tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 148 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

UNIVERSUM V-4085

'

 

Marantz stereo receiver model 2216

4085

sound system

Marantz 2216 stereo receiverDnes, v nedeľu 11.5.2014, som mal v upršanom počasí veľkú dilemu.
Po prvé: Bolo by treba dať do poriadku jeden tangenciálny gramofón Technics a šupnúť ho na predaj. Nakoľko nevystavujem veci na predaj bez toho, aby som čo najlepšie nepoznal stav veci, chcelo by sa mu trošku povenovať, ale chýba vôľa... Aké sú ďalšie možnosti?
Po druhé: Ležať, spať, nič nerobiť, a dospať minimálne mesiac. Hmm, to by som nebol ja. Takže skúsim niečo iné.
Po tretie: Myslím, že mám v počítači uložené fotky z mojej veže UNIVERSUM, ktorú používam vo svojej dieľničke a ktorú už roky sľubujem, že ju predstavím a pozriem sa jej na zúbok, lebo zatiaľ je to čo sa vnútorného stavu týka jedna veľká neznáma.

C, alebo po tretie je správne! Raz sa to muselo stať a dnes vám teda predstavím kolos, ktorý mám umiestnený nad pracovným stolíkom ergonomicky tak, aby príliš nezavadzal.

Na čo sa to dívame?
"6 komponentová" veža skladajúca sa z jednotlivých dielov, prepojených s hlavným mozgom v zosilňovači páskovými multikáblami. Takže žiadne výstupy typu CINCH sa nekonajú a rozhodne tieto komponenty nemajú takú hodnotu ako komponenty, ktoré vídame v "HiFi" inzerátoch. Narážam na to, že predávajúci sa ma snažil presvedčiť o tom, že výsledná (značne prestrelená) cena vznikla akýmsi rozrátaním ententičky jednotlivých komponentov na kus - krát 6! To som sa teda dobre zasmial, že to určite nie. Ak si dobre pamätám, cena začínala na 130€ za to, čo vidíte bez tých šiestich reprosústav a origo hifistojanu. Jediné, čo k tomu boli, boli diaľkové ovládania. Odhliadnuc od pôvodnej ceny, ktorá sa za celý nový komplet s DPH pohybovala údajne v relácii 2300€ (neviem kde to vzali na jednej nemeckej stránke), teda 6 reprosústav vrátane subwoofera, originálny sklo - plastový stojan, by sa dalo povedať, že super cena, ale ten stav... Mierne odbočím. Moje auto stálo 350.000 SK pred 10 rokmi. Bez alarmu, centrálu, ani rádio v ňom nebolo, všetko som musel navyše dokúpiť. Dnes po 10 rokoch nemá hodnotu ani 1500€ s alarmom, rádiom a centrálom a už neviem čo som do toho medzi časom popchal, nevraviac že je v omnoho lepšom funkčnom stave ako táto veža, aj keď je to neporovnateľné. Poukazujem len na to, že sa niektorí predajcovia oháňajú dobovou cenou dokonca v nemeckých markách, čo je totálny blud v kontexte toho, čo som o amortizácii a morálnom úpadku spotrebného tovaru uviedol.
Tu ale platí výnimka v kategórii highend zariadení. Tie majú dnes trvalú hodnotu aj po rokoch, ale musia byť aj v super stave a je aj dôležité, či majú blbú originál krabicu s návodmi, na čo si zberatelia potrpia.


Takže táto veža mi nepadla do oka len tak, že by som velebil značku UNIVERSUM, aj keď viem, že robili aj kvaltiné veci. Celý záujem bol postavený na veľmi šikovnej šírke zostavy, ktorú by som si bez toho, aby mi zavadzala na stole mohol kľudne postaviť do svojho dosahu. Pekná je tiež, o tom potom, nehanbím sa za ňu, ALE....
Vždy musí byť nejaké ALE!!! To, že veža bola docapkaná a polofunkčná ma pred hlbším zoznámením sa s ňou trápilo málo. Ako prvé mi padli do oka totálne vytrieskané fluoresenčné displeje. Jednotlivé segmenty už majú najlepšie roky za sebou, takže už svietia dosť slabo. Aj dnes, keď počúvam vežu a aby mi tie displeje vydržali čo najviac, pretože nehodlám tento systém meniť za nič iné, využívam funkciu DIMMER a veža je v prevádzke so zníženým jasom displeja. Snáď mu to pomôže predĺžiť život.
Ďalšia vec, čo klopítala, bola kazetová mechanika, ktorej som sa nebál, tam by ma čakalo riziko menšie ako ten prekliaty CD prehrávač, ktorý bol od začiatku nefunkčný a čo bolo najhoršie, zásuvka pri vysúvaní drhla a nebolo tam veľa vecí kóšer. Po prinesení veže domov a otvorení mechaniky som prišiel na to, že sa v nej rýpal nejaký rakúsky odborník. Amen tma! Bol som uzmierený, že až také jednoduché to nebude, ale že to skončí tak, ako sa vyjadrím nižšie, som veru nečakal.
Vráťme sa preto trošku na začiatok a povedzme si o tomto zázraku niečo všeobecnejšie.

Značka UNIVERSUM bola predurčená na výrobky svetoznámeho obchodného systému pod značkou QUELLE s domovom v bývalom Západnom Nemecku, ktorý sa neskôr po perestrojke rozšíril aj do krajín bývalého východného bloku, aby neskôr zbankrotoval a pohltila ho iná konkurenčná obchodná sieť. Anamnézu a hierarchiu Spoločnosti tu nebudem rozpisovať.
Táto "veža" ak ju tak môžem nazvať je systém pospájaný z jednotlivých krabičiek, nie však samostatných komponentov. Skladá sa z (zhora): CD prehrávača so spoločným displejom pre kazetový deck, krabičkou s dvoma ručičkovými indikátormi ako ukazovateľ výstupného výkonu podsvietenú žiarovkami, tunerovou časťou, kazetovým deckom, zosilňovačom 5.1 s možnosťou navyše pripojiť externé zariadenie (AUX) a minidiskovým rekordérom úplne na spodu. Toto bol ten hlavný dôvod, prečo som tento systém chcel. All in one, žiadne kombinácie, všetko pod jednou strechou v jednej línii.


Jednotlivé súčasti na fotke zhora:

UNIVERSUM CD 4085: Modul s CD mechanikou - momentálne a aj určite do budúcna nefunkčný. Pod zásuvkou na CD je displej, ktorý ukazuje rôzne údaje ako prehrávanú skladbu, počet skladieb v mriežke atď. Je spoločný aj pre kazetový deck. Akonáhle sa spustí kazeta, prehodí sa režim automaticky na prevádzku kaz. decku, kde je vidieť nápis TAPE a údaj na štvorcifernom počítadle. Displej je dosť unavený, ani sa k tomu ďalej vyjadrovať nebudem. K CD mechanike poviem ešte raz iba zopár kusých informácií. Pri kúpe sa predávajúci veľmi čudoval, že nejde CD, lebo ten, čo mu tú vežu predával tvrdil, že je v poriadku. Po bádaní, že teda keď vravel, že ide, tak musí ísť, sme zistili, že mechanika sa aj nejak čudne vysúva, by som povedal že aj nejak cez zuby a o načítaní média ani reči. Cena šla teda dole s tým, že aj keď by optika nečítala, kúpim za 20-25€ nejakú novú a bude pokoj. Až po rokoch som sa túto vežu rozhodol nedávno otvoriť a s hrôzou som zistil, že nie som sám, kto chce CD mechanike pomôcť k životu. Totálne rozšrotovaný SMD trimer na doske optiky svedčil o všetkom. Bol dokonca polo-odlupnutý z dosky a pri snahe ho priletovať mi odpadol úplne. O nastavení laseru tiež ani reči, ale keď už bol v takom stave, tak si myslím, že ho aj tak prekúrili a optika to mala dávno za sebou už pri kúpe, nech by sme sa snažili akokoľvek. Nevraviac o zásuvke na CD, ktorá sa správala veľmi podivne. Samozrejme, pri rozoberaní optiky sa im zásuvka vyšmykla a nasadili ju tam len tak. Pričom porušili časovanie ozubených koliesok a ... no čo si budeme hovoriť, dalo mi to dosť času, než som to poskladal dokopy bez servisného návodu s jasným výsledkom, že CD prehrávač už nikdy hrať nebude. Následne po zisťovaní behaním po internete a hľadaním novej optiky som prišiel na strašnú vec, že zúfalé výkriky poliakov, ktorí sa tiež márne pokúšajú zohnať nový pickup do tejto konkrétnej mechaniky neveštia nič dobrého a bude sa jednať o špeciálny, už všade dávno vypredaný typ SANYO S B 1904795. Nedokázal som nájsť ani ekvivalent. Všetky otázky na túto tému boli vo fórach nezodpovedané. Takže nádej, ktorú som si vypestoval, že za zníženie už aj tak prehnanej ceny za polofunkčný črep si kúpim náhradnú optiku, sa rozplynula ako ten sen, že raz budem na pár hodín robiť gynekológa Pamele Anderson.
Celá moja ergonomická predstava teda vyšla nazmar, pretože aj tak nemám zariadenie, ktoré spĺňa plnohodnotne svoj účel, čo bola základná podmienka pri zariaďovaní dielenského kúta (absencia funkčnosti CD) a v konečnom dôsledku som vyvalil zbytočné prachy za nevyužitý luxus. Ale hlavne, že mi to sadlo rozmerovo. smiley
b_400_0_16777215_00_images_Exponaty_UNIVERSUM_V-4085_cd_UNIVERSUM_V4085-013.jpg


UNIVERSUM VU 4085: Krabička o hmotnosti asi 300 gramov obsahujúca nič iné, iba dva indikátory výstupného výkonu (VU metre) s debilnými ručičkami, ktoré vôbec nie je vidieť že behajú, pretože majú šírku cca 0,1 mm, takže sa úplne pred škálou stratia. Na čo toto bolo dobré, naozaj neviem. Na prednom paneli je jeden prepínač, ktorý prepína silu vstupu. Prakticky vzaté, ak počúvame systém nahlas, tak aby nám ručičky nevybili stenu meráku, nastane nejaký útlm a ručičky behajú striedmejšie. Vraj + - x10...

gallery1


UNIVERSUM T 4085: 30 predvoľbový tuner s RDS a parádne vyžíhaným displejom. Na jeho displeji sa zobrazujú aj všetky informácie o aktuálnom režime zosilňovača, t.j. prepnutý vstup, nastavenie ekvalizéru, na chvíľu sa zobrazí po pohybe potenciometrom úroveň hlasitosti. Tuner ukazuje RDS informácie o stanici, prípadne čas, frekvenciu. Medzi čačky patrí aj rôzny režim zobrazovania spektrálneho analyzéra: Zospodu hore, zhora dole, odstredu hore a dole súčasne atď. Ekvalizér zase disponuje prednastavenými funkciami Rock, Pop, Vocal, Classic, Flat. Citlivosť tunera? Ale áno, na moju dorobenú teleskopickú anténu pripevnenú na najvyššej krabičke sa moje obľúbené rádio Best FM dá chytiť celkom dobre aj v Stereu a komplet RDS informáciami.
Ohľadom tunera musím spomenuť ešte jednu pikošku. Snažil som sa ojebabrať jeden fakt, že vždy keď skončím prácu v kútiku, vypínam všetko zo siete, teda aj vežu z režimu STAND BY. To malo za následok vždy zabudnutie staníc a vymazanie všetkých parametrov. To som považoval za normálne. Tieto zariadenia sú konštruované na krátkodobý výpadok prúdu a nie, aby si veža pamätala aj tri dni nastavené parametre. Aj keď, veľa výnimiek potvrdzuje pravidlo. Po rozobraní tuneru sa na mňa usmiala veľká DPS, na ktorej bola aj pamäťová batéria. Zaliaty 3,6 V Ni-Cd baterry pack s troma do série zapojenými dobíjateľnými akumulátormi 1,2V, 35mAh. Všimnite si v galérii, baterka bola úplne vysolená, ja sa ani nečudujem, že pamäť nedržala ani sekundu. Po zistení voltáže som si povedal, že je v tuneri miesta dosť, zapriahnem tam tiež 3 x 1,2V, ale 1400mAh články z vyradeného el. skrutkovača, veď čo, baterka ako baterka. Akurát neviem kedy sa stihnú dobiť. To je trošku iná kapacita. Viď obrázky, všetko som zapojil a dokonca je to už vyskúšané, veža vydržala aj tri dni bez zapnutia, ale potom nastalo to, čoho som sa obával. Baterky klesli a nestačia sa dobíjať pri bežnej prevádzke, takže som možno tam, kde som bol. Ale aspoň na pár hodín to drží, to viem. Jasné, zvýšiť nabíjací prúd. Naozaj som rád, že mi to rádio ešte hrá. Ale nie, zase taký zložitý úkon to nie je, ale treba na to mať tú správnu náladu.

gallery2


UNIVERSUM C 4085: Autoreverzný kazetový deck s funkciou REPEAT, Dolby NR a prepínaním režimu reverzu. LED indikátor umiestnený na transportnej zásuvke kazety indikuje vloženú kazetu. Potom sú tam ešte LEDky po boku tej veľkej a tie nám zase ukazujú, ktorým smerom ide pri prehrávaní kazeta.
Čo sa reverzného decku týka, tak ten je urobený veľmi dobre, z obrázkov môžete vidieť ako je konštruovaný. Dostal kompletne nové remene a gumičky, pekne som ho vyčistil a hrá ako z veľkej knihy. Tu prasácky zásah našťastie robený nebol.

gallery3


UNIVERSUM V 4085: Systémový zosilňovač s 5.1 zvukom, riadiaci všetky komponenty čo sa ako napájania týka, (okrem MD) tak aj všetky zvukové cesty vedú sem. O výkone pomlčím. Také sprostosti, aké sa dokážu popísať na internete, že 2x300W a podobné nezmysly sem radšej nebudem dávať. Najdôveryhodnejšia informácia, aj to nie presvedčivá, je výkon predných výstupov na reprosústavy a to 2 x 50W. Obávam sa, ale že ani to nie DIN, ale možno RMS. O NF výkon sa starajú dva integrované obvody STK 4162 a STK 4192. Do predného panelu môžeme zapichnúť mikrofón a mixovať tak hovorené slovo do záznamového zariadenia, voliť si zvukové režimy, pripojiť slúchadlá, vybrať si niektoré prednastavené režimy ekvalizéru, alebo elektronicky si regulovať basy a výšky zvlášť. Krivka ekvalizácie sa tým následne upravuje. Samostatná kapitola je ovládanie 5.1 zvuku a rôznych zvukových režimov ako Live, Hall... Zosilňovač je iba ako krabička bez indikátorov, všetko okolo ovládania sa zobrazuje na displeji v tunerovej krabičke. Potenciometer je elektronický, tzv. nekonečný, úroveň hlasitosti sa zobrazuje na displeji tunerového modulu. Do AUX vstupu som zapojil externé zvukové zariadenie - prenosný DVD prehrávač, ktorý má slot na pamäťovú kartu a keď niečo robím, nie je nad to, že nemusím stále prehadzovať CD-čka, kazety, ale z 8GB SD karty mi cvrlikajú MP3-ky. Áno, MP3-ky. Pri letovaní, klopkaní a vŕtaní nepotrebujem hifi. Aj tak sa viac sústredím na prácu, a nie na kvalitný posluch hudby.
Na čo nesmiem zabudnúť sú reprosústavy, ktoré reprezentujú finálny zvuk! Pripojené mám staré dobré 35 litrové trojpásmovky TESLA 1 PF 067 68. Bez zbytočných rečí, hrajú veľmi dobre a s vežou si rozumejú. Samozrejme, musím kontrolovať výkon, predsa len majú 8 ohmov do 35W.

gallery4


Pre silné povahy: Z fotiek vidíte, že (nielen tento) systémový zosilňovač bol rozobraný a vyčistený do posledného modulu. Toto je svedectvo o tom, čo za hnoj sa dnes predáva na bežnej internetovej občianskej inzercii. A v mojom prípade vôbec nie lacný. Z nasledujúcich fotiek vás určite prejde mráz po chrbte, ale verte tomu, že v prevažnej miere sa práve toto skrýva aj vo vašom zariadení, ak ste ho kúpili lacno, prípadne od človeka, ktorý takúto elektroniku vozí na kilogramy, až metráky, nemá k nej žiaden vzťah, alebo jednoducho povedané, taký čo nevie a príliš ho nezaujíma, čo predáva. Pri kúpe Vám akurát tak povedia "šak za tú cenu, to si dočistíte sami, ja na to nemám čas". Vy sa s pocitom, že ste nekúpili niečo predražené, celý vytešený radujete z dobrého nákupu. Do tej doby, než sa ozvete napríklad mne, že ste kúpili niečo a či by som sa na to nepozrel a nedal to trošku dokopy, lebo ten stav nie je dobrý a zvnútra je to špinavé a tam jeden reproduktor niekedy hrá a niekedy nie, občas to vypadáva... Áno, je to bežná prax, nevyskytujúca sa často, ale raz za čas určite. Dostávam maily s poviedkami ako lacno niečo kúpili a veľkoryso mi je za túto činnosť ponúkaná SAMOZREJME nejaká odmena, čo si ale ľudia neuvedomujú, že práve pri takomto čistení hrozí riziko, že zariadenie už nenabehne, pretože sa niečo môže odpáliť statickým výbojom na kontaktoch integrovaného obvodu, ale hocičo iné. Panuje tu všeobecný dojem, že iba chytím vysavač, napchám hadicu do útrob zariadenia, zapnem sanie, alebo to vyriešim mokrou handrou namočenou v saponáte. Nemá naozaj zmysel tu vyplakávať, že čo si na mňa ľudia dovoľujú, lebo toto je vyslovene drzosť a nie vôľa niekomu dať zarobiť ak už sa bavíme o nejakej odmene. Nejeden riadok som na tejto stránke opísal o tom, čím sa zaoberám a čo a ako vlastne robím. Hodia si do googlu nejaký keyword a nájdu boombox.sk a "aha, tohoto človiečika to baví, nebudem to dávať do servisu, skúsim to tu, bude to určite lacnejšie, on to má ako hobby". Nie, odporúčam si prečítať pre informáciu predmet mojich činností v tomto článku.
Chumáče prachu a nanesenej špiny rôzneho pôvodu a chudiatka, pomaly zhorené súčiastky, pretože vplyvom tepla sa na ne lepil prach a ten im slúžil ako dokonalá deka pred podchladením. Uvedomujem si, že výsledok nie je možné v niektorých prípadoch považovať za "vyliečený", ale robil som čo sa dalo. Ožehnuté rezistory, časti dosiek a iné súčiastky už nikdy nebudú ako nové, ale tým, že sa veža vobec nepreťažuje a hrá ledva na 30% výkonu určite celému zariadeniu značne predĺži už toľko doteraz skúšaný život.
Majte sa teda na pozore pri kúpe, uvedomte si, čo a hlavne za koľko peňazí kupujete. Od toho bude závisieť aj vaša budúca spokojnosť. Vec si riadne prezrite a ak bude predajca seriózny, dovolí vám odstrániť veľakrát iba 4 skrutky a odňať vrchný kryt prístroja. Tento pohľad na vnútro vám napovie viac ako pekná fotka na inzercii.
Pozrite si v galérii, ako vyzeral samotný zosilňovač po prvom otvorení u mňa doma. Fotografie po čistení ste si už mohli pozrieť vyššie.

gallery5


UNIVERSUM MD 4085: A ďalšia vec, ktorú som chcel na svojej veži v dieľničke mať. Minidiskový rekordér. Má samostatné diaľkové ovládanie a toto je komponent, ktorý má aj vlastné napájanie na rozdiel od ostatných a taktiež svoje diaľkové ovládanie. Na prístroji je vzadu možné prepnúť na režim ovládania originálnym DO, alebo použiť systémové k veži, na ktorom je ale menej ovládateľných funkcií. Tu je displej celkom dobrý a prehrávač pracuje normálne. Funkcie má všetky, čo by mal mať MD rekordér, na zadnom paneli RCA analógový vstup a výstup, TOSLINK optický vstup a výstup, spomínaný prepínač režimu diaľkového ovládania a prepojovací RCA modul na spoluprácu s čidlom na DO umiestnenom na zosilňovači.

gallery6


Toľko teda nakoniec vážení. Možno sa veľa ľudí v tomto článku nájde, a povie si, áno, tak to je, stalo sa to aj mne. A nevylučujem ani to, že taký istý zástup ľudí bude na mňa nahnevaný. Je mi to jedno. V tomto článku som nič neprifarbil, bol som až na svoje pomery príliš zdržanlivý. O menovaní predajcu(ov) tak isto. K čomu by to bolo dobré? Zlo plodí iba zlo, ak niektorí ľudia niečo robí zlé, aj tak sa im to vráti ako bumerang. Nie je nutné maľovať mená na steny. Filozofia, ktorú pri predaji niektorí praktizujú, je mi cudzia, nesúhlasím s ňou, čo je môj problém. Neškodí mi iba do tej miery kým sa to netýka priamo mňa. Aj keď je Bratislava veľká, je to dosť malá dedina, aby sa tu nepremleli u mňa ľudia s negatívnymi referenciami na jednotlivých bratislavských predajcov.  Aj keď predávam aj ja občas, nezaraďujem sa medzi nich, hoci kupujúci radi v mojich, aj keď pozitívnych hodnoteniach na bazoši tento termín "predajca" používajú. Ja z toho našťastie nežijem a práve preto nikomu tento džob ani nezávidím. Tu nie je čo závidieť. Už to dávno nie je to, čo to bývalo, ale o tom by mohli hovoriť práve tí, ktorí si na tomto džobe ešte pred 5 a viac rokmi rokmi dokázali slušne budovať svoj životný rozpočet a dnes sa tejto činnosti už venujú veľmi sporadicky, zo zotrvačnosti. Peace!


V tejto galérii si pozrite vežu vo svojej plnej vyblýskanej kráse.

gallery7

Späť na Úvodnú stránku

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -