tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 119 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

HITACHI TRK-5280E

'

 

 

TRK-5280E

Radio cassette recorder Hitachi TRK-5280E

 

Ďalší pacient, ktorý sa dostal do mojej zberby elektrobalastu je vyšší brat HITACHI TRK-8170, ktorý si tiež môžete nájsťna tejto stránke. Pri jednej návšteve švagrovcov na chalupe mi udrel do oka a keď som sa lepšie pozrel čo to tak dobre hrá, uvidel som niečo tmavé, zapadané od natrúsenej omietky z tehál a muriva, značne zaprášené a zapichnuté do elektriny šnúrou od holiaceho strojčeka. Namiesto antény drôt z nulového vodiča, ale hral ako víno.
Na všeobecný údiv ostatného publika ako ma takéto niečo môže nadchnúť, mi bol tento "littlemasterpiece" vďačne s láskou a pochopením podarovaný s tým, že teda keď ho dám do pucu a urobí mi to radosť nech stane sa vôľa moja.
Toto je fotka pár minút po nadobudnutí. To, čo ma čakalo vovnútri bola hotová pohroma. Tradičné samorozleptávacie gumičky, ktoré výrobca tak s obľubou dával do svojich prístrojov zase raz urobili svoje. Moje čerstvo vyprané tričko sa o hodinu zmenilo na pomocnú handru uhoľného robotníka a množstvo použitého čistiaceho acetónu na hodinu sa pomaly blížilo k spotrebe nenažraného amerického dvanásťvalca! Gumičky vyslovene kvapkali zo všetkého a mechaniku bolo treba dôkladne vyčistiť. Konkrétne sa rozložil hlavný hnací remienok na zotrvačníku a gumička poháňajúca medzikolá. Gumička na počítadlo pásky bola na prekvapenie relatívne pevná. Chudák predošlý majiteľ si myslel, že ten magnetofón nejde preto, lebo je určite suchý a treba ho namazať. Tak ho pokrstil Konkorom do všetkých otvorov pri kazetových dvierkach a po čase zaschnutý olej urobil svoje! O pár mesiacov sa z neho stal doslova Chemoprén!
Šok! Motor ani elektronika neobsahovala niečo, čím by som upravil obrátky motora, pretože mechanika točila pomaly a chcelo by to zdvihnúť obrátky, ale ani na motorčeku ani na doske trimer jednoducho nie je! Zatiaľ som to nechal tak. Ďalšou zvláštnosťou bolo, že kontrolka indikácie sterea na FM bola osadená 9V žiarovkou a nie LED diódou, čo bolo už v tých časoch celkom bežné. Nuž a keďže mám v zásobe iba 12V žiarovky do autorádií, červená LED a jeden rezistor to všetko vyriešili.
Zvuk mašinky je na svoju triedu výborný, má korekcie BASS a TREBLE zvlášť, takže nastavenia sú celkom flexibilné. Mechanika je tradične pevná, vnútorná architektúra zapojenia a osadenia elektroniky je zase tradične HITACHI "prepracovaná". Všetko so všetkým súvisí a skoro k ničomu nie je riadny prístup bez toho aby mal človek obavu či neurve nejaký kábel alebo o niečo nezavadí.

Ďakovačka: švagrovcom za posilnenie zbierky
Rok výroby: 1977
Váha: 4,5 kg
Rozmery d x v x h: 43 x 25 x 12

 

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -