tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 83 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

Podmienky predaja

'

Podmienky predaja cez moju osobu

(Zmeny vyhradené! (verzia 10.7.2015))

Vážení kupujúci, tu si môžete pozrieť podmienky, za ktorých predávam svoje prebytočné veci. Žiaľ, musel som zaviesť túto rubriku, pretože dvaja ľudia môžu hovoriť o jednej veci, ale pritom ju ale môžu rozdielne vnímať.
Nesnažím sa z ničoho vyvliecť, ja o tomto hovorím, všetci ostatní mlčia a až príde na lámanie chleba tak hovoria to isté, čo ja tu píšem vopred. Uvedomte si, že kupujete veci staré a to nielen u mňa. Tak isto ako sa veci môžu pokaziť mne, môže sa to stať u vás, u hocikoho, kto predáva použité veci. A rozhodne to nie je mojou vinou. Hlavné slovo má vek prístrojov, ktorý v niektorých prípadoch má aj 3 - 4 desaťročia. Preto treba kúpu starostlivo zvážiť a myslieť aj na prípadné riziká. Nechcem na nikom neoprávnene bohatnúť, ale tiež nie som charita, že budem brať späť veci, ktoré sa kupujúcim náhodu pokazia, žiaľ niekedy aj za špekulatívnou zámienkou, že ich predmet kúpy po krátkom čase omrzí. Ak chcete záruku, máme tu plno obchodov, eshopov, tí musia ísť podľa zákona a tam si svoje zákonné práva uplatňovať môžete.
Nikto na svete nedá úradnú pečiatku na to aby spravodlivo usúdil, či je niečo drahé, predražené, lacné. Každý si svoju cenu musí stanoviť. Či predajca, ktorý si povie, čo by za tovar chcel a kupujúci, čo za tovar je maximálne ochotný dať. Ak kupujúci túto zásadu nepochopí, stáva sa potom, že vznikne konflikt už na začiatku, kedy sa kupujúci dožaduje svojej, väčšinou už skoro 50% zľavy z požadovanej sumy. Skúšajú? Nech skúšajú, ale mojim názorom je, že toto je drzosť a nie skúšanie.

Moje ceny nie sú nastavené tak, aby v prípade že za vec pýtam 55€, stačí mi 45€ a budem rád.  (Samozrejme, v tomto kupujúci už má najradšej zahrnuté aj poštovné)


1. Predávané veci zásadne NEZASIELAM NA DOBIERKU! Predmety kúpy zasielam iba po prijatí platby vopred na bankový účet. Ten po dohode zašlem písomne mailom. Na základe skúseností s neprevzatými zásielkami som dobierkový spôsob zasielania zrušil a preto ho prosím odo mňa ani nežiadajte.
Veľa sa hovorí o podvodníkoch, ktorí mámia od kupujúcich peniaze vopred za tovar a potom im nič nepošlú. Áno, sú takí. V prípade, že mi nedôverujete, nákup z Vašej strany nesilím, naopak oceňujem, že ste pri nákupoch opatrní. O tom, že sa s Vašimi peniazmi neprepadnem pod zem svedčia moje hodnotenia na Bazoši, platné a overené tel. číslo ktoré mám už vyše 15 rokov, moja osobná internetová stránka www.BOOMBOX.sk , kde ma početná komunita mojich priaznivcov dobre pozná, množstvo neoklamaných kupujúcich, alebo stránka archívu hodnotení z Bazošu.
Veľmi málo sa ale hovorí o podvodníkoch, ktorí si tovar objednajú, ale neprevezmú. Ja ako predávajúci potom čakám na spätnú zásielku 18 dní a platím poštovné za dve cesty, tam aj späť. To si ale uvedomuje len málo ľudí.


2. Som súkromná osoba, teda moja činnosť na občianskej inzercii je náhodný príležitostný predaj vecí, ktoré mám nazvyš, teda účelom nie je vytváranie zisku podnikateľského charakteru. Nakoľko je tento tovar použitý a veľakrát má aj 30 rokov, na veci neposkytujem žiadnu ďalšiu záruku funkčnosti, vizuálneho stavu, alebo dostupnosti používateľských funkcií po prevzatí kupujúcim. Platí to hlavne pri zasielaní poštou, alebo inou prepravnou spoločnosťou. Predmety predaja sú pred odoslaním riadne vyskúšané (nie iba zapojenie do zásuvky na minútu), z mojej strany robím všetko preto, aby som predmet kúpy odoslal tak, ako bol deklarovaný. Neručím za to, že po rozbalení balíka nebude fungovať CD prehrávač, alebo sa niečo vyhrká po ceste, na zariadení nepôjde zvuk, nebude svietiť displej, žiarovka atď. Po ceste sa môže otrasmi vytvoriť studený spoj na doske elektroniky, prípadne poškodiť CD optika, za toto ja nemôžem ručiť a prepravné spoločnosti pri nepoškodenom balíku ani neotvárajú reklamačné konanie, pretože ak nie je viditeľne poškodený vonkajší obal, za vnútrorný obsah balíka vraj zodpovedá odosielateľ. Nakoľko sa od tejto záruky funkčnosti cez prepravu dištancujem, vezmite do úvahy, že ako som uviedol vyššie, neručím za stav predmetu predaja po doručení a rozbalení.
Zo stránky zvukovej, moje (a vlastne za tieto ceny nikoho) zariadenia nie sú presne nakalibrované podľa profesionálnych meracích prístrojov, ale hrajú s pôvodnými nastaveniammi od výrobcu mínus opotrebenie za ubehnuté roky. Takže ak sa niekomu zdá, že basy sú utlmené, stredy nevýrazné, je tam akosi málo výšok, je to prebudené, nevybudené, v tichých pasážach zakmitáva... odporúčam prístroj zveriť odborníkovi na audio s patričným vybavením! Bude Vás to síce stáť nejaké peniaze, ale budete kľudne spávať.
Tak isto vizuálny stav, ak nie je taký, aký si kupujúci predstavoval a na fotografii niečo nebolo vidieť, nie je to dôvod na spochybňovanie mojej serióznosti a domáhania sa zrušenia kúpno - predajného vzťahu. 

V prípade, že s týmito mojimi podmienkami nesúhlasíte, neuzatvárajte so mnou obchod!


Umožňujem a uprednostňujem osobný odber, kde si predmet predaja viete riadne obhliadnuť, prevrátiť vec zo všetkých strán a hľadať na ňom najmenšie oderky, škrabance, hodnotiť opotrebenie audiohláv a na mieste sa rozhodnúť, či sa pre kúpu tovaru rozhodnete. Pri drahších veciach a serióznom prístupe, ktorý sám zhodnotím, som ochotný dať dole aj vrchný kryt prístroja aby kupujúci "videl aj pod kapotu". Nie je mojim problémom, že kupujúci býva na druhom konci republiky. Kupujúci, ak chce niečo kúpiť, tak by pre vec mal aj niečo urobiť. Každopádne sa z a do Bratislavy húfne pred víkendom a po víkende zhusťuje premávka vďaka migrujúcim cezpoľným spoluobčanom, môžete si teda pre predmet kúpy aj niekoho poslať.


! Kúpno – predajné vzťahy medzi kupujúcim a predávajúcim na občianskej inzercii nereguluje žiadna oficiálna zákonná úprava ako Občiansky zákonník, alebo Obchodný zákonník. Výnimkou sú aukčné portály, alebo inzertné servre, ktoré majú svoje interné podmienky, ktoré sa používatelia ich služieb pri registrácii zaväzujú dodržiavať. Napríklad portál Bazoš vystupuje medzi stranami iba ako technický sprostredkovateľ, nenesie žiadnu zodpovednosť za transakcie, je iba povinný orgánom v trestnom konaní poskytnúť údaje pri skúmaní podozrení z trestnej činnosti.

Všetky ostatné kontrakty sú teda len na vzájomnej dohode medzi predávajúcim a kupujúcim uskutočnenou v akejkoľvek forme, či písomnej, alebo ústnej. Ani jedna strana okrem toho, že za daný tovar je kupujúci podľa dohody povinný zaplatiť a predávajúci zaplatený tovar odovzdať, nemá teda žiadne zákonné práva a povinnosti.

Ďakujem za pochopenie.


Prejsť na stránku Moje hodnotenia na Bazoši (archív)

Späť na Hlavnú stránku

| + -