tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 78 návštevníci a jeden člen je on-line

  • Karlos

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

'
Tomáš

Vlasto

 
Stručné zhrnutie profilu:
 
ParameterHodnota
Meno:Vlasto
Alias (Nick)oneeeee
Registrovaný na BOOMBOX.sk od:27.8.2016
Bydlisko / Kraj:Martin / Žilinský kraj
Štát:Slovenská Republika 
Rok narodenia:25. ako baran 1962
Zameranie:AKAI - MAXELL , HI-FI  70. a 80. rokov , satelitné vysielanie a tak
Dátum zaradenia do vizitek:21.9.2016
Počet exponátov v domácej zbierke:11 / Stav September 2016 /
E-mail:Boomboxer neuviedol kontaktný e mail - pozn. admina


Kto vlastne som?

Zdar , pre  všetkých návštevníkov pri mojej vizitke ,  tu na BOOMBOX-e!  Moje meno je  Vlasto , alebo ako inak ,  už 11 rokov na internete  , ako oneeeee. A som rebel .
A ako som sa vlastne k  hi-fi dostal ?  No v roku 1972 si naša domácnosť kúpila  kazetový rádiomagnetofon B200- Bolo to len mono , ale bolo. Vydržal asi rok .Vadiť sa  s dvoma bratmi ,kto čo bude počúvať nemalo hranice . Kúpil som si starší  kotúčový magnetofon B4.Ten mal životnosť  tiež len rok. Nakolko som mal rodinu v amerike a prišli mi  k narodeninám  bony , zakúpil som si  sanyo ,rádio kazeťák . Žiaľ iba mono , na stereo som nemal.V roku 1974 som  počul KISS alive 1 a musel som mať stereo. A tak po veľkom ukecávaní  sa kúpil  kotučák B93 stereo .Najmladší brat mal vymoženosti  a ten si kúpil B 113 časom B 115  a skončil u B73 . Ak som chcel mať niečo viac , začali brigády a behanie po stavbách .Začalo šetrenie a výsledok sa dostal . Mal som  , nie nový ale  hi-fi magnetofon grundig TS 945 . Vlastne , vtedy začali  problémy. Do roka sa zodrali hlavy. Nové som kúpil za 3000 kčs .  V marci  1982 som narukoval na povinné vymývanie mozgov .Do rúk sa mi v Moste dostal  prospekt AKAI . A bolo rozhodnuté. AKAI GX 77 . V decembri na opušťáku  , s neodovzdaným občianskym  2000  bonov odložených od rodiny z ameriky niečo sa dokúpilo a hurá do Brna  , do tuzexu .  AKAI GX 77 bol v predajni , ale za cenu 4980 bonov. Na to som nemal. Predavačka mi ale ponúkla  AKAI GX 620 za 4100 bonov.  . Dve hodiny pred tuzexom som ukecával babku aby mi predala bony za 5 Kčs . Cena bola za 6. Nakoniec som ju ukecal . Domov som odchádzal  bez koruny ale  s 20 kilovým balíkom . Po dvoch rokoch som si kúpil gramofon PIONEER PL8  a  po čase  30  kotúčových pásiek maxell.

Rok 1985 a kšeft  s rakúskym  kamionistom.  AKAI TUNER AT-S7  strieborný za 15000 Kčs. O citlivosti  môžu dnešné tunery len snívať.Kúpil som aj Pioneer zosilňovač . Vydržal pol roka . Pri vybudení  skoro na max sa vypínal a zapínal , až mi odpálil  basáky. Z poľska prišiel novučký  čierny zosilňovať.  Ten  kúril aj v lete ,ale nikdy  nesklamal , nepokazil sa a tiež toho pobehal. To bolo na tú dobu skoro všetko. No a preferujem  kotúčové magnetofony. Preferoval som . V roku 2011 , kamarát vyhodil asi 40 kaziet. Zobral som si  ich domov , do zbierky. No ale na čom to prehrať?  Inzerát aukro a AKAI GX 32  , to istilo. Prvé rozbalenie , vloženie kazety  a krásne prehrávanie , skoro 30 ročných kaziet,od začiatku , do konca . Problém nastal , keď som  dal stopku po prvej skladbe. Nevypol kapstan  a pásku namotalo. Dal som ho kamarátovi do servisu.  Vlastne bol tam rok a je tam dodnes. Nechal som mu ho. Na Bazoši  , niekto  zo Žiliny predával AKAI GX 67 za 70 € . Hneď som ho zobral  , dal som mu spraviť kalibráciu. Samozrejme pre pásky MAXELL .  Ešte v ten rok som  kúpil aj dvojdeck  AKAI GX M959W. Samozrejme , aj ten prešiel kalibráciou .  Aj AKAI GX 620 musel za tie roky prejsť kalibráciou a servisom .Do zbierky mi však chýbal  AKAI  boombox . Hľadal som cez google asi mesiac  , až som našiel , krtka. Poslal som mu email , až ho bude predávať , alebo vie  , kto by ho predal , že kúpim. Odpoveď  , že ho predá. Na cene som nezjednával. Chcel som AKAI  a cenu som musel akceptovať .

Som továrenský jazdec .  AKAI  a MAXELL

Pár informácii o páskach. Neverte všetkému , čo je na internete.Mal som kotúčové pásky emgeton , basf , orwo , ampex  scotch  a agfa gewaert .

Ampex , bola  len pre rýchlosť 19 , basf  , pri prehrávaní  boli pod hlavami napadané stružliny ako zo sústruhu . Scotch a agfa extremne špinili hlavy. Emgeton a orwo , katastrofa . TDK som nikdy nemal . Neviem prečo. Do roka som všetko vyhodil a ponechal si len Maxell .

Ako som už napísal , som rebel ,točiť  so mnou sa dá iba na jednu stranu a preto nepočúvam  dychovky  , no a tie , ku ktorým treba brať prášky , alebo tabletky.

K mojím koníčkom  ešte patrí satelitné vysielanie a súkromný  športový klub atv Slovakia – štvorkolky , ako nezisková organizácia .

Z času na čas  sa na internete  , niečo objaví , v mojom mene , ako problém. To bude  provokatér a je ich viac. Z ktorej strany to zoberiete , je už na vás . Ja už som si na takéto veci zvykol .


Moja  skromná zbierka:

mt_ignore


AKAI GX 620

Ako prvý exponát by som tu predstavil model AKAI GX 620 absolútny víťaz  po zábavách ,svadbách ,kúpaliskách ,  čunderoch , bez jedinnej poruchy .


AKAI GX M959W autorevers

Dvojdeck 2 x 3 motory s perfektným zvukom . komentár k nemu  bude asi zbytočný. Na noc zapnem , ráno vypnem. Zakúpil som ho na inzerát  , od pána Štefana z Bratislavy . Servisák mi povedal ,že to má najazdených tak 90 hodín a že reverz sa  ani nepoužíval a ani to nedoporučuje.Servisáci toho popíšu. Kúpil som ho pre ten reverz.


AKAI AM 67

Kúpil som ho cez poľské allegro . cena aj s poštovným 150 €. Vtedy som ho kupoval  , ešte za slovenské.

Korekcie ma sklamali. Majú do plusu iba 8db. Výkon je však brutálny . A nekúri  .  Dokáže ozvučiť aj menšiu kinosálu.

10 vstupov  z toho 3 digitalne. Konečne tam môžem všetko zapojiť.


AKAI AJ 530

Predávajúci a servisák  nie je nikto iný ako , krtek. Som mu veľmi povďačný , že ho dal do 100% stavu a že mi ho predal.

Zvukom sa vyrovná  aj  deckom vyžšej triedy. Po piatich hodinách prevádzky na baterie mi dve  vytiekli . musel som to urýchlene vyčistiť. Baterky obsahujú solmiak a ocot je to najlepšie na vyčistenie.

mt_ignore


Kazety

Kazety : prvé miesto  50/50 ponechám  MAXELL  a TDK . Majú identické parametre .Sú to jednovaječné dvojčatá .Bez rozdielu , či je to normal , cro2 , alebo metal.

Druhé miesto  Sony ,Fuji , Memorex . Tretie miesto , bude asi ten  zvyšok .

Normal , vysoký šum , cro2 , orezané hĺbky , metal orezané výšky.

mt_ignore mt_ignore

mt_ignore mt_ignore


Aktualizácia Október 2017

... som robil trošku doma zmeny...
Všimnite si podvod, na fotke je MAXELL audiokazeta uvádzaná ako CrO2, ale kde sú potom hore diery na spínače identifikujúce "chromdioxidku" v šachte???
Na ďalšej fotke vidíte audiokazetu Maxell UR NORMAl ešte stále v predaji.

 

mt_ignore mt_ignore

mt_ignore mt_ignore

mt_ignore mt_ignore


Na záver , by som chcel poďakovať čitateľom  že boli trpezlivý pri čítaní .


S pozdravom

oneeeee

Späť na zoznam Our BOOMBOXERS

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -