tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 245 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

JVC RC-717JW

'

 

 

RC-717JW

Stero radio cassette recorder JVC RC-717JW

 
Môj zabudnutý sen z detstva sa stal v posledných týždňoch skutočnosťou. Ako cca 10-11 ročný chlapec som bol u strýka na prázdninách a tam som videl v dovtedy mojom krátkom živote snáď prvý kazetový stereo rádiomagnetofón japonskej výroby. Mal ho nápadník našej mladej susedky, ktorý ho tam občas priniesol a zaúčal ma do tajov vtedy dobovej maďarskej pop-rockovej hudby ako je napr. Edda, Piramis, Omega, V-Moto rock a iné vtedy na Dolnej Zemi fičiace kapely hlavne z Maďarska. Honosný nápis JVC a na tú dobu brutálny výraz stredoeurópskeho rozmeru boomboxu som mohol beztrestne obchytkávať, pridávať hlas, nulovať počítadlo, pridávať výšky... Od tých prázdnin som túto mašinu nikde naživo nevidel, a ako predstava môjho prvého magnetofónu na ktorý by som si sám od seba zarobil, bola presne takáto. To som samozrejme vtedy ešte nevedel aká bola konkrétna cenová realita, no akonáhle sa načrtli hrubé rysy blížiaceho sa splnenia môjho vysnívaného rozpočtového kritéria, veľmi som vytriezvel, pretože cena takejto mašiny bola okolo 8.000 korún československých, čo bola naozaj pálka. V hmotnejšej predstave to bolo asi 4000 litrov asi 2% vreckového litrového balenia mlieka, ktoré stálo vtedy 2 koruny. No a v roku 1980 to bolo cca 8 mesačných platov priemerného robotníka. Brutus, že? 
Takže keď mi v roku 2010 človek konečne doniesol to, čo vravel, že to je asi „niečo také aké zháňám“, nevychádzal som z údivu. Po 30 rokoch sa mi splnil sen! V rukách som držal špinavú, zaprášenú, zachrčanú a časom zájdenú túžbu z môjho detstva. Má pre mňa nevyčísliteľnú morálnu hodnotu.
No, ale aby som ho iba nechválil, tak ho teraz idem dodrbať, čo je to vlastne za šrot! Ale nie, nebudem zveličovať, zase také zlé to nebolo.
Všetko je na ňom fajn, aj mechaniku som rozchodil, ale jedno čo mu neodpustím je zvuk. Nečakal som od toho zázraky, ale keď hrá potichšie, dokáže liezť na nervy tak, že vtedy chytím korekcie a snažím sa z toho vylúdiť nejaký nekryštálkový zvuk. Je to otázka zvyku a kritici by mi mohli vytknúť aj to, že už počuli aj horšie, s čím súhlasím. Na
Aiwa CS-W220, ktorú som mal asi v 1990 roku sa nechytá. Zvuk rozsýpajúcej sa krabičky so špendlíkmi. Mimochodom tento víkend som ju držal v ruke, ale odolal som. Až bude definitívne jasné koľko miesta mi ostane doma po reorganizácii umiestnenia zbierky, pouvažujem. Ale venujme sa tomuto JVC.
Je to jednokazetový stereorádiomagnetofón s väčšinovým podielom ovládania na vrchnom paneli, rozhlasovou normou CCIR a AM vlnovými rozsahmi MW, SW1, SW2. Nemá prepínač na chromdioxidové pásky a autostop má klasický, jazýčkový. Reproduktorová časť je širokopásmová s jedným reprákom na všetko a to, čo vyzerá ako výškáče v strede repromriežky je iba optický klam, bižutéria. Po vonkajších stranách repromriežok sú stereo mikrofóny s jednou vymoženosťou a tou je natáčanie v smere zvuku. Slúžia na to páčky pod nimi. Dajú sa nasmerovať o 90 stupňov. Prístroj má počítadlo pásky a ako obvykle dva nepodsvietené ručičkové indikátory. Všetko je iba otázkou času a možno za nejaký čas tam vrazím bielu LED a bude vystarané. VU metre sa v režime prehrávania hýbu podľa sily hlasitosti, čo je podľa mňa dosť gýčový nezmysel, pretože VOLUME musí byť dosť vykúrené aby sa ručičky dali do pohybu. No a ešte keď sú vinou „nepodsvietenia“ aj ťažko čitateľné, ozaj to stráca efekt. Ou, aj by som zabudol, prístroj má aj CINCH IN, OUT prepojenia, a čo je najsambrutálnejšie, nechápal som ako sa vlastne aktivuje linkový vstup, keď tam nie je naň prepínač, ale iba v polohe RADIO ON je pod nápisom biely rámček LINE IN! Jednoducho, stačí v režime RADIO priviesť na CINCH-e audiosignál a vstupy sa prepnú automaticky. Na tú dobu (1979), klobúk dole, o tom sa im v TESLE ešte ani nesnívalo.
Krátke demo video je aj na mojom YouTube kanále DEMO VIDEO na Eduard Boombox YouTube channel.
 
Ďakovačka: Ďakujem Janči!
Rok výroby: 1979
Váha: 4,25 kg
Rozmery d x v x h: 41 x 23 x 13
 
Ďalšie fotografie:
Stero radio cassette recorder JVC RC-717JW Stero radio cassette recorder JVC RC-717JW

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -