tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 71 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

JVC RC-717JW

'

 

 

RC-717JW

Stero radio cassette recorder JVC RC-717JW

 
Môj zabudnutý sen z detstva sa stal v posledných týždňoch skutočnosťou. Ako cca 10-11 ročný chlapec som bol u strýka na prázdninách a tam som videl v dovtedy mojom krátkom živote snáď prvý kazetový stereo rádiomagnetofón japonskej výroby. Mal ho nápadník našej mladej susedky, ktorý ho tam občas priniesol a zaúčal ma do tajov vtedy dobovej maďarskej pop-rockovej hudby ako je napr. Edda, Piramis, Omega, V-Moto rock a iné vtedy na Dolnej Zemi fičiace kapely hlavne z Maďarska. Honosný nápis JVC a na tú dobu brutálny výraz stredoeurópskeho rozmeru boomboxu som mohol beztrestne obchytkávať, pridávať hlas, nulovať počítadlo, pridávať výšky... Od tých prázdnin som túto mašinu nikde naživo nevidel, a ako predstava môjho prvého magnetofónu na ktorý by som si sám od seba zarobil, bola presne takáto. To som samozrejme vtedy ešte nevedel aká bola konkrétna cenová realita, no akonáhle sa načrtli hrubé rysy blížiaceho sa splnenia môjho vysnívaného rozpočtového kritéria, veľmi som vytriezvel, pretože cena takejto mašiny bola okolo 8.000 korún československých, čo bola naozaj pálka. V hmotnejšej predstave to bolo asi 4000 litrov asi 2% vreckového litrového balenia mlieka, ktoré stálo vtedy 2 koruny. No a v roku 1980 to bolo cca 8 mesačných platov priemerného robotníka. Brutus, že? 
Takže keď mi v roku 2010 človek konečne doniesol to, čo vravel, že to je asi „niečo také aké zháňám“, nevychádzal som z údivu. Po 30 rokoch sa mi splnil sen! V rukách som držal špinavú, zaprášenú, zachrčanú a časom zájdenú túžbu z môjho detstva. Má pre mňa nevyčísliteľnú morálnu hodnotu.
No, ale aby som ho iba nechválil, tak ho teraz idem dodrbať, čo je to vlastne za šrot! Ale nie, nebudem zveličovať, zase také zlé to nebolo.
Všetko je na ňom fajn, aj mechaniku som rozchodil, ale jedno čo mu neodpustím je zvuk. Nečakal som od toho zázraky, ale keď hrá potichšie, dokáže liezť na nervy tak, že vtedy chytím korekcie a snažím sa z toho vylúdiť nejaký nekryštálkový zvuk. Je to otázka zvyku a kritici by mi mohli vytknúť aj to, že už počuli aj horšie, s čím súhlasím. Na
Aiwa CS-W220, ktorú som mal asi v 1990 roku sa nechytá. Zvuk rozsýpajúcej sa krabičky so špendlíkmi. Mimochodom tento víkend som ju držal v ruke, ale odolal som. Až bude definitívne jasné koľko miesta mi ostane doma po reorganizácii umiestnenia zbierky, pouvažujem. Ale venujme sa tomuto JVC.
Je to jednokazetový stereorádiomagnetofón s väčšinovým podielom ovládania na vrchnom paneli, rozhlasovou normou CCIR a AM vlnovými rozsahmi MW, SW1, SW2. Nemá prepínač na chromdioxidové pásky a autostop má klasický, jazýčkový. Reproduktorová časť je širokopásmová s jedným reprákom na všetko a to, čo vyzerá ako výškáče v strede repromriežky je iba optický klam, bižutéria. Po vonkajších stranách repromriežok sú stereo mikrofóny s jednou vymoženosťou a tou je natáčanie v smere zvuku. Slúžia na to páčky pod nimi. Dajú sa nasmerovať o 90 stupňov. Prístroj má počítadlo pásky a ako obvykle dva nepodsvietené ručičkové indikátory. Všetko je iba otázkou času a možno za nejaký čas tam vrazím bielu LED a bude vystarané. VU metre sa v režime prehrávania hýbu podľa sily hlasitosti, čo je podľa mňa dosť gýčový nezmysel, pretože VOLUME musí byť dosť vykúrené aby sa ručičky dali do pohybu. No a ešte keď sú vinou „nepodsvietenia“ aj ťažko čitateľné, ozaj to stráca efekt. Ou, aj by som zabudol, prístroj má aj CINCH IN, OUT prepojenia, a čo je najsambrutálnejšie, nechápal som ako sa vlastne aktivuje linkový vstup, keď tam nie je naň prepínač, ale iba v polohe RADIO ON je pod nápisom biely rámček LINE IN! Jednoducho, stačí v režime RADIO priviesť na CINCH-e audiosignál a vstupy sa prepnú automaticky. Na tú dobu (1979), klobúk dole, o tom sa im v TESLE ešte ani nesnívalo.
Krátke demo video je aj na mojom YouTube kanále DEMO VIDEO na Eduard Boombox YouTube channel.
 
Ďakovačka: Ďakujem Janči!
Rok výroby: 1979
Váha: 4,25 kg
Rozmery d x v x h: 41 x 23 x 13
 
Ďalšie fotografie:
Stero radio cassette recorder JVC RC-717JW Stero radio cassette recorder JVC RC-717JW

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -