tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 261 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TESLA Condor K-304, ANP 642

'

 

 

Condor K-304, ANP 642

TESLA Condor K-304 ANP642

 

Tento Condor sa ku mne dostal čírou náhodou. Pánko mi na môj dopyt sľúbil, že mi prinesie taký kazeťák, aký zháňam, t.j. nejaký japonský, alebo nemecký, sám nevedel konkrétne, ale rozhodne to vyzerá ako tie boomboxy na obrázkoch z letáčika. Fajn, dohodli sme sa, sľub dodržaný, pánko prišiel a vytasil na mňa toto! Vravím, ale veď to nie je japonské ani nemecké, to je československý Condor! Iné nemá, toto je ono! Tak fajn, prišlo to v značne žalostnom stave asi 10 rokov po žúre pri rybníku s rákosím. K tomu sa ešte dostaneme. No tak dobre, pozriem sa na to, teslácke mechaniky milujem!!!! Tak ako to vyzerá? Obitý, farba, resp. povrchová úprava poškodená od nejakého agresívneho roztoku, chýbajúce tandemové gombíky na VOLUME a REC LEVEL, gombík od hlavného vypínača, hrdzavé osky potenciometrov... No žalostné, ale ŽIVÉ!!!! Po zapnutí strašný praskot, chrčanie. No to, čo sa odohrávalo pri repasácii sem radšej nebudem písať, ale koniec dobrý, všetko dobré, po pár dňoch strávených nad ním som mohol radostne zvolať - K-304 žije!!! A prečo som napísal že žúr pri rybníku? Pri rozoberaní zadného panelu som sa nevedel dostať k skrutkám. Zistil som, že v celej hĺbke skrutkových otvorov bolo zatvrdnuté blato.  Archeológ by sa potešil, totižto v určitej hĺbke, cca 2 cm sa zatvrdnuté blato zmenilo na ozajstné blato, proste niečo blatové, ílovité a hlavne páchnúce ako keď sa vyleje potok z koryta a po pár dňoch ustúpi. Pravdepodobne ho niekto oprel do hlbokého blata, ale naštastie to nepreniklo do útrob prístroja. Povinná jazda, výmena gumičiek, z ktorých tam boli iba rozleptané kúsky, prítlačná kladka, celkové vyčistenie, všeobecné spojazdnenie, odstránenie zopár studených spojov, nekonečné ladenie mechaniky a hurá do života!
Inak hrá fenomenálne, áno s neodmysliteľným šumom tesláckych MBA 810-tok. A že sú tam až štyri považujem za fakt luxusnú vymoženosť. Fotografia je z prvej verzie tohto môjho exponátu, kde som celú bedňu dal horko - ťažko dokopy so všelijakými náhradami potenciometrových a ovládacích gombíkov. Druhá verzia, ktorá bude zlátaná z ďalšieho Condora, ktorý som nadobudol bude mať už originál všetky strieborné gombíky a hlavne bude skelet v omnoho lepšom stave. Z dvoch kusov sa lepšie robí jeden poridny. Ibaže v prvom rade musím opraviť mechaniku, pretože mi po pár mesiacoch začala zastavovať asi po dvoch sekundách, čo je asi neklamný znak toho, že mi odišli snímacie kefky na obrátkovom čidle a detekujú zastavený unášač. Už keď hovorím o tomto, na okraj uvádzam, že v tomto modeli je snímanie obrátok riešené kovovými kefkovými snímačmi a nie fotosnímačovou technológiou.
DEMO video Tesla Condor on Eduard Boombox YouTube channel


Rok výroby: 1987 - 1989
Váha: 6,7 kg
Rozmery d x v x h: 60 x 26 x 14

Späť na hlavný zoznam TESLA

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -