tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 28 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

Tomáš

Martin

 
Stručné zhrnutie profilu:
 
ParameterHodnota
Meno:Martin
Alias (Nick)MzK
Registrovaný na BOOMBOX.sk od:13.12.2012
Bydlisko / Kraj:Košice / Košický kraj
Štát:Slovenská Republika 
Rok narodenia:1982
Zameranie:Boomboxy, vintage technika 70. a 80. rokov
Dátum zaradenia do vizitek:15.1.2018
Počet exponátov v domácej zbierke:8 / Stav Január 2018 /
E-mail: JLIB_HTML_CLOAKING


Kto vlastne som?

Zdravím všetkých návštevníkov mojej vizitky tu na BOOMBOX-e! Volám sa Martin.

Mám rád elektroniku zo 70. a 80.rokov. Rádia a magnetofóny zvlášť. Podľa mňa vtedy sa vyrábali najlepšie veci, ktoré okrem toho že veľmi dobre vyzerali, aj niečo vydržali. Proste kvalita. S tou dnešnou spotrebnou elektronikou sa to nedá ani porovnať. Všetko to začalo ešte keď sme mali doma rádiomagnetofón JVC RC-646L, ktorý kúpil môj otec v roku 1980 za 7500 Kčs. A to boli riadne peniaze! Ale aj kvalita. Prežil som s ním detstvo. Nakoniec skončilo ošúchané a opotrebované. Aj ked mechanika aj rádio ide doteraz.

Po rokoch som si chcel znovu toto rádio zaobstarať a tak som si ho na Aukre kúpil. A tak to začalo.

Stále sa mi páčili tak isto kazetové decky zo 70.rokov. Proste stará klasika s hliníkovým predným panelom, lesklými gombíkmi, ručičkovými indikátormi a v krásnom dreve. Najprv som zohnal zostavu SHARP. Ten som predal a oddal som sa značke Technics.

Okrem deckov mám rád aj kotúčové magnetofóny. V tomto prípade som prešiel snáď všetky Tesly. Ale moja srdcovka je Tesla B100 Stereo, ktorú som si zo všekých kotúčákov nechal.


JVC RC-646L

Ako prvý exponát by som tu predstavil model JVC RC-646L.

Moja srdcová záležitosť. Jeden som zohnal z Rumunska a další z Čiech. Obidva mali nejaké muchy, ale podaril sa mi z nich jeden dokonalý. Ten z Rumunska bol strašne málo používaný, absolútne neopotrebovaný, ale jeden roh bol dosť mechanicky poškodený. A potom som zohnal z Čiech další, ktorý bol opticky krásny. A tak som vymenil kondenzátory, potenciometre, gumičky a teraz je v stave, na ktorom nenájdete škrabanček a aj po mechanickej stránke je absolútne dokonalý!

mt_ignore  mt_ignore

mt_ignore  mt_ignore

mt_ignore


JVC RB-80K

Toto sú reprosústavy JVC RB-80K. Vyrábali sa v rokoch 1978 - 1980. Predávali sa ako voľiteľné príslušenstvo k magnetofónom a podobne. Konkrétne aj k JVC RC-646-ke. Nato že sú to jednopásmové reprosústavy s použitým iba jedným širokopásmovým reproduktorom priemeru 10 cm, majú veľmi pekný zvuk a príjemné mäkké basy. Vpredu majú basreflexový otvor. Bolo ich strašne málo vyrobených a tieto sa mi podarilo zohnať až po 8 rokoch! Rád by som vedel koľko ľudí ich má na Slovensku, ale obávam sa, že ich spočítam maximálne na prstoch jednej ruky aj to keď si štyri prsty utnem smiley.

mt_ignore mt_ignore

mt_ignore mt_ignore  


JVC MU-103E
8.8.2018

Rád by som Vám predstavil dalšie príslušenstvo ku radiomagnetofonu JVC RC-646. Ide o extérne kondenzátorové mikrofony JVC MU-103E. Podobne ako reprosústavy RB-80K ide o veľmi ojedinelé komponenty a trvalo roky kým sa mi ich podarilo zohnať. Predpokladám že ich bolo vyrobené tiež veľmi málo. Tiež sa robili okolo rokov 1978-1980. Napájané sú 1,5V batériou typu AA. Koncovka je jack 3,5mm. A na zapojenie ku 646-tke netreba žiadnu redukciu. Pre kvalitné nahrávanie však treba práve dvojicu týchto mikrofonov, kedže každý je na jeden kanál. Ide o veľmi kvalitné a citlivé mikrofony. Nahrávanie na nich je veľmi kvalitné. Súčasťou sú aj molitanové tienidlá alebo ako to nazvať,proti vetru a maličké stojančeky. Impedancia je 1kohm.

mt_ignore  mt_ignore

mt_ignore  mt_ignore


JVC HM-200E
17.8.2018


Rád by som predstavil posledné príslušenstvo ku radiomagnetofonu JVC RC-646. Ide o binaurálne slúchatka zo zabudovanými mikrofonmi JVC HM-200E. Tieto slúchatká boli predstavené v roku 1976 a boli prvé na svete ktoré využívali tzv.binaurálne nahrávanie. To spočíva v tom, že okrem veľmi kvalitných slúchatiek sú na každej strane elektretové kondenzátorové mikrofony. Slúchatko na boku,kde je mikrofon má tvar ušnice,pripominajúceho ľudské ucho. Takže poslucháč, ktorý ma nasadené slúchatká a na ktoré nahráva, tak zvuk,ktorý zachytia mikrofony a ide do magnetofonu, zároveň aj počuje v slúchatkách. Malo ísť o vernú reprodukciu zvuku. Čo sa týka kvality, tak nieje čo vytknúť. Slúchatká vdaka jemným veľkým vankúšikom krásne priľnú na uši, takže zvuk je výborný. Aj reproduktory v nich sú poriadne veľké. Na bokoch s každej strany je miesto pre 1,5V batériu typu AA pre mikrofony, rovnako ako v prípade mikrofonov MU-103E. Sú tam aj dva prepínače. Jeden zosilňuje zvuk slúchatiek,druhý je pre mikrofony,ktorý ich aj vypína,ked sa nenahráva. Súčasťou slúchatiek je aj stojan tzv.dummy-head,čiže falošná hlava. Na spodku sú rôzne typy závitov pre stojany. Takže sa môžu slúchatka nasadiť na falošnú hlavu a nahrávať. Je ale veľmi zaujímavé, že ked si ich nasadím na hlavu(moju skutočnú), a nahrávam a súčastne počúvam, a ked pridám hlasitosť, tak zvuk ktorý zachytávam a nahrávam počujem oveľa hlasnejšie. Prakticky to znamená že ked napríklad na konci miestnosti niekto hoci len slabo tlieskne, tak ja to počujem tak intenzívne a hlasno,ako keby mi tleskol pred očami. Počuť každý hoci len najtichší zvuk alebo šuchnutie. To majú na svedomí práve kvalitné elektretové mikrofony umiestnené v tých ušniciach,pripominajúce ľudské ucho. Ked som porovnával rôzne mikrofony a to: vstavané v RC-646,extérne MU-103E a tieto HM-200E, tak najlepšie a najcitlivejšie sú práve tieto v slúchatkách. Aj ked aj tie ostatné sú výborné.

Pre použitie s RC-646tkou pre slúchatká netreba redukciu, lebo je tam jack je 6.3mm ale pre mikrofony treba. Sú tam tiež jacky mono 6,3mm, a na rádiu su iba 3,5mm.

mt_ignore mt_ignore  

mt_ignore  mt_ignore


Časom sem budú pribúdať Ďalšie exponáty z mojej zbierky. Sledujte priebežne môj profil. Dovidenia!


S pozdravom

Martin - MzK

Späť na zoznam Our BOOMBOXERS

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -