tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 28 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam
14:20-- Schwarz14: Zdravím
21:34-- Eduard: No to si píš Krtku, pretože Maťo nám vytrel oči niečím čo nemáme a asi v týchto zemepisných šírkach asi mať ani nebudeme! Nie že by to bol celosvetový objav, ale potešilo by keby sme mali.
19:05-- krtek: Těším se na 14.15.2018 až nám Martin z Košic ukáže svoje raritky :D
20:35-- velus: stav si pak rekneme, pokud si to vsechno budu pamatovat :)

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

RC-646L

STEREO CASSETTE RECORDER

5 kusov rádiomagnetofónov na opravu a renováciu pre kutilov
 
Prečo predávam a prečo 5 kusov?
 
Napriek tomu, že je to sekcia Na predaj a tu sa príbehy nezvyknú robiť, predsa len tu urobím malú výnimku.

Do predaja sa dostáva mojich 5 depozitných kusov rádiomagnetofónu JVC RC-646L, ktoré boli dlhodobo starostlivo uložené zabalené v igelite a kartónoch a čakali na to až príde chvíľa, kedy sa do nich pustím a odstupňujem jeden za druhým z hľadiska výzoru a kvality. To znamená, že všetky do skrutky rozobrať, vyčistiť, zložiť tie najlepšie moduly do jednotlivých kusov, aby vznikla rošáda, kde je prvý v perfektnom stave a posledný by som povedal že na diely, alebo do garáže na nenáročný posluch. OK, to bol plán. Aká je skutočnosť? Nuž taká že asi od 23.5.2017, kedy som ich zniesol z povale na môj dielenský stolík a na stránke som uviedol informáciu, že sa do nich hodlám v krátkom čase pustiť. Ibaže skutočnosť bola taká, že týchto päť strojov prežilo aj Vianoce 2017 a stále sa nič nedialo až mi došla trpezlivosť a stalo sa to, čo momentálne čítate. Nebol som schopný sa do nich pustiť ani z časových a hlavne mentálnych dôvodov. Určite si skalní návštevníci mojej stránky všimli, že je tu už skoro dva roky značný útlm a žiadne kazeťáky neopravujem, nerenovujem a ani sa nezbavujem prebytočných zásob. Iba veľmi stručne poviem, že je to následok určitých negatívnych zmien v mojom súkromnom živote, ktoré mi neumožňovali sústrediť sa na takúto prácu. Plus vedomie, čo ma pri týchto strojoch čaká, veľmi som sa do toho nehrnul. No a nakoniec som dospel k rozhodnutiu, že práve z týchto všetkých dôvodov pustím tento plánovaný počin k vode. Už som sa nemohol dívať na tú kopu, ktorá pol roka špatila v izbe a akurát tak sadal na ňu prach.
Tak, to by bol príbeh a teraz šup do reality. V akom stave vlastne stroje sú?

 
Všeobecný popis:
 
Ku každému rádiomagnetofónu je uvedený stručný popis tunerovej a mechanickej časti. Sú to stroje v takzvanom nálezovom stave, čo neznamená že som ich našiel, ale už si ani nechcem spomenúť, čo som za ne vo vidine zohnania nabudúce lepšieho kusu dal. Totižto tento model od JVC som túžobne chcel, ale za tie roky sa mi nepodarilo zohnať kus v pre mňa prijateľnom stave a preto zakúpením každého jedného kusu som si povedal, že veď z nich niečo nakoniec vyskladám. Ako to nakoniec dopadlo je známe...
 
Takže ani jeden kus neprešiel vnútornou očistou, repasom mechaniky, prípadne opravou tunerovej alebo iných častí. Stav je teda pôvodný tak ako som ho kúpil, zabalil a dlhodobo odložil. Jedinými zásahmi bolo symbolické prestreknutie potenciometrov a prepínačov, aby mi pri skúšaní po dlhej dobe neodišli repráky od toho strašného praskotu, ktorý sa ozve z každého rádia, ktoré roky nebolo používané. Nakoľko k tomuto predaju sa snažím pristupovať čo najviac seriózne, potreboval som pre podanie informácie budúcemu kupcovi odskúšať jednotlivé kusy aby som zistil, v akom sú vlastne po tej dlhej nečinnosti stave. Takže ak napíšem, že sa mechanika hýbe, tak sa hýbe a nie je spálený motor, prípadne mechanika tak rozsypaná, že potrebuje náročnú opravu. Bude to teda len o všeobecnom vyčistení, namazaní a výmene kladky, prípadne gumičiek. Audiohlavy tiež nie sú presne nastavené, bolo by treba rozobrať celý magič, pre mňa bolo dôležité, že hlava dokázala ako tak snímať nahrávku, takže zvuk je niekedy s potlačenými výškami. Tak isto tuner, dnes už ľudia AM moc nepočúvajú, takže to ma ani nezaujíma, či idú stanice alebo nie. Dôležitá je FM časť. Tuner musí nájsť stanice a skočiť do sterea. Či je citlivý, necitlivý, má dobrú selektivitu, alebo hocičo iné je už potom iba subjektívnou otázkou nastavenia každého jedinca podľa svojich kvalitatívnych požiadaviek.
Ďalšou témou je vizuálny stav. Ten je rôzny a preto som ho dal na web v rozlíšení 1280 aby boli vidieť detaily. Skrátka nechcel som predaj odfajčiť iba obľúbenou frázou elektromäsiarov typu "nálezový stav, bez záruky, potrebné pregumičkovať". Každý škrabanček tu samozrejme opisovať nebudem, tieto mašiny majú vyše 30 rokov a boli používané.
Dostávam sa teda na koniec k tomu, že nie je nad to si pozrieť tieto veci osobne. Ale samozrejme, z Banskej Bystrice sem kvôli tomu človek asi cestovať nebude...
 
Túto kopu predávam iba vcelku, komplet, nie jednotlivo! Takže ma prosím ani nežiadajte, aby som vám predal "nejaký lepší kus". Na základe tohto vyzerá aj cena. Ďakujem.

Vložené audiokazety nie sú súčasťou predaja!
K tejto kope dávam 2 kusy sieťových napájacích šnúr, aké sa bežne dávajú k rádiomagnetofónom.

Po negatívnych skúsenostiach NEZASIELAM NA DOBIERKU, zašlem iba po platbe vopred na účet, pri osobnom odbere samozrejme rád všetko vysvetlím. Kontaktovať ma môžete mailom na moju boomboxácku adresu, alebo telefonicky na číslo z Bazošu.

Oboznámte sa prosím aj s mojimi PODMIENKAMI PREDAJA.

Parametre, výbavaHodnotaPoznámka
Zasielacie podmienkyNIE DOBIERKAZaslanie iba po platbe vopred na účet
Cena iba vcelku:90€Prípadná preprava je zdarma

Pridané do ponuky: 19.1.2018


Originálne fotografie predávanej veci:
Kliknite si na originálnu fotografiu predávanej veci pre zväčšenie a prehliadku fotogalérie:

gallery1


1.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaHýbe sa Play aj F.F. a REW,  mechanika
sama od seba vypína, nejaké audio z toho ide
NahrávanieVie robiť záznam
OstatnéBez bat. krytu
Vizuálny stav

Viď foto


 

 

 

 

 

 

gallery2


2.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaDalo sa vyskúšať aj vyhľadávanie - OK,
prevíjanie funguje F.F aj REW
NahrávanieDokáže urobiť záznam
OstatnéNápisy celkom zachovalé, sú
tu škrabančeky
Vizuálny stavJeden z tých lepších

gallery3


3.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaSkladby vyhľadáva, nevypína autostop,
inak prevíja a ide z nej nejaké audio
NahrávanieDokáže urobiť záznam
OstatnéTreba prefarbiť repromriežky,
boli asi poškodené a sú
mierne poohýbané v očkách
Vizuálny stavPriemerný

gallery4


4.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované,
vnútri je odlomený prepínač vlnových rozsahov,
úlomok som vylovil zvnútra, je priložený vo vrecúšku,
trošku kutilstva a dá sa opraviť
MechanikaHrá zahuhňane a žmolí pásku, prevíja OK
NahrávanieDokáže ako tak urobiť záznam
OstatnéRepromriežky sú pekné,
logo bez poškodenia
Vizuálny stavPriemerný

gallery5


5.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaMierne hužve pásky na začiatku, svojvoľne vypína,
hrá celkom pekne, prevíja a vie aj vyhľadávať
NahrávanieDobrý záznam
OstatnéChýba originál sklíčko predného panela
rádiostupnice, jeden známy na to dal presne vyrezať
sklenené, dodávam k prístroju, na foto
je priložené, ale je zle vidieť
Vizuálny stavPriemerný

gallery6


Späť na zoznam vecí Na PREDAJ

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -