tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 201 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam
14:20-- Schwarz14: Zdravím
21:34-- Eduard: No to si píš Krtku, pretože Maťo nám vytrel oči niečím čo nemáme a asi v týchto zemepisných šírkach asi mať ani nebudeme! Nie že by to bol celosvetový objav, ale potešilo by keby sme mali.
19:05-- krtek: Těším se na 14.15.2018 až nám Martin z Košic ukáže svoje raritky :D
20:35-- velus: stav si pak rekneme, pokud si to vsechno budu pamatovat :)
10:23-- velus: JINAK TO POSLU DO BAZAROBOTU , MINIMALNE 35 KUSU . JINE VECI JAKO CIVKACE A REPROBEDNY TESLA A VIDEOTON MAM TAKY , KONTAKT JEN TELEFON .
10:22-- velus: Zdravím kolegové ! Z důvodu místa v domě musím hodně moc protřídit sbírku radiomagnetofonů. Proto ty z vás, kteří bydlí blízko Zlína a chtěli by si odkoupit něco za rozumně ceny tak tady je odkaz : «Klikni sem na otvorenie odkazu» NENÍ TO UPLNE VSECHNO ,NECO TAKY UHAJÍM PŘED MANZELKOU :-) RADIOVE CASTI U DRTIVE VETSINY JEDOU , KAZETOVE MECHANIKY ,NO ,VZDYT TO ZNATE SAMI, JA JSEM SE TO OPRAVOVAT NEPOKOUSEL A OPRAVAR TCHAN MI ZEMREL PRED 3 LETY. TELEFON 602 712 848 ZLÍN , ZAVOLAM NAZPET PAK Z PEVNE LINKY , KDYZ NEVEZMU HOVOR.
20:05-- Eduard: Ahoj Karle, správne, použil si mail. Ja mám momentálne iné starosti ako robiť boomboxy a preto sem zavítam len občas. Ďakujem všetkým za trpezlivosť, potrvá ešte dlhšie kým sa začnem venovať boomboxom, ale snáď do Vianoc niečo vystavím :-) Ešteže máme Krtka www.nebe.wbs.cz , ten ma dokonale supluje!
10:02-- Karel026: Zdravím Eduarde. Rád bych koupil Tebou nabízené Kotúčikové reel to reel audiokazety Eagle C-15, sle nemohu přijít na to jak je objednat. Děkuji předem za návod. :(
8:11-- Schwarz14: Zdravím,chlapi(aj Edo)!!!Už dávno som tu nebol tak som si povedal,že aspoň pri tejto príležitosti sa tu na boomboxe.sk ozvem.Zajtra je síce škola(ale mne to nevadí,už sa aj celkom do školy teším)ale teraz poďme k veci:Mám doma gramofón Tesla NC 430 s prenoskou Ortofon OMB 5E(eliptická),na ktorom počúvam často svoje platne,kúpil som ho ako používaný,gramofón hrá ale zaslúžil by si takú menšiu rekonštrukciu.Tak som sa rozhodol že si spravím taký menší projektík a to vyššie uvedená malá rekonštrukcia gramofonu Tesla NC 430(chassis HC 43)hlavne po elektrickej stránke.REkonštrukcia bude zahŕňať výmenu sieťového kábla(tomu pôvodnému káblu čo je tam nejak už neverím,nechcem vyhorieť :D ,ďalej prerobenie z 5 kolíkového Din konektora na Cinch + možno uzemnenie zvlášť a toť vše.V mojích zásobách som všetok potrebný matroš našiel takže zajtra sa ide na to!!!. P.S. Ak Edo dovolí,hodím sem niekde fotky z rekonštrukcie Tesly NC 430,totiž od boomboxov a kazeťákov som si nejak dal pauzu a dal som sa na zbieranie platní :P :P Ale ešte ma stále zaujímajú boomboxy takže to nie je stratené :D Maťo

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

PHILIPS D6650/00

'

 

 

D6650/00

Philips D6650 Double cassette recorder studio II

 

Pozrite sa čo som to zase dotiahol domov! Tento karaoke – performance boombox je ozaj originálny výplod od Philipsu. Samozrejme je to MONO mašina, tu je stereo ozaj zbytočné, nekladie sa až tak dôraz na kvalitu zvuku ako na účelovosť zariadenia. Na ľavej strane je prvá MGF mechanika slúžiaca ako player s potenciometrickou reguláciou otáčok motorčeka. Nie je teda problém naladiť si hudobný nástroj podľa originál nahrávky, lebo vieme, že čím viac kópií nahrávky na rôznych strojoch, tým je ladenie uhnutejšie, prípadne transponovať tóninu keď hlas nevytiahne nejaký vysokooktávový rozsah, ďalej regulácia výstupu MGF a dva 6,3mm jack konektory na dva mikrofóny. Podotýkam, že ovládanie oboch magnetofónov je plne elektronické a všetky mechanické úkony čo sa týka posuvu mechanizmov na medzikolá a kladky vykonávajú elektromotorom ovládané krosná, ktoré boli pozasekávané, „preprogramované“ a čudujem sa, že prežili týranie predošlého majiteľa. Všetko je ale na poriadku a už si len pekne cvakajú a tancujú ako im človek pískne.
Druhý modulmechanikou je samozrejme nahrávací a deck má aj mechanické počítadlo pásky. Pod ním je zásuvka na externý zdroj napájania 12V. Praktické na ulicu, auto batéria a ideš! Nasleduje tretí vstup na mikrofón s citlivosťou 2 mV, vstup na gitaru 20 mV, a AUX 200 mV. Ako výstup slúži 6,3 mm jack na slúchadlá s impedanciou od 4-600 ohmov. Je tam síce aj nápis LINE, ale neviem či by som tým kŕmil nejaký zosilňovač, alebo iný vstup, lebo úroveň šumu je dosť značná, ale v núdzi lepšie ako drôtom do oka že áno? No a ako správna karaoke mašina má aj echo efekt (s dĺžkou 120 ms), plynule reguovateľný. Či je to použiteľné neviem, ale keď si vezmeme až gýčové dožívanie 80. rokov, určite to bolo na tú dobu „in“. Koncový audio výstup má ešte MASTER VOLUME a korekcie BASS, TREBLE. Jednotlivé mechaniky s príslušnými vstupmi sa však dajú regulovať zvlášť (TAPE A, TAPE B). Ako vyzerajú rozbrakované črevá si môžete pozrieť tu, tu, alebo vcelku tu. Toľko k prednému panelu.
Už toho veľa neostáva, bedňa je z klasickej drevotriesky a na prednej strane pred reproduktormi bol 2 cm hrubý molitanový poťah, ktorý sa ale po toľkých rokoch po sebemenšom otere všade sypal, takže chrááást, a molitan bol dole. Nahradil ho decentný predný panel, ktorý som vyrobil z bežnej smrekovej latky a potiahol zvukovoprechodnou plsťou, samozrejme čiernou. Nastúpila čalúnnicka spinkovačka a hotovo! Môže sa
nasadiť! Výdatne asistovala manželka, takže VYROBILI! Keď som sa díval na nete, videl som, že nie som sám kto mal takéto problémy, holt, zostarol ten molitan po rokoch.
Reproduktory: vtipná stránka tohto zariadenia! Okrem toho, že vôbec nevyzerajú dôveryhodne, tlačia veľmi slušný zvuk a bedňa celkom dobre rachotí. Udivil som sa nad veľkosťou napájacieho transformátora (cca 17V striedavých) ako môže zvládať taký výkon, ale zvláda. Koncový stupeň tiež nemá bohvieako veľký chladič a už vôbec nie rebrovaný, ale našťastie iba hreje. Vrátim sa však k reproduktorom. To, že nevyzerajú príliš lákavo už som spomenul, ale zabije vás určite ich váha! Je to neuveriteľné, ale basový reproduktoriba 373 g, stredotónový reproduktor 211g a výškový reproduktor 91g! Povedal by som že ultraľahká kozmická technológia. Žeby kevlarové vlákna? Ale nič to, opakujem, zvuk veľmi slušný, ako a čím ho nakŕmite, to dáva von.

Predajné info: Na predaj za 2999.-€ pod podmienkou, že sa kupujúci prihlási do súťaže o trón Superstar, alebo minimálne Talent! Doprava zdarma, platba vopred, hypotéka - nie. Nie je to veľa, pretože keď si vezmeme koľko berú rýchlokvašky superstaristi za jedno ani nie hodinové vystúpenie, hravo si na to zarobia cez jediný víkend!

Rok výroby: 1987 ???
Váha: zistíme, dopíšeme
Rozmery d x v x h: 58 x 44,5 x 21,5

Späť na hlavný zoznam BOOMBOXY

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -