tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 187 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

RC-646L

STEREO CASSETTE RECORDER

5 kusov rádiomagnetofónov na opravu a renováciu pre kutilov
 
Prečo predávam a prečo 5 kusov?
 
Napriek tomu, že je to sekcia Na predaj a tu sa príbehy nezvyknú robiť, predsa len tu urobím malú výnimku.

Do predaja sa dostáva mojich 5 depozitných kusov rádiomagnetofónu JVC RC-646L, ktoré boli dlhodobo starostlivo uložené zabalené v igelite a kartónoch a čakali na to až príde chvíľa, kedy sa do nich pustím a odstupňujem jeden za druhým z hľadiska výzoru a kvality. To znamená, že všetky do skrutky rozobrať, vyčistiť, zložiť tie najlepšie moduly do jednotlivých kusov, aby vznikla rošáda, kde je prvý v perfektnom stave a posledný by som povedal že na diely, alebo do garáže na nenáročný posluch. OK, to bol plán. Aká je skutočnosť? Nuž taká že asi od 23.5.2017, kedy som ich zniesol z povale na môj dielenský stolík a na stránke som uviedol informáciu, že sa do nich hodlám v krátkom čase pustiť. Ibaže skutočnosť bola taká, že týchto päť strojov prežilo aj Vianoce 2017 a stále sa nič nedialo až mi došla trpezlivosť a stalo sa to, čo momentálne čítate. Nebol som schopný sa do nich pustiť ani z časových a hlavne mentálnych dôvodov. Určite si skalní návštevníci mojej stránky všimli, že je tu už skoro dva roky značný útlm a žiadne kazeťáky neopravujem, nerenovujem a ani sa nezbavujem prebytočných zásob. Iba veľmi stručne poviem, že je to následok určitých negatívnych zmien v mojom súkromnom živote, ktoré mi neumožňovali sústrediť sa na takúto prácu. Plus vedomie, čo ma pri týchto strojoch čaká, veľmi som sa do toho nehrnul. No a nakoniec som dospel k rozhodnutiu, že práve z týchto všetkých dôvodov pustím tento plánovaný počin k vode. Už som sa nemohol dívať na tú kopu, ktorá pol roka špatila v izbe a akurát tak sadal na ňu prach.
Tak, to by bol príbeh a teraz šup do reality. V akom stave vlastne stroje sú?

 
Všeobecný popis:
 
Ku každému rádiomagnetofónu je uvedený stručný popis tunerovej a mechanickej časti. Sú to stroje v takzvanom nálezovom stave, čo neznamená že som ich našiel, ale už si ani nechcem spomenúť, čo som za ne vo vidine zohnania nabudúce lepšieho kusu dal. Totižto tento model od JVC som túžobne chcel, ale za tie roky sa mi nepodarilo zohnať kus v pre mňa prijateľnom stave a preto zakúpením každého jedného kusu som si povedal, že veď z nich niečo nakoniec vyskladám. Ako to nakoniec dopadlo je známe...
 
Takže ani jeden kus neprešiel vnútornou očistou, repasom mechaniky, prípadne opravou tunerovej alebo iných častí. Stav je teda pôvodný tak ako som ho kúpil, zabalil a dlhodobo odložil. Jedinými zásahmi bolo symbolické prestreknutie potenciometrov a prepínačov, aby mi pri skúšaní po dlhej dobe neodišli repráky od toho strašného praskotu, ktorý sa ozve z každého rádia, ktoré roky nebolo používané. Nakoľko k tomuto predaju sa snažím pristupovať čo najviac seriózne, potreboval som pre podanie informácie budúcemu kupcovi odskúšať jednotlivé kusy aby som zistil, v akom sú vlastne po tej dlhej nečinnosti stave. Takže ak napíšem, že sa mechanika hýbe, tak sa hýbe a nie je spálený motor, prípadne mechanika tak rozsypaná, že potrebuje náročnú opravu. Bude to teda len o všeobecnom vyčistení, namazaní a výmene kladky, prípadne gumičiek. Audiohlavy tiež nie sú presne nastavené, bolo by treba rozobrať celý magič, pre mňa bolo dôležité, že hlava dokázala ako tak snímať nahrávku, takže zvuk je niekedy s potlačenými výškami. Tak isto tuner, dnes už ľudia AM moc nepočúvajú, takže to ma ani nezaujíma, či idú stanice alebo nie. Dôležitá je FM časť. Tuner musí nájsť stanice a skočiť do sterea. Či je citlivý, necitlivý, má dobrú selektivitu, alebo hocičo iné je už potom iba subjektívnou otázkou nastavenia každého jedinca podľa svojich kvalitatívnych požiadaviek.
Ďalšou témou je vizuálny stav. Ten je rôzny a preto som ho dal na web v rozlíšení 1280 aby boli vidieť detaily. Skrátka nechcel som predaj odfajčiť iba obľúbenou frázou elektromäsiarov typu "nálezový stav, bez záruky, potrebné pregumičkovať". Každý škrabanček tu samozrejme opisovať nebudem, tieto mašiny majú vyše 30 rokov a boli používané.
Dostávam sa teda na koniec k tomu, že nie je nad to si pozrieť tieto veci osobne. Ale samozrejme, z Banskej Bystrice sem kvôli tomu človek asi cestovať nebude...
 
Túto kopu predávam iba vcelku, komplet, nie jednotlivo! Takže ma prosím ani nežiadajte, aby som vám predal "nejaký lepší kus". Na základe tohto vyzerá aj cena. Ďakujem.

Vložené audiokazety nie sú súčasťou predaja!
K tejto kope dávam 2 kusy sieťových napájacích šnúr, aké sa bežne dávajú k rádiomagnetofónom.

Po negatívnych skúsenostiach NEZASIELAM NA DOBIERKU, zašlem iba po platbe vopred na účet, pri osobnom odbere samozrejme rád všetko vysvetlím. Kontaktovať ma môžete mailom na moju boomboxácku adresu, alebo telefonicky na číslo z Bazošu.

Oboznámte sa prosím aj s mojimi PODMIENKAMI PREDAJA.

Parametre, výbavaHodnotaPoznámka
Zasielacie podmienkyNIE DOBIERKAZaslanie iba po platbe vopred na účet
Cena iba vcelku:90€Prípadná preprava je zdarma

Pridané do ponuky: 19.1.2018


Originálne fotografie predávanej veci:
Kliknite si na originálnu fotografiu predávanej veci pre zväčšenie a prehliadku fotogalérie:

gallery1


1.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaHýbe sa Play aj F.F. a REW,  mechanika
sama od seba vypína, nejaké audio z toho ide
NahrávanieVie robiť záznam
OstatnéBez bat. krytu
Vizuálny stav

Viď foto


 

 

 

 

 

 

gallery2


2.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaDalo sa vyskúšať aj vyhľadávanie - OK,
prevíjanie funguje F.F aj REW
NahrávanieDokáže urobiť záznam
OstatnéNápisy celkom zachovalé, sú
tu škrabančeky
Vizuálny stavJeden z tých lepších

gallery3


3.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaSkladby vyhľadáva, nevypína autostop,
inak prevíja a ide z nej nejaké audio
NahrávanieDokáže urobiť záznam
OstatnéTreba prefarbiť repromriežky,
boli asi poškodené a sú
mierne poohýbané v očkách
Vizuálny stavPriemerný

gallery4


4.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované,
vnútri je odlomený prepínač vlnových rozsahov,
úlomok som vylovil zvnútra, je priložený vo vrecúšku,
trošku kutilstva a dá sa opraviť
MechanikaHrá zahuhňane a žmolí pásku, prevíja OK
NahrávanieDokáže ako tak urobiť záznam
OstatnéRepromriežky sú pekné,
logo bez poškodenia
Vizuálny stavPriemerný

gallery5


5.
Stav:

TunerFunkčný, na FM aj STEREO, AM - bližšie nezisťované
MechanikaMierne hužve pásky na začiatku, svojvoľne vypína,
hrá celkom pekne, prevíja a vie aj vyhľadávať
NahrávanieDobrý záznam
OstatnéChýba originál sklíčko predného panela
rádiostupnice, jeden známy na to dal presne vyrezať
sklenené, dodávam k prístroju, na foto
je priložené, ale je zle vidieť
Vizuálny stavPriemerný

gallery6


Späť na zoznam vecí Na PREDAJ

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -