tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 98 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TRANSYLVANIA CR-353

'

 

 

CR-353

TRANSYLVANIA CR-353

 

Rozmery a možno aj 0,3 W toho tučného hudobného výkonu ho radí skôr do kategórie záhradkárskych spoločníkov ako boomboxov alebo ghettoblasterov. Ale, je tu zase ALE. Keď som ho prvý raz uvidel a poťažkal, tak som si povedal, že nejaký kus poctivej roboty tam predsa len je a už som ho aj operoval. Samozrejme ako pri takýchto malých strojčekoch bol vovnútri využitý každý centimeter štvorcový a všetko je tam narvané ako sardinky v oleji. A aby toho nebolo málo a za tie peniaze som si ho musel aj zaslúžiť, pôvodný majiteľ mi ako bonus dal k nemu 5 ks značkových batérií Duracell založených v batériovej šachte. Číta sa to možno dobre, ale musím povedať, že keď som magneťák nadobudol, písal sa rok 2010 a batérie mali koniec doby spotreby v septembri 1996. Ako to vlastne vyzeralo si môžete pozrieť tu. Samozrejme aj vnútro prístroja tak vyzeralo. Napadnutá doska s plošnými spojmi a proces hrdzavenia v pokročilom štádiu, najvyšší čas na konzerváciu. Nastúpil zásaditý čistiaci prostriedok a očistný kúpeľ. Našťastie nič priveľmi neutrpelo a prístroj je plne funkčný vrátane nahrávania. Mechanika s unášačovým autostopom je dosť zložitá a sila sa z motorčeka prenáša cez 3 gumičky cez sústavu asi 10 koliesok. Musím sa pozastaviť pri zvuku, ktorý z tejto minikrabičky lezie. Na to do akej kategórie patrí, tónové korekcie sa nemusia hanbiť a dokonca pri zastretí vysokých tónov nastupujú BASY! Áno basy, je to neuveriteľné, ale ten malý repráčik vie aj hlboké tóny pekne rozvibrovať. Iste, po tých vyše 30 rokoch je membrána reproduktora značne unavená a pri krajoch až presvitá, ale u mňa je na zaslúženom dôchodku, takže jej úlohou bude iba ticho čumieť na svojich väčších bratov na poličke. Rádioprijímač má iba východnú normu OIRT, takže si na ňom dnes veľa staníc na FM nepopočúvame. AM rozsahy sú uspokojivé. Na tej malej dráhe ladiacej škály sa krátke vlny dolaďujú velmi ťažko, v takýchto prípadoch výrobcovia pridávali ešte fine tuning na SW, ale tu som nič takého nenašiel. Zastavím sa ešte pri LED dióde umiestnenej napravo hore nad kazetovými dvierkami. V režime rádia svieti, pri play tiež ale pri nahrávaní funguje ako nejaké vizuálna kontrola vybudenia predzosilňovača. V konečnom dôsledku je to k ničomu a honosný nápis na prednej časti prístroja „VARIABLE MONITOR CONTROL“ som radšej ani neskúmal ako a či vôbec funguje. Zo zaujímavosti prikladám túto fotografiu, ktorá ukazuje, že presne v tejto modifikácii sa prístroj predával aj pod značkou Fair Mate. Pre mňa nič nové, videl som aj väčšie magnetofóny s označením Fair Mate a potom po čase som videl ten istý model so značkou TRANSYLVANIA. Prepáčte, že nepátram, či bolo skôr vajce, alebo sliepka. Mám od prírody dešpekt voči niektorým takým modelom ako som videl so značkou TRANSYLVANIA, že skriňa bola síce strieborná, ale všetky gombíky boli celé čierne. To ozaj nemusím a pre moje oko táto kombinácia nemá vibrácie potešenia. 

Z praktického hľadiska mi tento minirádiomagnetofónik slúži ako dobrá vata na vyplenie voľného miesta na poličke, kde by sa väčší kúsok nevošiel.

Rok výroby: 1979
Váha: 1,37 kg
Rozmery d x v x h: 25,5 x 14,5

Späť na hlavný zoznam OSTATNÁ VINTAGE ELEKTRONIKA

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -