tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 140 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

SONY FX-412EP

'

 

 

SONY FX-412EP

TV - FM/SW/MW receiver cassette corder SONY FX-412E

 

Nádherný model od SONY, kliknite si pre zväčšenie, zistíte že viac slov ani nie je treba. Hľadal som na dizajne niečo, čo by mi vadilo, no aj keď nie som žiadny znalec estetiky, pri tomto prístroji len ťažko hľadám nedostatky. Od voľby farebného prevedenia až po zladenie súhry celej bedničky s farbami gombíkov - excelent!
Z prvého pohľadu je hneď zrejmé, čo tento model dokáže. Môžete sledovať TV vysielanie, samozrejme do doby než úplne vypnú analógové vysielanie, pustíte si tu kazetu a naladíte rádio v rozsahoch FM (CCIR), a AM (SW, MW). TV príjímač má klasický rozsah pásiem VHF I, VHF III a UHF. Panel CRT obrazovky má odnímateľný kryt, ktorý sa zíde pri sledovaní TV vo svetlejšom prostredí. Magnetofón má mechanické počítadlo pásky a ručičkový indikátor ukazuje úroveň naladeného signálu pri počúvaní éterového vysielania, prípadne stav batériového napájania, alebo úroveň zaznamenávaného signálu v dB. Medzi doplnkovú bižutériu patrí obvod automatického vyladenia staníc, osvetlenie škály stupníc vyladenia TV a rádia a kontrolka vo forme LED diódy na nahrávanie. Ako funkčný nedostatok, ale aj to je subjektívny pohľad by som uviedol otváranie priestoru na magnetofónové kazety. Ten funguje nie na princípe pružinového samootváracieho systému, alebo nejakého SOFT EJECT-u, ale kazetu vyberiete stlačením mechanického tlačidla EJECT, kde najprv musíte ručne otvoriť dvierka na vrchnej časti prístroja a mechanika, lepšie povedané extraktor po stlačení tlačidla vám kazetu "povyhodí" a tú treba ešte mierne vydolovať zo šachty kazetovej mechaniky. Žiadne úkony pre ľudí, ktorí majú ruky ako lopaty, povedal by som, že jedinci s dlhšími nechtami sú vo výhode. Čo sa týka samotnej MGF mechaniky, nemám výhrad, tlačidlá majú síce veľmi hlboký chod a máte pocit, že po tej dlhej dráhe ani nezacvaknú na požadovanú funkciu, ale je to otázka návyku na takýto druh ovládania. Možno dizajnové inžinierstvo zasiahlo pri navrhovaní tlačidla PAUSE. Nenachádza sa v rade ovládacích tlačidiel mechaniky, čo býva úplne bežné pri iných prístrojoch, ale je to ten okrúhly gombík na pravej strane pri kazetovej mechanike. Každopádne nič, čo by malo vadiť.
Do zariadenia môžete zapojiť koncovku s koaxiálnym káblom na použitie externej antény a v prípade núdze postačí aj výsuvná teleskopická anténa.
Napájanie celého zázraku je realizované originál SONY napájacím adaptérom 12V, ktorý sa nasunie pomocou koľajničiek na boku prístroja do pozdĺžnych dierok. V prípade napájania z autobatérie, alebo iného zdroja 12V napätia (vstavaný priestor na batérie) je pripravený klasický pinový konektor na dutinkovú koncovku. Ale neobávajte sa, ste na dobrej adrese, firma SONY sa opäť postarala o neštandartné riešenie konektivity. Dutinkový konektor bežných čínskych priemerov tam nezapichnete. Je to predsa SONY! Pravdou ale je, že dnes už to nebýva taký problém, pretože výrobcovia adaptérov sa dnes snažia pribaliť vymeniteľné koncovky rôznych priemerov a ak budete mať šťastie, v balení bude aj nejaký SONY compactible.  

Ďakovačka: Ďakujem pánovi Jánovi z Romanovej ulice v Petržalke že sa oňho celé tie roky pekne staral a nezapatrošil ani originálny návod na použitie.


Rok výroby: 1979 - 1981
Váha: 3,8 kg
Rozmery d x v x h: 32 x 12,5 x 25

Späť na hlavný zoznam OSTATNÁ VINTAGE ELEKTRONIKA

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -