tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 98 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

TESLA Condor K-304, ANP 642

'

 

 

Condor K-304, ANP 642

TESLA Condor K-304 ANP642

 

Tento Condor sa ku mne dostal čírou náhodou. Pánko mi na môj dopyt sľúbil, že mi prinesie taký kazeťák, aký zháňam, t.j. nejaký japonský, alebo nemecký, sám nevedel konkrétne, ale rozhodne to vyzerá ako tie boomboxy na obrázkoch z letáčika. Fajn, dohodli sme sa, sľub dodržaný, pánko prišiel a vytasil na mňa toto! Vravím, ale veď to nie je japonské ani nemecké, to je československý Condor! Iné nemá, toto je ono! Tak fajn, prišlo to v značne žalostnom stave asi 10 rokov po žúre pri rybníku s rákosím. K tomu sa ešte dostaneme. No tak dobre, pozriem sa na to, teslácke mechaniky milujem!!!! Tak ako to vyzerá? Obitý, farba, resp. povrchová úprava poškodená od nejakého agresívneho roztoku, chýbajúce tandemové gombíky na VOLUME a REC LEVEL, gombík od hlavného vypínača, hrdzavé osky potenciometrov... No žalostné, ale ŽIVÉ!!!! Po zapnutí strašný praskot, chrčanie. No to, čo sa odohrávalo pri repasácii sem radšej nebudem písať, ale koniec dobrý, všetko dobré, po pár dňoch strávených nad ním som mohol radostne zvolať - K-304 žije!!! A prečo som napísal že žúr pri rybníku? Pri rozoberaní zadného panelu som sa nevedel dostať k skrutkám. Zistil som, že v celej hĺbke skrutkových otvorov bolo zatvrdnuté blato.  Archeológ by sa potešil, totižto v určitej hĺbke, cca 2 cm sa zatvrdnuté blato zmenilo na ozajstné blato, proste niečo blatové, ílovité a hlavne páchnúce ako keď sa vyleje potok z koryta a po pár dňoch ustúpi. Pravdepodobne ho niekto oprel do hlbokého blata, ale naštastie to nepreniklo do útrob prístroja. Povinná jazda, výmena gumičiek, z ktorých tam boli iba rozleptané kúsky, prítlačná kladka, celkové vyčistenie, všeobecné spojazdnenie, odstránenie zopár studených spojov, nekonečné ladenie mechaniky a hurá do života!
Inak hrá fenomenálne, áno s neodmysliteľným šumom tesláckych MBA 810-tok. A že sú tam až štyri považujem za fakt luxusnú vymoženosť. Fotografia je z prvej verzie tohto môjho exponátu, kde som celú bedňu dal horko - ťažko dokopy so všelijakými náhradami potenciometrových a ovládacích gombíkov. Druhá verzia, ktorá bude zlátaná z ďalšieho Condora, ktorý som nadobudol bude mať už originál všetky strieborné gombíky a hlavne bude skelet v omnoho lepšom stave. Z dvoch kusov sa lepšie robí jeden poridny. Ibaže v prvom rade musím opraviť mechaniku, pretože mi po pár mesiacoch začala zastavovať asi po dvoch sekundách, čo je asi neklamný znak toho, že mi odišli snímacie kefky na obrátkovom čidle a detekujú zastavený unášač. Už keď hovorím o tomto, na okraj uvádzam, že v tomto modeli je snímanie obrátok riešené kovovými kefkovými snímačmi a nie fotosnímačovou technológiou.
DEMO video Tesla Condor on Eduard Boombox YouTube channel


Rok výroby: 1987 - 1989
Váha: 6,7 kg
Rozmery d x v x h: 60 x 26 x 14

Späť na hlavný zoznam TESLA

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -