sa vyhrážam, že niektoré už ťažko zohnateľné tituly zo zachovalých audiokaziet by som si chcel stočiť na minidisc, ibaže sa neviem k tomuto počinu odhodlať, a navyše, potreboval som na tento prepis dobrý kazetový deck. Takže deck som už našiel a nakoniec namiesto toho, aby šiel do klobás, skončil tu na stránke ako ďalší exponát, aj keď možno dočasne, uvidím.
Dlho som túto hraciu skrinku nedržal v rukách, tak som už aj zabudol na jej choroby a nedostatky. Hneď na prvý pohľad mi padlo do očí zopár oderov na vrchnom kryte, čo by pre potencionálneho kupcu z určitej skupiny ľahko prehliadnuteľných osôb bol veľmi veľký, až zásadný problém. Počítam, tak za každý jeden škrabanec, 5€ dole z ceny!  Škrabance by ale boli najmenší problém, spomenul som si, že mechanika bola nefunkčná a vydávala rôzne snaživé zvuky, ale k pohybu sa nedostala. Po odstránení vrchného krytu sa mi rozjasnilo. Niekto sa pokúšal rozobrať mechaniku, ale zistil, že spredu to nie je také jednoduché a v polovičke deck poskladal naspäť s nejakou tou chýbajúcou skrutkou a krivo nasadenými súčasťami. Podstatné však pre mňa je to, že deck žije a signálové cesty fungujú. Už keď som teda mal mechaniku vonku, vymenil som pre istotu staré remene a gumičky za nové a celú ju poskladal späť ako sa patrí. Zjav mechaniky pôsobí plastovo, veď akože ináč, ale kolieska na unášačoch sú pevné a ozuby ešte stále riadne ostré, čo svedčí o nízkom stave "motohodín" tohto decku. Tak isto vnútro, čo sa dosák a modulov týka, žiadne nánosy špiny, prachu, nehovoriac o tom, že cigaretový dym nikdy nečuchal, čo je teda u týchto zariadení dosť dôležité. Nejeden náš člen, alebo aj nečlen by o týchto zafajčených kusoch a ich čistení vedel dlho rozprávať.
Displej je parádny, nevyžíhaný, má najlepšie roky pred sebou, tak isto sklíčko displeja a ovládací panel sú vo vynikajúcom stave. Jediný hendikep, ktorý si pripustím je ten, že nemám k nemu diaľkové ovládanie, ale skúsim univerzál programovateľný, možno sa chytí.
Čo tu viac napísať? Ešte tak výčet funkcií: Automatická voľba pásky (Normal, CrO2, Metal), Dolby B, C, MPX filter, funkcia MEMORY na počítadle pásky, keďže je to trojhlavák, prepínanie medzi zdrojom signálu a záznamom na kazete, ovládanie hlasitosti slúchadlového výstupu, stereováha zaznamenávaného signálu, nastavenie Bias a naľavo dole prepínač režimu v prevádzke TIMER - či má prístroj prehrávať záznam, alebo ho nahrávať. To bola jedna z humornejších stránok opravy tohto prístroja. Nechápal som, prečo sa po zapnutí hneď spustí prehrávanie. Už som začal uvažovať o tom, že keď je prístroj otvorený, či sa na snímač nedostáva svetlo z mojej neónky... a potom pozerám lepšie vedľa kazetových dvierok, aha, prepínač bol v polohe TIMER - PLAY. Dobre, cvak a už bolo po probléme.
Bývalý majiteľ si asi potreboval vypodložiť doma nejakú skrinku, pretože naspodu nebola ani jedna nožička na prístroji. Táto relatívne nižšia rada mala aj tak plastové, vyberiem z mojich zásob.

Na záver si ešte pozrite dve fotogalérie. Jedna je taká produktová, aj keď nie som s fotkami príliš spokojný, nie je to nejaký môj srdcový exponát, takže sa z toho nestrieľa. V druhej galérii máte možnosť vidieť fotky, ktoré som robil priebežne pri oprave. Je to moja najnenávidenejšia činnosť, pretože sa zbytočne rozptyľujem pri práci a riešim nejaké clony, časy a kompozície a práca mi neodsýpa kontinuálne. Ale zase, už sa stalo, že som nefotil a potom som si povedal, že zopár záberov som mohol predsa len urobiť.

gallery1
gallery2

Rok výroby: 1991
Váha: 6,20 kg
Rozmery d x v x h: 42,5 x 15,5 x 35 cm

Späť na hlavný zoznam KAZETOVÉ DECKY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -