tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 102 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

PHILIPS D6650/00

'

 

 

D6650/00

Philips D6650 Double cassette recorder studio II

 

Pozrite sa čo som to zase dotiahol domov! Tento karaoke – performance boombox je ozaj originálny výplod od Philipsu. Samozrejme je to MONO mašina, tu je stereo ozaj zbytočné, nekladie sa až tak dôraz na kvalitu zvuku ako na účelovosť zariadenia. Na ľavej strane je prvá MGF mechanika slúžiaca ako player s potenciometrickou reguláciou otáčok motorčeka. Nie je teda problém naladiť si hudobný nástroj podľa originál nahrávky, lebo vieme, že čím viac kópií nahrávky na rôznych strojoch, tým je ladenie uhnutejšie, prípadne transponovať tóninu keď hlas nevytiahne nejaký vysokooktávový rozsah, ďalej regulácia výstupu MGF a dva 6,3mm jack konektory na dva mikrofóny. Podotýkam, že ovládanie oboch magnetofónov je plne elektronické a všetky mechanické úkony čo sa týka posuvu mechanizmov na medzikolá a kladky vykonávajú elektromotorom ovládané krosná, ktoré boli pozasekávané, „preprogramované“ a čudujem sa, že prežili týranie predošlého majiteľa. Všetko je ale na poriadku a už si len pekne cvakajú a tancujú ako im človek pískne.
Druhý modulmechanikou je samozrejme nahrávací a deck má aj mechanické počítadlo pásky. Pod ním je zásuvka na externý zdroj napájania 12V. Praktické na ulicu, auto batéria a ideš! Nasleduje tretí vstup na mikrofón s citlivosťou 2 mV, vstup na gitaru 20 mV, a AUX 200 mV. Ako výstup slúži 6,3 mm jack na slúchadlá s impedanciou od 4-600 ohmov. Je tam síce aj nápis LINE, ale neviem či by som tým kŕmil nejaký zosilňovač, alebo iný vstup, lebo úroveň šumu je dosť značná, ale v núdzi lepšie ako drôtom do oka že áno? No a ako správna karaoke mašina má aj echo efekt (s dĺžkou 120 ms), plynule reguovateľný. Či je to použiteľné neviem, ale keď si vezmeme až gýčové dožívanie 80. rokov, určite to bolo na tú dobu „in“. Koncový audio výstup má ešte MASTER VOLUME a korekcie BASS, TREBLE. Jednotlivé mechaniky s príslušnými vstupmi sa však dajú regulovať zvlášť (TAPE A, TAPE B). Ako vyzerajú rozbrakované črevá si môžete pozrieť tu, tu, alebo vcelku tu. Toľko k prednému panelu.
Už toho veľa neostáva, bedňa je z klasickej drevotriesky a na prednej strane pred reproduktormi bol 2 cm hrubý molitanový poťah, ktorý sa ale po toľkých rokoch po sebemenšom otere všade sypal, takže chrááást, a molitan bol dole. Nahradil ho decentný predný panel, ktorý som vyrobil z bežnej smrekovej latky a potiahol zvukovoprechodnou plsťou, samozrejme čiernou. Nastúpila čalúnnicka spinkovačka a hotovo! Môže sa
nasadiť! Výdatne asistovala manželka, takže VYROBILI! Keď som sa díval na nete, videl som, že nie som sám kto mal takéto problémy, holt, zostarol ten molitan po rokoch.
Reproduktory: vtipná stránka tohto zariadenia! Okrem toho, že vôbec nevyzerajú dôveryhodne, tlačia veľmi slušný zvuk a bedňa celkom dobre rachotí. Udivil som sa nad veľkosťou napájacieho transformátora (cca 17V striedavých) ako môže zvládať taký výkon, ale zvláda. Koncový stupeň tiež nemá bohvieako veľký chladič a už vôbec nie rebrovaný, ale našťastie iba hreje. Vrátim sa však k reproduktorom. To, že nevyzerajú príliš lákavo už som spomenul, ale zabije vás určite ich váha! Je to neuveriteľné, ale basový reproduktoriba 373 g, stredotónový reproduktor 211g a výškový reproduktor 91g! Povedal by som že ultraľahká kozmická technológia. Žeby kevlarové vlákna? Ale nič to, opakujem, zvuk veľmi slušný, ako a čím ho nakŕmite, to dáva von.

Predajné info: Na predaj za 2999.-€ pod podmienkou, že sa kupujúci prihlási do súťaže o trón Superstar, alebo minimálne Talent! Doprava zdarma, platba vopred, hypotéka - nie. Nie je to veľa, pretože keď si vezmeme koľko berú rýchlokvašky superstaristi za jedno ani nie hodinové vystúpenie, hravo si na to zarobia cez jediný víkend!

Rok výroby: 1987 ???
Váha: zistíme, dopíšeme
Rozmery d x v x h: 58 x 44,5 x 21,5

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -