tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 75 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Vianoce 2014

BOOMBOX Vianoce 2014 - pokračovanie úvodu

Ako každé Vianoce sa snažím zdokumentovať náš príbytok tak, ako je jeden unikátny deň v roku a to na Štedrý večer.
Cez rok sa osadenstvo políc nepravidelne mení a preto nikdy neviem reálne niekomu ukázať, ako to u nás vyzerá. Totižto fotiť moju zbierku v policiach tak, aby sa na nej ukázali všetky exponáty by znamenalo prebúrať sa na dvor, prípadne zhotovovať fotografie objektívom so 14-kou ohniskovoou vzdialenosťou, ak by som z izby nechcel mať pohľad ako z rybieho oka.


Malá chronológia úprav izby
V prvom rade bolo treba uvoľniť miesto na zemi a vôbec, učesať police tak, aby v nich bolo čo najmenej vzduchu. To sa myslím podarilo, napriek tomu, že police boli pôvodne osadzované na konkrétny výškový rozmer jednotlivých rádiomagnetofónov.
Potom mohlo prísť osadenie samotného ešte neozdobeného stromčeka na komodu a pokračovať v ďalšom procese, ktorým je samotné zdobenie.
Lenže štedrovečerný rituál by mal po správnosti vždy začínať v kuchyni, takže teoreticky fáza druhá je vlastne prvá, ale keďže zdobenie stromčeka má prebiehať cez deň, je možnú túto fázu považovať ako prvú.
 


  Fáza prvá

Pri týchto prácach nám asistovala naša hadička Žuži, ktorú sme vytrhli z niekoľkodňovej letargie pod porastom v teráriu a nechali sme ju zohriať sa na našich krkoch. Využívala toho tak intenzívne, že niekedy bol stisk taký sliný, že som mal problém sa nadýchnuť. Nebol to však žiaden inštinkt dravca, ale fyziologická potreba priľnúť sa na teplú ľudskú pokožku tak, aby mohla v maximálnej miere absorbovať naše teplo. Potom však prišiel spásonosný nápad nechať našu milú Žuži poprechádzať sa ihličím ešte neozdobeného stromčeka. Tejto ponuke neodolala a s veľkou radosťou sa vrhla sa do útrob vetvičiek a vychutnávala si svoju novú skrýšu s maximálnym vyplazovaním jazyka a ochutnávaním nových, už dávno zabudnutých vôní z minulého roka. Okamžite sa tam udomácnila a mne vznikol priestor na dokonalú fotodokumentáciu jej slastného užívania si dočasnej skrýše. Vôbec jej nevadilo, že ju do brady pichá ihličie jedle, alebo že aj po celom tele musí vnímať diskomfort v podobe nejakého večného bodania ihličím.
gallery1
Na úvod tu máme v galérii hneď malý fotokvíz : "Nájdite hada v stromčeku!" Odpoveďou je hneď tretí obrázok v galérii. No a ešte ako bonus, zopár slastných detailoviek.

Fáza druhá

gallery2
P
o úspešnom ozdobení stromčeka v obývačke, ktorý bol v plnej réžii mojej manželky, (do tohto jej vôbec nekecám, pretože ona to vie naozaj najlepšie) sme si to namierili do kuchyne, kde sa chystala večera. Prirodzene som ten neporiadok s fritézou a rozsypaným trojobalom na kuchynskej linke nedokumentoval. To by naozaj nikoho nezaujímalo, podstatný je preto finálny stav na fotografiách. Tento rok dostal priestor BOOMBOX NEC RM-1250E, podľa mňa najkrajší rádiomagnetofón vo svojej kategórii.
... a mohli sme začať večerať...

Fáza tretia

gallery3
... a po večeri sme sa presunuli do obývačky, ktorú sme pripravili na vianočné fotenie s titulom "BOOMBOX Vianoce 2014".
Každý rok pripravujeme svietnik, na ktorom sú kúsky okolitej prírody, t.j. ošklbaná susedova tuja, ktorá je zelenšia ako naša, prípadne farebné bobuľky spred neďalekej základnej školy a napokon niekoľko príliš pretŕčajúcich vetvičiek z nášho stromčeka v izbe.
Nech sa páči, prejdite ďalej a vychutnajte si atmosféru tohtoročných Vianoc.

Neviem, či sa tu zídeme aj na konci roka 2015, ale ak áno, tak dúfam, že číslo označujúce počet oficiálne predstavených exponátov v mojej internetovej zbierke bude omnoho vyššie ako tento rok.

PF 2015


Epilóg:

Ak mám zbilancovať rok 2014, veľa dôvodov na radosť nemám. Iste, niekto by mohol namietať, že prečo ten pesimizmus? Veď kdekto nám tu sľubuje vidinu lepších a istejších zajtrajškov. Nie, nechcem aby sa o mňa staral štát, žijeme v prírode, každý sa musí postarať o seba. Ako si kto ustelie, tak bude mať. Áno, ja osobne, teda ak hovorím za nás s manželkou, odvádzame do štátneho rozpočtu nemalé odvody, za ktoré očakávame, že v prípadnej núdzi nám bude mať kto podať pomocnú ruku v medziach zákonov. Ibaže tu sa to akosi berie z toho nesprávneho konca. Tí, ktorý priamo vytvárajú Hrubý domáci produkt sú práve tí, ktorí sú šklbaní a rôznymi spôsobmi daňovo zaťažovaní, na druhej strane sú tu ale tí, čo tento systém zneužívajú a predstavujú si sociálnu politiku po svojom. Veď načo sú vlastne dojné kravy? A toto sa nám nepáči.
Takže táto sekcia Zápisník splnila aj tak nakoniec svoj účel. Vznikla preto, aby som tu prezentoval svoje názory, ale som tak znechutený okolitým dianím, že som sa rozhodol svoje emócie neprezentovať na svetle sveta. Nakoniec by sa to aj tak zvrhlo na spoločenskú tému, čo poslaním tejto stránky naozaj nie je.

Aj tento rok ďakujem za pozornosť venovanú našej stránke a od niektorých členov, aj nečlenov za slová morálnej podpory, bez ktorej by boli možno už v priebehu tohto roka všetky exponáty ponúknuté na dražbu.
Správa exponátov, stránky a všetkého okolo toho vyžaduje naozaj veľa ako úsilia, tak aj množstvo času. O finančnej stránke sa príliš vyjadrovať nebudem, súdny človek si to dokáže všetko zrátať od prvotnej tvorby a správu webu (aj keď vo vlastnej réžii) až po samotné exponáty, ktoré ako zberateľ mám väčšinou za špeciálne ceny, rozumejte teda správne - vyššie ceny. Ale s tým rátam a neriešim to. Ak chcem, kúpim, ak nie, v duchu ukážem nenažranému predajcovi, ktorí to potom hneď ponúkne cudziemu človeku za nižšiu cenu "fuckera" a veľkorysú ponuku odmietnem. Nekupujem svoje veci prioritne za účelom ďalšieho predaja, takže mi to je jedno. A tak isto dôležitý faktor - nakoľko má deň iba 24 hodín, je ťažké pri skoro každodenných pracovných povinnostiach držať krok so snahou o čo najčastejší nový tok informácií zo stránky.
Môžem asi smelo povedať, že prebytok zásob, ktoré sa mi už nezmestili do viditeľného priestoru sa rapídne triedením znížil, z čoho pravdepodobne vyplýva, že budúci rok budem mať viac času na umiestňovanie svojich exponátov do webovej zbierky.
Aká bude realita sa dozvieme na konci roku 2015, ak ma tu ešte nájdete.


Späť na Úvodnú stránku
© Eduard, www.boombox.sk
 

| + -