tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 86 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

'

 

 

Stereo cassette deck HX-A201 Stereo cassette deck Akai HX-A201

 
Rozhodol som sa, že do starej elektroniky zaradím aj tento deck od Akai. Neviem parametricky posúdiť jeho kvality, alebo nekvality, každopádne je plne funkčný a jeho stravovacie návyky na svoj vek sú veľmi zhovievavé voči mojej nervovej sústave, lebo po repasácii a kompletnom vyčistení mi zatiaľ nezožral ani nepožul ani jednu kazetu a to som mu dal jo ochutnať drvivú väčšinu svetových výrobcov pások. Mechanika je 100%-ná, motor je po tých rokoch trochu hlučnejší, ale neznamená to že nejak kvíli, alebo rapoce, proste je počuť, ale myslím si že je to hlboko pod normu rušivosti. Možno keby som si ho púšťal na slúchadlá v spálni a príležiaci, teda príležiaca osoba v podobe mojej manželky by z toho mohla mať rušivý pocit, ale tento problém tiež nemám, pretože spí veľmi spravodlivým spánkom.
Ako som už spomínal, mašina bola kompletne rozobraná a vyčistená. Ako je možné vidieť, vo vnútri plechovky je dosť prievan, ale to je vždy pri týchto komponentoch. Väčšinou je dodržaný štandardný „rackový“ rozmer a kvôli tomu je tam viac prázdneho vzduchu ako elektroniky. Najhumornejšie bývajú tunery nižších tried. Vo vnútri je iba malá doštička s tunerovou časťou a okolo iba dva prepojovacie káble zo zdroja, na CINCH výstupy a koniec. Prípadné nasťahované mravce tam môžu robiť majstrovstvá sveta vo futbale s hľadiskom pre 250.000 divákov. Samozrejme mravenčích.
Ale vráťme sa k samotnému decku. Mechanika dostala kompletné pregumičkovanie a výmene sa nevyhla ani kladka, ktorá bola poriadne ojazdená a popraskaná ako guma na starej Liazke. Naštastie som vnútri decku nestretol žiadnych buzerujúcich policajtov, takže milý Akai neprišiel o techničák. Čo sa týka gumičiek, sú tam 3, z toho je jeden krátky remienok, kde mi okamžite vybehli vrásky na čelo či vôbec taký budem mať, ale moje statočné zásoby nesklamali. Po posúdení odborným okom sadol prvý vybraný remienok ako pivo na segedínsky guláš a mohlo sa skladať.
Po vyčistení a repasačnej modlitbe „Daj nám Pane silu a vôľu aby sa tento zmŕtvychvstaný prehistorát rozbehol“ som sa už iba tešil z funkčnej mašiny.
Z vonkajšieho pohľadu je deck veľmi zachovalý, až na vrchný kryt, kde nechápem tých dementov čo sú schopní doškriabať niečím ostrým panel tak, že to nejde ani jemne zakryť. Možno som z inej planéty, ale prečo niekto poťahuje niečím ostrým práve na vrchnom kryte prístroja? Ale vysvetlenie je jednoduché a hneď z dvoch koncov. Pôvod rýh býva väčšinou z trčiacich samorezných skutiek z iného komponentu, ktorý sa dáva vždy ako vyšší v zostave. Nechápem výrobcov, ale keď som si dával dokopy môjho Pioneer-a, tak som bol dorezaný ako zo zabíjačky. Zo spodu každého komponentu trčali samorezky pridŕžajúce dosky s plošnými spojmi asi v dĺžke 0,5 cm. Áno, sú ohraničené takými plastovými zábranami, ale po zmene niekoľkých majiteľov už tam aj tak polovica nie je. No a keď sa dáva zostava na miesto a umiestňujú komponenty do seba, tak sa tie skrutky vyslovene zapichujú do rúk a niet divu, že je pri manipulácii spodná skriňa doškriabaná.
No a druhá vec je vzťah k veciam. Je pravda, že tieto veci sú určené na počúvanie a ozaj iba málo ľudí uvažuje o tom mať k takýmto veciam nejaký bližší vzťah iba ako otáčanie gombíkmi dookola a drastické hýbanie páčkami prepínačov. Živým príkladom je jedna Toshiba, ktorú onedlho zavesím do zbierky. Vrchný kryt magnetofónu je na jednom mieste vyslovene vyleštený od ľudskej ruky, ktorá sa vždy pri prelaďovaní stanice oprela o kryt a tak krútila gombíkom ladenia staníc. Ono je to zvyk, ktorý si človek neuvedomí, ale potom nastúpi niekto taký ako ja a čuduje sa keď chce uviesť krabicu kazeťáku do čo najlepšieho stavu a frfle nad tým, že trafiť nejakou farbou striebornú krabicu od mašiny je nemožné. Zámerne nepoužívam spôsob, ktorý som videl u Rusov, ktorí opáskujú celý panel a z odrieknutých peňazí na vodku kúpia strieborný sprej a juchú ide sa lakovať! Nemám človeka, ktorý by mi dal plnohodnotné popisy na bedňu podľa mojich predstáv a hlavne originálov tak ako vyšli z výrobného pásu.
Tak ešte niečo k funkciám a vybaveniu prístroja:
Jednosmerná mechanika (bez autoreverzu), mechanické počítadlo pásky, DOLBY B, C, prepínanie typu pásu NORMAL, CHROM, METAL, full autostop, LED indikátory záznamovej úrovne, regulácia záznamovej úrovne iba jedným potenciometrom, červená LED kontrolka REC, 2x mikrofónne 3,5 mm jack vstupy L,R , neregulovateľný!!! 6,3 mm výstup na slúchadlá (to nechápem, stretol som sa s tým u mnoho zariadení), proste prásknete jack do konektora a slúchadlá revú v ušiach, hmm.., Timer start – na túto funkciu som neprišiel, ale žijem aj bez nej. Možno na ňu treba použiť drôtové diaľkové ovládanie, neviem.
Záver: S Akajkou som veľmi spokojný a robí mi veľkú radosť. Manipulácia pri prehrávaní kaziet je na nej zábavná. Šťuk sem, šťuk tam, cvak, cvak. To mnohí nechápu.....

Rok výroby: 1986 - 1987
Váha: 3,40 kg
Rozmery d x v x h: 44 x 10,5 x 25,5 cm
Krajina výrobcu: Francúzsko

Späť na zoznam Kazetové decky

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -