tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 59 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

SONY ES December 2013

'

 

  

            Sony-ES-Logo.png

Na túto chvíľu som dlho čakal, ale nakoniec to prišlo!

Dlhé mesiace až roky som si skladal moju vysnívanú SONY ES zostavu a v pomere "cena - výkon" som včera dovŕšil pevný základ mojej ES veže.

Celý základ tvorí spiaci tiger - ťahúň, monštrózny skoro 22 kg vážiaci stereo dvojkanálový zosilňovač SONY TA-F730ES.

Nad ním (neviem kde kto vzal tie skorooranžové drevené bočnice) sa skvie stero tuner SONY ST-S730ES

Ďalší komponent, už z triedy digitálnych gerätov - CD prehrávač SONY CDP-X222ES

Nesmie chýbať minidiskový rekordér SONY MDS-JA3ES

Rešpektová mašina z roku 1990 Digital Audio Tape (DAT) recorder SONY DTC-55ES

Kazetový deck, trojhlaváč, dual capstan SONY TC-K750ES

... a celé to uzatvára gramofón, síce nie ES, ale za ES gramec by som sa asi nedoplatil a platne počúvam málo, takže ladies and gentleman, predstaviteľ konca 70. rokov, direct drive stroboscope SONY PS-515!

Lenže čo z toho, keď si túto zostavu pustím raz do mesiaca aj to na pol hodinu? Aj tak najradšej počúvam svoje mäkké sovietske bedničky na starom ITT receivri. Vyzerá to, že napĺňam všetky príznaky starnutia. Preto je nech sa páči celá táto zostava bez gramofónu na predaj.

   

!  Poučka na úvod: To, čo vidíte na obrázkoch, nie sú žiadne espriťáky, esprity, ale komponenty modelovej rady ES - Extremely High Standard. A to je veľký rozdiel. Žiaľ musím konštatovať, že ani hifisti v tomto nemajú jasno a z úst erudovaných ľudí so zlatými ušnými bubienkami často počujem o tejto modelovej rade zlé vyloženie si tohto pojmu. Vygooglite si obrázky s keywordom "SONY Esprit" a budete sami prekvapení. Upozorňujem však, že na prístroji musí byť napísané Esprit a nie ES!!! Kopa ľudí vydáva svoje ES komponenty na popiskách ako Esprit, čo nie je pravda. Budete sa čudovať, koľko HiFi analfabetov chodí po svete. Nemusíte mať obavy, pri troške sústredenia a použitia zraku rozdiel hravo spoznáte.  


Ako som v úvode načrtol, podarilo sa mi dať dokopy skladačku, ktorú som si zaobstaral ani nie kvôli počúvaniu, ale netajil som nikdy, že som unesený týmto dizajnom ES-kovej kategórie výrobkov od firmy SONY. Okrem toho, že hrá dobre si myslím, že touto radou skončili staré dobré časy a kvalite 80. rokov výrazne odzvonilo, aj keď sa ešte našli mohykáni v 90. rokoch, ktorí ešte mali v sebe poctivé vnútornosti.

Pozrite si zväčšeniny fotografií kliknutím na obrázok v galérii, prípadne si ich prehliadnite v max. rozlíšení na troch ikonkách dole pod hlavným obrázkom. Môžete aj zahlasovať za jednotlivé komponenty a prečítať si k nim môj osobný pokec.

gallery1

Typové označenieKrátky pokecVaše
hodnotenie

TA-F730ES

Dvojkanálový audio zosilňovač

Zosilňovač SONY TA-F730ES  Aby ste poznali môj subjektívny dojem z tohto zosilňovača: Zvuk je neskutočne tvrdý, agresívny, presný, je tam počuť všetko, niekedy je niečoho viac ako mi zmysly unesú, ale tak to je a dovolím si tvrdiť, že je to tiger v džungli dravcov. Tým som zjednodušene chcel povedať, že síce zvuk nie je to, po čom pasiem, veď preto je aj na predaj, ale ak si chcem vypočuť niečo dobre dravé, zapnem ho, zohrejem a po 10 minútach zohrievania mu kľudne môžem vyťať iba tak cca do polovice, pretože moje 100W Revox B1 Studio reproboxy by to nemuseli vydržať. A to je potom bengál! Samozrejme sa to viac ako dve albumové skladby nedá počúvať, ale na skľudnenie hormónov to úplne stačí. Chudák had, ten minule vyliezol z tunela v teráriu a nechápal čo sa deje. Tak som tej našej užovčičke utesnil aspoň sklá na vitríne, aby jej to tam tak nerezonovalo.

 

ST-S730ES

STEREO tuner

Tento tuner som kúpil preto, lebo mal označenie 730ES a naivne som si myslel, že si poskladám celú sedmičkovú radu. Omyl! Keď som zistil, že za CD prehrávač 555ES by som mal vyvaliť od kamaráta 250€, veľmi rýchlo som si to rozmyslel. Takže ako sedmička začala, tak aj skončila. Ešte by som rád vedel, odkiaľ ten estét na tento model zobral tieto skoro oranžové bočnice! Nehodia sa, ale sú. No a týmto sa mi sen o sedmičkovej ES-ke s komplet drevenými bočnicami nadobro rozplynul.  

CDP-X222ES

CD prehrávač

Potreboval som nejaký CD prehrávač do ES zostavy a nakoľko toto bolo pre mňa maximálne prijateľné riešenie, s tým, že do CD teda veľké prachy investovať nehodlám, skončil som pri tomto modeli. Samozrejme ako všetko čo kúpite spod ruky funkčné a "za dobrú cenu" aj tak vyzerá. Prehrávač po 10 minútach začal skákať, vypadávať, tak som sa nasral a vymenil v ňom optiku a je pokoj. Raz za mesiac si ho pustím, aby nezabudol krútiť motorčekom.  

MDS-JA3ES

Minidiskový rekordér

Na minidisky som úplne zaťažený. Odkedy som zistil, že také niečo je, kúpil som si v roku 1999 môj prvý MD rekordér Yamaha MDX-793 za ťažké prachy, ktorý mám dodnes a na tento formát nedám dopustiť. Pri práci v strižni v televízii plnil neoceniteľnú úlohu. Dali sa na ňom robiť perfektné slučky a jeho flexibilita v tej dobe bola na vysokej úrovni, ak odrátame fakt, že žiaľ na nahrávanie zvuku na médium bol potrebný reálny čas v minútach. Mám doma asi 6 stolových prehrávačov v rezerve a niekoľko prenosných MD walkmanov s rekordérom. O minidiskových médiách ani nehovorím. Ich zásobu radšej nikomu neukazujem, lebo by mi za tie zabalené 80 minútovky ruky poodtŕhali. Nie, nepredám.... Zo všetkých komponentov má najmenej jasnejší displej, s tým už nič neurobím, aj keď vraj nádej tu je, stačí iba vymeniť v blízkosti displeja nejaký kondenzátor a malo by sa to zlepšiť. Nechce sa mi však v prístroji hrabať.  

DTC-55ES

Digital Audio Tape (DAT) rekordér

Posledný prírastok čo sa záznamových zariadení týka. K tomuto stroju som sa vždy staval opatrne. Takúto vec doma neopravím a jemná kamerová mechanika s rotačnou hlavou nie je pre amatérov. V telke sme DAT-ky mali, robili na nich redaktori, ale ja som nikdy tento prístroj ani nezapol. Skrátka to bola pre mňa obyčajná, blbá kazeta, aj keď digitálna. Lenže SONY je v tomto naozaj pojem. Konkrétne tento prístroj ide ako hodinky a zvuk z neho lezie famózny. Ako to na tú datku nacapíte, tak to je a bez počuteľnej straty lezie von. Raz za čas ho prebehnem aby nezabudol čo je to život. Musím podotknúť, že na rozdiel od ostatných ES komponentov v stĺpci mal krásny žiarivý displej. (Na fotkách sú displeje jasovo korigované)  

TC-K750ES

Kazetový 3Head Dual Capstan deck

No je to magnetofón, dualcapstan, trojhlavák, čo dodať? Po kompletnom servise mechaniky a výmeny všetkých gumovýc súčastí je pripravený na mnoho kilometrov prebehnutého pásu bez nehody.

 

PS-515

Direct drive gramofón so stroboskopickou kontrolou obrátok
Mal som gramofón SONY PS-1150. Drevený, hnedý, starý, dobrý... Ale nesedel mi na nožičkách, pretŕčal z radu komponentov, tak som ho predal. Ale niečo tam bolo treba dať od SONY. Mal som v depozite pripravený na predaj tento gramofón - SONY PS-515, ktorý som kúpil kedysi k zostave k päťkovému setu vintage komponentov zo 70. rokov. Ležal zabalený a čakal na to, kedy ho vytiahnem, vyčistím a predám, lebo s miestom je to tak, že ak mám niečo, na čo sa už nedá nič položiť, je to pre mňa nezaujímavé.
Ale nepadol som na hlavu. perfektný, aj keď strieborný direct drive so strobáčom, perfektný chod. Než by som mal byť vďačný za to, že ho niekto vezme odo mňa čo len za 100€ a slúžiť mu nekonečnými odpoveďami na nekonečné otázky, to som si ho radšej nechal a mám pokoj. Aj v duši...
Naďalej zháňam nejaký drevený gramec od SONY, ale aj napriek tomu, že tento PS-515 je strieborný, som spokojný. Dostal nový prenosku, ktorej značku zámerne neuvediem, lebo som si už v obchode zaplatil za značku a nie za robenie reklamy.
 

Na začiatok stránky

© Eduard, www.boombox.sk
Všetky práva vyhradené! All rights reserved!

 

 

| + -